Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovensko a operácia Lýbia - chelemendik.sk

 

Slovensko a operácia Lýbia

2020-05-25  (14:18)

 - Slovensko a operácia Lýbia
 
Bezpečnostná rada OSN schválila vytvorenie bezletovej zóny nad Lýbiou. Krajiny NATO boli aktívne za vytvorenie zóny, Liga arabských krajín bola tiež za, Rusko a Čína sa zdržali hlasovania, čiže neboli proti. Tým bolo vytvorenie bezletovej zóny medzinárodnoprávne schválené.

Západné krajiny hneď nato bezletovú zónu vytvorili a poslali nad Lýbiu lietadlá, ktoré nedovolili lýbijským lietadlám vzlietnuť a útočiť proti povstalcom proti plukovníkovi Kaddáfimu. Ako to už v takých prípadoch býva, zbombardovali v Lýbii zariadenia protivzdušnej obrany a zopár obrnených vozidiel lýbijskej armády.

Operáciu uskutočňujú naši spojenci v Európskej únii a v NATO, ale slovenská armáda sa na operácii nezúčastňuje. Minister obrany Ľubomír Galko povedal na tlačovej konferencii, že nevidí priestor pre spôsobilosti, ktorými disponujú Ozbrojené sily Slovenskej republiky pôsobiť v súčasnej situácii v tejto krajine. Zároveň žiadal nový priestor pre vojenský archív.

Slovensko sa malo na operácii zúčastniť. Ako to, že naše ozbrojené sily nemajú spôsobilosti? Máme predsa nadzvukové stíhačky MiG 29, ktoré sa veľmi dobre hodia na takú úlohu. Bojaschopných je len zopár, ale na našu účasť by stačili. Operácia cieli na odstránenie krvavej diktatúry a nesmeruje proti žiadnym našim zahraničnopolitickým záujmom. Operácia by najlepšie preverila schopnosť našich ozbrojených síl. Práve účasť v ozbrojenom konflikte dokonale preveruje ozbrojené sily. Účasťou na operácii Lýbia sme mohli napraviť svoju reputáciu naštrbenú odmietavým postojom voči finančnej pomoci Grécku. Ak mám ísť ďalej a vyššie, vyhlásením samostatnosti sme prijali zodpovednosť za obranu našej samostatnosti. Nespoliehajme sa, že vstupom do Európskej únie a NATO sme sa tejto zodpovednosti zbavili. Príprava na obranu samostatnosti býva mnohoraká.

Minister obrany zároveň s odmietnutím účasti Slovenska na operácii Lýbia požadoval pre armádu nový archív. Asi máme za ministra obrany archivára.

aktualne.sk

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-03-21  (21:56)
55%  
mínus plus
  Svet sa zbláznil, po postojoch Ruska ďalšie prekvapenie, aspoň pre mňa. Čarno sa celý život krútil v politike ako had a ako bez chrbtovej kosti. Napriek tomu som ho za politika považoval, lebo politika je také slizké a špinavé....Týmto to prehnal, aj keď akože logicky argumentuje. Pokiaľ má taký veľký záujem na zbieraní skúseností, môže poslať svojich synov.


calimero   |   2011-03-22  (07:21)
58%  
mínus plus
  LOL tak toto ma dostalo. O tom ujovi som si nikdy nic dobre nemyslel a ani si nemyslim, ale toto je aj pod jeho urven.

Cisto vojensky
-nase MIGy by tam nedoleteli
-tankovat za letu nevedia
-su to stihacky, urcene na boj s inymi stihackami, sice nic na machrovanie, no pouzit sa v nudzi daju,... ale pozemny ciel trafia len ked sa im zadari a to s presnostou slona v porcelane
- nemame migom na kridla co zavesit, iba ak samotneho Carnogurskeho, v takom pripade by sme rozhodne nemali operaciu odkladat
- inak aj keby tam nejakym zazrakom doleteli, tak ich ulohou by mohla byt maximalne tak zvukova kulisa a zvysovanie sance Kaddafiho PVO na zasah

No a ta pasaz ked si ten pan bere do ust slovensku statonost, ta by zasluhovala hlbsi rozbor .... no nic... dobre som sa pobavil po ranu to kazdopadne.


protopartorg   |   2011-03-22  (17:22)
58%  
mínus plus
  Ten človek sa skutočne krúti ako slizký had, a to už od počiatkov svojho pôsobenia v politike. Naozaj niekedy neviem, čo si o ňom myslieť. Niekedy to pôsobí tak, akoby sa naozaj usiloval o vlastný, nezávislý postoj v politike, niekdajší prozápadný "dizident" sa zrazu stal obhajcom Ruska, teraz zase pre zmenu kecy typu "operácia cieli na odstránenie krvavej diktatúry"... Začínam si myslieť, či má vôbec zmysel analyzovať jeho vyjadrenia. Či by z jeho strany nepomohlo niečo iné, napr. návšteva odborného lekára...

Bludy sú to vskutku neuveriteľné. "operácia... nesmeruje proti žiadnym našim zahraničnopolitickým záujmom" - keď tak pozorujem súčasné politické a ekonomické trendy slovenskej spoločnosti, zmocňujú sa ma pochybnosti, či vôbec Slovensko má ešte nejaké "zahraničnopolitické záujmy". Aj vnútropolitický má snáď už len jeden: ešte pár rokov sa udržať, a úplne sa nerozložiť. Prepáčte mi moju úprimnosť, ale situácia je naozaj neutešená.

A ak aj pripustíme zahraničnopolitické záujmy, zaručene neležia na africkom kontinente. V prvom rade by sa mali týkať riešenia pomaly eskalujúceho konfliktu na našom juhu. To však zrejme našich politikov nezaujíma, je to príliš bezvýznamné. Afrika je pre Slovensko zjavne dôležitejšia.

Celé to začína pôsobiť SMIEŠNYM až ABSURDNÝM dojmom. Bantustan ktorý vysiela svoju operetnú armádu ako dôkaz loajality svojmu novému pánovi... Armádu, ktorá si to môže rozdať iba ak s VATIKÁNSKOU GARDOU. Povedzme si na rovinu, o čo tu ide: na ši politici akoby sa pretekali, kto rýchlejšie a hlbšie nalezie do zadku Západu, kto sa dôkladnejšie a nedôstojnejšie podrobí jeho záujmom. Prípadne kto dokáže uhádnuť želanie Západu a začať ho plniť ešte skôr, než ho vôbec vyslovia. Je na nich odporný, nedôstojný pohľad.

Naozaj, ako tu už bolo spomenuté, pripomína to známe "idú mravec a slon po moste, a mravec hovorí: ale dupeme!!!".

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |