Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slováci obsadzujú severné Maďarsko - chelemendik.sk

 

Slováci obsadzujú severné Maďarsko

2020-07-09  (00:31)

 - Slováci obsadzujú severné Maďarsko

Bratislava - Dom za cenu bytu. Nie, to nie je reklama krízou duseného bratislavského developera. Práve cena je to, čo často rozhoduje o dôvodoch, prečo sa obyvatelia Bratislavy a priľahlých lokalít sťahujú za hranice, do rakúskeho Wolfstahlu, maďarskej Rajky alebo útulného kúpeľného mesta Mosonmagyarovár.

Toto kúpeľné mesto býva najmä cez víkend zaplavené autami s bratislavskou poznávacou značkou, niektorí idú za nákupmi, iní sa za osem eur na celý deň máčajú v prírodnej liečivej vode na termálnom kúpalisku.

Vráťme sa však k nehnuteľnostiam.

Susedná pohraničná trojtisícová obec Rajka, z ktorej sa za pár minút dostane človek do centra Bratislavy, či už po diaľnici alebo starej ceste, ponúkla lacné bývanie už vyše päťsto obyvateľom Bratislavy.

Nízke ceny

Ľudia si pokupovali byty, niektorí domy zo záhradkami a najnovšie a tu chystajú developeri stavať radové rodinné domy pre slovenských občanov.

Starosta Rajky Lajos Bazsó hovorí, že Slováci skúpili v Rajke už približne 160 z 900 v súčasnosti existujúcich nehnuteľností. "O žiadnom konflikte v Rajke, ktorý by mal národnostný podtón, neviem. Bezpečnosť je veľmi dôležitá, máme aj policajnú stanicu. Je v záujme všetkých občanov, aby mohli v pokoji žiť tí, ktorí sa k nám prisťahovali aj tí, ktorí sa k nám ešte len prisťahujú," povedal Bazsó.

Kúpele v meste Mosonmagyarovar Cez víkend počuť v kúpeľoch v Mosonmagyarovári najmä slovenčinu.

Kto má hlbšie do vrecka, môže si kúpiť aj niečo lacnejšie. Menší dvojizbový byt ponúkajú realitné kancelárie už pod jedným miliónom korún.

Trojizbový byt o výmere 76 metrov štvorcových s vlastnou garážou sa dá zohnať za necelých 1, 6 milióna korún. Slovákov však láka nielen blízka Rajka, ale aj mesto Mosonmagyarovár, ktoré je desať minút cesty autom po starej ceste od Rajky. Vedľa cesty vedie cyklistická trasa.

Do Bratislavy sa dá dostať najšikovnejšie po diaľnici, pre novousadlíka nie je problém zakúpiť si ročnú známku. Maďarská diaľnica je napojená na slovenskú, tá vedie prakticky až do centra nášho hlavného mesta.

Cesta z mesta a naspäť

Na rozdiel od ostatných diaľnic smerujúcich do centra Bratislavy, tu zápchy nehrozia. Jediné spomalenie čaká vodiča prakticky len na bývalom hraničnom priechode, kde je znížená rýchlosť, aj to len na pár metroch.

Petržalkské paneláky Za trojizbový byt v bratislavskej Petržalke si môže záujemca kúpiť dom v Rajke alebo Mosonmagyarovári.

Po starej ceste sa dostane vodič do Bratislavy z Mosonmagyarováru za 25 minút, z Rajky za štvrťhodinu. Po diaľnici trvá cesta zhruba ešte o päť minút kratšie.

Do Rajky začne onedlho pravidelne z Bratislavy jazdiť prímestská doprava, vlakové spojenie so slovenskou metropolou má obec od jari tohto roka.

Developeri, ktorí ponúkajú Slovákom nehnuteľnosti a pozemky, sľubujú, že zabezpečia aj súkromnú záchranku, ktorá by v prípade potreby zaviezla slovenského občana do bratislavskej nemocnice.

Starosta Rajky tvrdí, že miestna škôlka zamestnala dokonca dve slovenské učiteľky pre deti prisťahovalcov. Obyvatelia Rajky tiež môžu využívať služby slovenských operátorov bez toho, aby volali cez roaming.

Výhodou nehnuteľností v Maďarsku je aj nižšia daň z pozemku, ako je na Slovensku. Od tej sú však oslobodení všetci, ktorí do štyroch rokov od kúpy parcely postavia a skolaudujú dom.

Zdroj: aktualne.centrum.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |