Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slota: Korupcia je súčasťou politiky - chelemendik.sk

 

Slota: Korupcia je súčasťou politiky

2020-05-25  (13:58)

 - Slota: Korupcia je súčasťou politiky

Slota: Korupcia je súčasťou politiky

BRATISLAVA. Korupcia a klientelizmus je súčasť politiky, aj keď nie prirodzená. Myslí si to predseda SNS Ján Slota, ktorý v piatkovej diskusnej relácii televízie Joj De Facto označil politiku za špinavú záležitosť a seba za zlého politika, do ktorého všetci vrátane jeho koaličných partnerov iba strieľajú.

Šéf národniarov na margo súčasných vzťahov v koalícii ďalej dodal, že v partnerských vzťahoch vyznáva priamosť a čestnosť "a to sa asi v dnešnom svete nehodí". Na margo poznámky, či sa niekto z koaličných partnerov SNS nepokúša národniarom prebrať voličov poznamenal, že "každej politickej strane ide o voličov, aby mala väčší počet hlasov a tým väčšie zastúpenie v parlamente".

S tvrdením, že politika je špinavá záležitosť nesúhlasí Slotov oponent v diskusii, bývalý predseda KDH Pavol Hrušovský. "Politika je vznešené povolanie. Len ak ju niekto robí špinavo, tak ju robia konkrétni politici," vyhlásil Hrušovský s dodatkom, že KDH sa bude usilovať aj pod vedením Jána Figeľa, aby politike vrátilo charizmu a to, čo od nej ľudia čakajú.

Expredseda KDH zároveň odmieta Slotovo tvrdenie o klientelizme a korupcii ako o súčasti politiky. "Ak sa takto ľahkovážne a ľahostajne staviaš ku korupcii a klientelizmu ako k niečomu samozrejmému v slovenskej politike, tak ja sa obávam o budúcnosť, ako táto krajina môže vyzerať," odkázal šéfovi národniarov Hrušovský.

Emisie sú umelá kauza, tvrdí Slota

Diskutujúci otvorili aj tému predaja emisií, ktorý bol podľa Slotu v poriadku. "Kauza emisií je umelá kauza," vyhlásil šéf národniarov. "Ty považuješ predaj týchto emisií za výhodný pre Slovenskú republiku?" reagoval Hrušovský. Slota mu na to odpovedal, že podľa neho bolo rozumnejšie emisie predať akoby mali zostať "niekde nakreslené" a prepadnúť.

Slota zároveň vyhlásil, že je presvedčený, že sa emisie v danom čase nedali predať lepšie. Hrušovský ho v tejto súvislosti vyzval, aby vláda zverejnila celý priebeh predaja emisií a všetky informácie, ktoré opozícia žiada.

Predseda SNS však trvá na tom, že namiesto podstatných tém sa stále rozpráva iba "o nejakých emisiách", pri ktorých je relatívne, či boli predané výhodne, alebo nevýhodne. "Ja osobne si myslím, že nám prepadne ďalších 50 miliónov ton a nedostaneme za ne nič, no tak radšej ich predám za jedno euro a bude z nich niečo," uzavrel tému emisií Slota, podľa ktorého podobné riziko hrozí aj pri eurofondoch. "Eurofondy, ktoré nebudú vyčerpané v určitom časovom limite, tak tieto milióny a milióny eur sa budú musieť vrátiť do Bruselu. Toto je škoda," dodal.

Lety si zaplatil

Slota sa tiež vyjadril na margo svojich súkromných letov. "Objednal som si let, zaplatil som si ho a odviezli ma," vysvetlil v krátkosti šéf národniarov, ktorého už nebaví, že sa všetci zaoberajú stále iba ním a jeho majetkom. Reagoval tak na výzvu svojho partnera v diskusii, ktorý ho požiadal, aby už konečne vysvetlil svoje "jachty, mclareny, aeroplány...".

Slota Hrušovskému zároveň odkázal, že pokiaľ ide o jeho majetok, nič z menovaného nie je v jeho vlastníctve. "Ja mám normálne vo svojom priznaní napísané, čo mám. Kto je gramotný, každý si to môže prečítať. Je to na internetovej stránke Národnej rady," uzavrel tému majetkov Slota.

Hostia relácie sa dotkli aj otázky slovensko-maďarských vzťahov. Slota sa necíti byť zodpovedný za ich zhoršenie a myslí smrteľne vážne to, že Maďari chcú zničiť Slovensko. Hrušovský je zas presvedčený, že napätie vyvolávajú tak politici v Maďarsku ako aj na Slovensku. "V Maďarsku Jobbik a Orbán a na Slovensku, žiaľ, Csáky a Slota," konkretizoval Hrušovský, podľa ktorého by rozdúchavanie vášní mala radšej nahradiť snaha o nadviazanie na tradíciu a históriu Uhorského štátu.

 

tasr

 

/AKO_SA_PRIHLASIT_NA_FORUM_800708783.htmlVšetky články z tejto rubriky nájdete tu...

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |