Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slovenské kurence kŕmili zakázanou látkou, po ktorej extrémne rástli - chelemendik.sk

 

Slovenské kurence kŕmili zakázanou látkou, po ktorej extrémne rástli

2020-05-30  (08:11)

 - Slovenské kurence kŕmili zakázanou látkou, po ktorej extrémne rástli


SITA  
V krmivách pre hydinu na farme v Čaklove, ktorá dodáva hydinu spoločnosti Podtatranská Hydina, a.s. našli kontrolóri Ústredného kontrolného a skúšobného ústavu poľnohospodárskeho prítomnosť zakázanej látky zilpaterol. Ten spôsobuje vyššie prírastky či vyšší výťažok mäsa v pomere k tuku a od roku 1996 je v EÚ na zozname nepovolených látok.

Na tlačovej konferencii o tom informoval minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Zsolt Simon.

Krmivo poľského pôvodu na farmu dodala spoločnosť Blackthorn Košice. Tá podľa ministra nie je registrovaná na distribúciu krmív a tak voči nej Štátna veterinárna a potravinová správa začala správne konanie a hrozí jej pokuta v maximálnej výške 33 tis. eur. "Asi budeme musieť zmeniť nielen zákon o potravinách, ale aj zákon o krmivách," oznámil minister. Súčasný kontrolný mechanizmus totiž podľa neho nie je postačujúci.

Štátna veterinárna a potravinová správa taktiež okamžite zastavila predaj hydiny spoločnosti Podtatranská Hydina a.s. a odobrala z nej vzorky, aby zistila prítomnosť zakázanej látky. Z doteraz odobratých vzoriek boli zatiaľ všetky negatívne. Podľa ministra je však náročné dokázať u kurčiat prítomnosť tejto látky, keďže jej polčas rozpadu je sedem dní a preto sa môže stať, že testy sa preukážu ako negatívne.

"Je na spotrebiteľovi, či sa rozhodne pre nákup hydiny, ktorá mohla byť kŕmená zmesou s obsahom nebezpečnej látky, čo je v príkrom rozpore s pravidlami EÚ," uviedol Simon. Ako ďalej zdôraznil, kontroly prebiehajú nepretržite v prevádzkach na celom území Slovenska. V súčasnosti sa vykonávajú laboratórne rozbory ďalších 13 vzoriek.

Spoločnosť Podtatranská Hydina musí v reakcii na tieto udalosti nahlasovať prísun krmiva na svoje strediská, musí vykonávať samokontrolu a taktiež deklarovať, že jej krmivo neobsahuje látku zilpaterol.

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


anton47   |   2011-02-24  (17:00)
58%  
mínus plus
  Ja to vidím ako ďalší nezmysel tejto vlády, konkrétne Zsolta Simona. Žiadna výrobňa kŕmnych zmesí nevyrába krmivo LEN PRE jedného odberateľa - teda ani tá polská. Čo ďalší odberatelia od tohto výrobcu ? Mali všetci "nezávadne" krmivo ?
Zrejme nejaký Pišta báči z južného Slovenska má záujem o rozšírenie svojho biznisu aj na severné Slovensko !

Ďalší zaujímavý moment je v kritike Zsolta Simona, že prečo kupovali cez sprostredkovateľa ? Čo je ho do toho, akú stratégiu si zvolí súkromný podnikateľský subjekt ? Alebo on by si nechal rozkazovať a iní nemôžu ? Hodí sa mu aj spochybniteľný argument o akejsi licencii na nákup krmiva = kde to má oporu v legislatíve ?


strelec   |   2011-02-24  (18:16)
58%  
mínus plus
  Žolt je nebezpečný človek. Veľa ľudí ho podceňuje. Kde sa na neho hrabe Duraj. Je to Bubárov kamoš rovnako ako on oblbujúci prispatých alebo vlasť zrádzajúcich Slovákov. Postupuje po krôčikoch, pomaly, systematicky a isto. Pôda je len jedna, suverénny štát je v prvom rade charakterizovaný územím ktoré spravuje atď. Toto Žolt vie, na rozdiel od Slovákov, ktorých to len občas a niektorých napadne. Mňa zaujíma aj aký kšeft ho napadol s tým obilím. Keď sa dvaja darebáci zídu a zakryjú jednou hlupaňou, tak z toho nič dobré nezíde.


strelec   |   2011-03-03  (08:16)
55%  
mínus plus
  Včera definitívne potvrdené, nič také sa nestalo. Ako môže jeden minister takto konať ? Čo takto k zodpovednosti, hneď za niekoľko trestných činov. Dobrééééé ráááno orgány činné v trestnom konaní.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |