Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slávnostný prejav Vladimira Putina (prepis preložený do slovenčiny) - chelemendik.sk

 

Slávnostný prejav Vladimira Putina (prepis preložený do slovenčiny)

2022-01-20  (00:08)

 - Slávnostný prejav Vladimira Putina (prepis preložený do  slovenčiny)


Vážení občania Ruska! Milí priatelia!

Nastupujúc do funkcie Prezidenta Ruskej federácie, chápem svoju zodpovednosť voči Vlasti. Jej záujmy, bezpečnosť, blaho občanov krajiny vždy pre mňa boli a zostanú nado všetko. Spravím všetko preto, aby som nesklamal dôveru miliónov našich občanov. Považujem za zmysel celého svojho života  a za svoju povinnosť službu Vlasti, službu nášmu národu, podpora ktorého ma inšpiruje a pomáha riešiť tie najzložitejšie a najťažšie úlohy.

Spolu sme prešli dlhú a zložitú cestu, uverili sami v seba, vo vlastné sily, posilnili krajinu, vrátili si dôstojnosť veľkého národa, svet uvidel obrodené Rusko a to je výsledok úsilí nášho národa, spoločnej namáhavej práce, ktorej súčasťou  je osobný vklad každého. Dnes máme všetko na to, aby sme sa mohli hýbať dopredu, mohli tvoriť: činorodý  a rozvíjajúci sa  štát, pevnú ekonomickú a sociálnu základňu, aktívnu  a zodpovednú občiansku spoločnosť. Vidím na tom veľkú zásluhu  Dmitrija Anatoľjeviča Medvedeva. Jeho prezidentovanie zabezpečilo kontinuálnosť a stabilitu rozvoja krajiny, dodalo dodatočný impulz modernizácii  všetkých stránok nášho života. Čakajú ho veľmi zložité  a zodpovedné úlohy. Prajem mu veľa úspechov.

Dnes vstupujeme do novej etapy národného rozvoja, budeme musieť riešiť úlohy principiálne inej  úrovne, inej kvality a rozsahu. Najbližšie roky budú rozhodujúce pre osud Ruska na desaťročia dopredu. A všetci musíme chápať, že život budúcich generácií, historická perspektíva štátu a nášho národa závisia v súčasnosti práve od nás, od reálnych úspechov pri budovaní novej ekonomiky a moderných životných štandardov, od našej snahy zachovať národ, podporiť ruské rodiny,  od našej vytrvalosti pri spravovaní rozsiahlych ruských území od Baltského mora až po Tichý oceán, od našej schopnosti stať sa lídrom a ťažiskom celej Eurázie.

Dosiahneme naše ciele, ak budeme jednotný,  súdržný národ, ak si budeme ceniť našu Vlasť, upevňovať ruskú demokraciu, ústavné práva a slobody, rozširovať  účasť občanov na riadení krajiny, na formovaní  národnej agendy, aby snaha každého o lepší život bola pretavená do spoločnej práce na prosperite krajiny. Určite dosiahneme úspech, ak sa budeme opierať  o pevné základy kultúrnych a duchovných tradícií nášho mnohonárodnostného národa, o naše tisícročné dejiny, o tie hodnoty, ktoré vždy tvorili  morálny základ nášho života, ak každý z nás bude žiť podľa svojho svedomia, s vierou a láskou voči Vlasti, voči svojim blízkym, starať sa o šťastie svojich detí a blahobyt svojich rodičov. Chceme a budeme žiť v demokratickej krajine, kde každý má slobodu a priestor na využitie svojho talentu a snahy. Chceme a  budeme žiť v úspešnom Rusku, ktoré si vo svete vážia ako spoľahlivého, otvoreného, čestného a predpovedateľného partnera. Verím v silu našich spoločných cieľov a ideálov, v silu našej rozhodnosti premeniť krajinu, v silu zjednotených skutkov občanov, v našu spoločnú snahu o slobodu, pravdu a spravodlivosť. Sme pripravení na skúšky budúcnosti a budúce úspechy. Rusko má bohatú minulosť a nemenej bohatú budúcnosť. A budeme  pracovať s vierou v duši, s úprimnými  a čistými zámermi.

Ďakujem!


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |