Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slota: Maďari chystajú autonómiu - chelemendik.sk

 

Slota: Maďari chystajú autonómiu

2020-06-01  (18:42)

 - Slota: Maďari chystajú autonómiu

...a my sa len prizeráme ako tie ovečky


Maďari sa podľa predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) Jána Slotu chystajú vytvoriť politickú autonómiu na území južného Slovenska a následne vyhlásiť referendum o odtrhnutí týchto území.

"Oni sa všetci chystajú. A my sa pozeráme ako zaspatá šípová Ruženka na tieto prípravy. My sme ako jahnence pred zakáľačkou. Ani nezamečíme, len stojíme a pozeráme sa ako tie ovečky," vyhlásil Slota.

SNS podľa Slotu nechce byť vnímaná v polohe nejakého štváča alebo že by členovia SNS nenávideli maďarský národ. "V žiadnom prípade to nie. My vnímame maďarský národ ako hociktorý iný národ EÚ. Myslím, že máme priateľské vzťahy a som rád, že medzi ľuďmi tieto priateľské vzťahy sú. Žiaľ, politická špička Maďarskej republiky a je jedno, či to bolo monarchistické Uhorsko, Rakúsko-Uhorsko alebo komunistické vládnutie Maďarskej republiky rád, či to boli komunisti, teraz maďarskí sociálni demokrati alebo FIDESZ, títo všetci majú jedného menovateľa a to je veľkomaďarský šovinizmus. Všetci jednotne," zdôraznil predseda SNS.

Komunistickí vojaci Bélu Kuna mali podľa Slotu na čiapkach heslo: Najprv som Maďar, potom som komunista. To je podľa Slotu príznačné. "Je to výrazný príklad, že všetko robia v duchu veľkomaďarského šovinizmu, toho, že oni spojili Uhorsko ako niekdajšie kráľovstvo, s tým, že to je Maďarsko. Ale to je hlboký omyl, ktorý sa prenáša aj do 21. storočia v tom, že predstavujú Veľké Uhorsko ako veľké Maďarsko, ako že to bol ich štát, i keď všetci vieme, že v Uhorsku boli Maďari menšina. Tam bola väčšina Slovanov a Rumunov," upozornil Slota.

Podľa lídra národniarov je neprijateľný výrok Viktora Orbána ešte z roku 2002, že nepozná hranice maďarsko-slovenské, ale pozná hranice maďarsko-poľské. "Vyjadril sa jednoznačne. To si expremiér nemôže dovoliť. Keď bol v Košiciach, povedal, že toto mesto bude ešte raz maďarské. A títo ľudia sa premávajú po našich mestách a obciach. Mali by sme niečo robiť. Najsmutnejšie je, že zakázané organizácie na našom území, ako napríklad ultraextrémna neofašistická organizácia 64 žúp, robí otvorený nábor na južnom Slovensku," upozornil Slota.

Zdroj: ČTK


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |