Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovenskí stavbári chcú vyšachovať firmu Skanska zo štátnych tendrov - chelemendik.sk

 

Slovenskí stavbári chcú vyšachovať firmu Skanska zo štátnych tendrov

2020-01-11  (22:13)

 - Slovenskí stavbári chcú vyšachovať firmu Skanska zo štátnych tendrov
Strhla sa bitka o posledné veľké štátne zákazky v končiacom sa volebnom období. Slovenské stavebné firmy ostro napadli zahraničného konkurenta, že ich chce získať dampingovými cenami.

Vinníkom má byť švédska spoločnosť Skanska. Podľa listu, ktorý príslušným inštitúciám aj premiérovi Robertovi Ficovi zaslal Zväz stavebných podnikateľov Slovenska, Skanska vyhráva významné diaľničné a železničné tendre podhodnotenými ponukovými cenami. Tie však počas výstavby zmluvnými dodatkami neustále zvyšuje, až nad ceny ponúknuté neúspešnými uchádzačmi.

Ako príklad dampingu uvádza list štyri konkrétne, stále neuzavreté tendre, ktoré by sa mali vyhodnotiť ešte pred júnovými parlamentnými voľbami. "Náš list nie je namierený proti jedinej firme, ale proti všetkým, ktoré v súčasnosti deformujú podnikateľské prostredie na Slovensku aj v celej Európe," zdôraznil prezident zväzu Zsolt Lukáč. Poukázal aj na správanie indických či čínskych firiem, ktoré dampingom ovládli poľský trh. V odoslanom liste však stavovská organizácia nijakú inú spoločnosť neobviňuje.

Skanska, ktorá je tiež členom zväzu, sa jeho konaním cíti poškodená. "Naše cenové ponuky sú reálne a rozhodne ich nepovažujeme za neprimerane nízke. Sme za ne schopní zrealizovať vysúťažené projekty v dohodnutom čase aj požadovanej kvalite," tvrdí hovorkyňa Magdaléna Dobišová.

Ministerstvo dopravy sa už listom zväzu zaoberá a podľa hovorcu Stanislava Jurikoviča primeranosť ponukových cien zodpovedne vyhodnotí. "Legislatíva Európskej únie však v súčasnosti nedovoľuje zvýhodňovať domácich uchádzačov, najmä ak ide o šetrenie finančných zdrojov štátu," uzavrel Jurikovič.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |