Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slota nepozná hymnu ani jej autora - chelemendik.sk

 

Slota nepozná hymnu ani jej autora

2020-06-04  (06:46)

 - Slota nepozná hymnu ani jej autora

Šéf vládnej SNS Ján Slota, ktorý v parlamente presadil kontroverzný zákon na podporu vlastenectva, si pomýlil autora slovenskej hymny, ako aj jej text. Práve hranie hymny na začiatku školského týždňa v štátnych školách predpokladá tento zákon, proti ktorému protestovala v Bratislave asi tisícka ľudí.

Prezident Ivan Gašparovič však zvažuje, že zákon vetuje, napísal denník Sme.

Slota v rozhovore pre zahraničné médiá tento týždeň povedal, že text hymny zložil Janko Kráľ. Jej autorom je však Janko Matúška. Okrem toho sa šéf národniarov pomýlil aj v citácii samotného textu hymny.

"Ak sa pán predseda pomýlil v priezvisku - v prúde myšlienok sa to môže stať každému - to v žiadnom prípade neznamená, že nevie meno autora," obhajoval Slotu hovorca SNS Peter Paluš. Skomolenie textu zase vraj neznamená, že Slota nepozná hymnu.

Slota namiesto správneho znenia časti hymny "Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia" hovoril "Zobuďme sa, bratia, veď sa oni stratia". Politik, ktorý je známy vulgárnymi výrokmi a protimaďarskými vyhláseniami, údajne tiež tvrdil, že text hymny vznikol v roku 1848, aj keď sa tak stalo o štyri roky skôr.

Novým zákonom na podporu vlastenectva by sa v prípade jeho podpisu prezidentom museli napríklad školy riadiť od apríla. Sme však napísalo, že Smer premiéra Roberta Fica neoficiálne žiada hlavu štátu o vetovanie normy, ktorá v parlamente prešla vďaka poslancom vládnej koalície. Zákon tiež predpokladá hranie hymny pred každým zasadnutím mestského, obecného či krajského zastupiteľstva, ako aj skladanie sľubu vernosti štátu štátnymi zamestnancami.


Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |