Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Skončíme v občianskej vojne! - DISKUSIA NA FB - chelemendik.sk

 

Skončíme v občianskej vojne! - DISKUSIA NA FB

2020-02-13  (06:07)

 - Skončíme v občianskej vojne! - DISKUSIA NA FB

 

 

vas.cas.sk
Pacienti lekárom odkazujú, aby v tejto dobe prestali vydierať. Diskusie na internete sú plné nahnevaných ľudí, ktorým sa situácia nepáči.
 ·  ·  · Pred 3 hodinami
 • Milada MlVladimir PatúšJan Patarak a 4 ďalší označili, že sa im to páči.
 • 1 zdieľanie
 • 50 z 74
  • Viera Betka Plachá Richterová Ja nečítam nič, mám stačía mi reakcie priateľov, a počujem a vidím to mi stačí, nebudem sa riadiť médiami, ktoré sú tak skorumpované ako Vy lekárí.,
   Pred 3 hodinami ·  ·  2
  • Ján Hospodár Josef Hájek ...zoberte si tie upečené ľadviny do oboch rúk a pevne držte,aby ste už nemohol písať!Je to absurdum...
   Pred 3 hodinami ·  ·  2
  • Štefan Čabrej Ja nie som lekár, ale obyčajný živnostník..áaale škoda času...
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová nemôžem poriadne napísať jednu správu, stále ma tu vyrušujú odpovede a reakcie, takže aby ste pochopili, každému nemôžete prikázať, aby rozmýšlal a riadil sa ako ro štát chce, alebo ako to chce demokracia. Je to nechutné, aby sme občania, ktorí platia dane, doplácali aj na lekárov, ktorí sú neschopní viesť svoje nemocnice.
   Pred 3 hodinami · 
  • Josef Hájek Pokud někdo uráží doktoři jako celek je barbar a zrušil bych mu zdravotní kartičku.Pak by viděl co stojí blbá operace slepého střeva.
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Štefan Čabrej Bez komentára.. VBPR to fakt nemá význam, ale asi by ste mali prispievať na iné fórum (kozmetika, odievanie, obuv a pod..)
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová Ten, kto potrebuje viac to asi chápe. Inač nechápem lekárov, prfečo sinežiadali už 10 rokov zvýšenie platu ale teraz, keď je štát na konci a celý svet sa zmieta v kríze a ľudia žijú§ z 300€, tak Vy chcete byť niečo extra? Ako si potom zoberiete úplatky od chudoby?
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová Štefan, mali by ste Vy niekde inde sa propagovať o vašich požiadavkách tu nenajdete žiadnu odozvu.
   Pred 3 hodinami · 
  • Josef Hájek Jinak,toto je přesně záměr vládnoucích.Na Slovensku štvát proti doktorům v Čechách proti cikánům a oni si v klidu kradou dál.
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Štefan Čabrej Do riti, kedy už konečne pochopíte, že tu nejde o platy???!!!
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová A do riti a o čo Vám teda ide?
   Pred 3 hodinami · 
  • Štefan Čabrej Prečítajte si môj prvý príspevok a pochopíte...
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová Nepochopila vláda, a občan má pochopiť. Vy kedy pochopíte občana, keď bude v núdzi a musí ísť súrne na operáciu? Však to je trestné. ja nerobím nič protizákonné.
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Juraj Voloch · Priatelia s: Štefan Čabrej
   Pravda bude niekde uprostred - zdravotnicky system na Slovensku je fakt o nicom a je potrebne ho radikalne zmenit, Stevo mas pravdu. Na druhej strane, lekari sa postavili ku rokovaniu s vladou ako absolutne neseriozny a neprofesionalny partner a tym sa v ociach mnohych obcanov diskvalifikovali na akekolvek ustupky. Zmeny su urgetne nutne na oboch stranach.
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová Už som pochopila, východniar, jasne ako facka, nespokojný závistlivý, zamindrákovaný človek. Zbohom. Stačilo.
   Pred 3 hodinami ·  ·  2
  • Štefan Čabrej To mi nestojí za odpoveď k tomu sa neznížim....
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová Len sa búrte alebo si vytvorte vlastne nemocnice, ja Vám to doprajem, nebudeme musieť znášať tie Vaše nároky. Na to už nemáte však?
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Štefan Čabrej Aj hlúposť je dar boží...
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová Vy ste len dar Boží, to je fakt.
   Pred 3 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová Už som vyzdravela.
   Pred 3 hodinami ·  ·  1
  • Ľudovít Kakaš Problematika zdravotníctva sa neriešila od roku 1990. Lekári a rôzne profesné organizácie sa ozývajú už dve desaťročia. Skôr si myslím, že vláda tieto protesty podcenila. To, že sa situácia vyvinula tak ako sa vyvinula, môžu obe strany. Celý systém finanncovania zdravotníctva je zlý. Nemocnice nemajú peniaze a zdravotné poisťovne žijú v prebytku. To, že jedna finannčná skupina ovládla slovenské zdravotníctvo prostredníctvom MZ a zdravotných poisťovní Vám nevadí. Včera som počúval Pažitného v TV a bol som zhrozený akú používal terminológiu pre označenie pacienta. Pán minister je služobníkom a nie ministrom. Ono to vyzerá, že t.č. sú hlavným problémom sú platy. Hlavným problémom je nesmierna arogancia zo strany štátnych úradníkov.
   Pred 2 hodinami ·  ·  4
  • Štefan Čabrej Aspoň niekto, kto sa na veci pozerá z nadhľadom a komplexne
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová Ach, Bože, všetci chcú mať minimálne 900 € a čo tie dôchodky 260€ za odpracovaných 40 rokov, toby ste len mali prežiť, machri.
   Pred 2 hodinami ·  ·  3
  • Štefan Čabrej Vierka, súhlasím z Vami, ten problém ktorý ste spomenuli je takisto ťaživý a bolestivý pre značnú časť slovenskej populácie, ale trvám na tom , že momentálny problém v zdravotníctve sa netočí iba okolo ich výplat.....je ďaleko komplexnejší a podľa mňa to dobre vystihol pán Ľ.K.
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová My me tu vybudovali a platili dane, ke´d ste ešte spali v semennkoch, všeetko sa sprivatizovalo, nám nikdo nič nevrátil ale napriak tomu žijeme a neplačeme, nekričíme, držíme hubu lebo vieme, že svinská demokracia nás nepustí, to chce totálne zmeniť celý svet, nie len tu na Slovensku.
   Pred 2 hodinami ·  ·  2
  • Ján Hospodár Štefan Čabrej...tá celá komplexnosť tohoto problému je nahrať Ficovi k rozduchovaniu vašni proti všetkým,ktorí sú proti nemu...a na to potrebuje" elitu národa"...
   Pred 2 hodinami · 
  • Štefan Čabrej Nemáte dojem, že si čiastočne odporujete? a okrem toho ja nemám 20 rokov a dobre si pamätám predchádzajúci režim, ktorý bol o 100% lepší ako tento bordel... súdiac podľa Vášho posledného príspevku ste asi na dôchodku, čo Vám nezávidím, ale zmeniť svet, držať hubu, neplakať .. to spolu akosi nekorešponduje...
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Štefan Čabrej Ja osobne kašlem aj na Fica aj na Dzurindu a ostatných "profi politikov" ide mi o sociálnu spravodlivosť a priamu demokraciu, ale som skeptický a tak sa aspoň na takýchto fórach "vybrešem"...
   Pred 2 hodinami ·  ·  2
  • Ján Hospodár Štefan Čabrej...keď tak hajíte predchadzajuci system...aj vtedy boli 1000% rozdiely v platoch?
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Nika Norika Mackova Vážení kolegovia, milí priatelia,
   Radi by sme Vás informovali o priebežných novinkách z rokovaní o našich požiadavkách. Vzhľadom na to, že médiá opäť informujú o záležitostiach okolo lekárov po svojom a nie vždy sa do médií dostanú všetky, z nášho pohľadu dôležité informácie, boli by sme radi, aby ste tieto informácie mali od nás.
   Ako viete, minulý týždeň sme pripravili návrh Memoranda medzi LOZ a vládou SR, ktorý sme v piatok predložili ministrovi zdravotníctva. Keďže sa s nami aj po opakovaných výzvach odmietol stretnúť, v pondelok sme si stretnutie s ním museli „vymôcť“. Bol to však jediný možný spôsob, aby sme konečne 10 dní pred koncom výpovednej lehoty pokračovali v rokovaniach o našich požiadavkách.
   To, čo by sme chceli zdôrazniť je, že napriek tomu, ako je téma našich požiadaviek prezentovaná v médiách, je od začiatku našim kľúčovým postojom to, že chceme dosiahnuť skutočné systémové zmeny v slovenskom zdravotníctve. Náš postoj k návrhom ministra zdravotníctva nie je o tom, že by sme boli zaťatí a nechceli sa dohodnúť, ale o tom, že z jeho návrhu nevyplývala ani jedna systémová zmena, ktorá by viedla k udržateľnému zlepšeniu podmienok v nemocniciach.
   Po pondelkovom niekoľhohodinovom rokovaní s ministrom a včerajšom stretnutí s výborom pre zdravotníctvo NR SR, dnes prebehnú stretnutia s prezidentom SR a predsedníčkou vlády. Veríme, že tieto rokovania konečne prinesú očakávaný posun. V našom návrhu Memoranda sme prišli s kompromisným riešením a pre vašu informáciu Vám ho posielame aj v prílohe. Oproti návrhu, ktorý vzišiel zo stretnutia expertnej skupiny na MZ SR dňa 4. novembra 2011, sme vypustili všetky príplatky, ako aj platový postup po rokoch praxe v 2. Tarife.
   V aktuálnom návrhu zákona teda ostali zakotvené požiadavky na minimálne mzdové nároky lekárov vo dvoch kategóriách, a to lekár bez špecializácie a lekár so špecializáciou. Tieto minimálne nároky však chceme mať zakotvené v zákone, pretože len tak môžu byť považované za systémový krok.
   A ešte k vysvetleniu ministrom ponúkaných 300 €. Po konzultácii s právnikom Vám chceme vysvetliť, že, zvýšenie o tristo eur je len bublinou. Prečo? Lebo v skutočnosti ide o zvýšenie o 200 € a o sľub po voľbách, že sa nám zdvihne plat o ďalších 100 €. Takéto „zvyšovania“ doposiaľ vždy skôr znamenali, že následne nám klesli osobné príplatky a v skutočnosti náš plat „po zvýšení“ ešte v reále poklesol. Osobný príplatok je totiž nenárokovateľnou zložkou mzdy a práve u lekárov sa pohybuje v priemere okolo od 50-400 €. Takže ide o síce výhodnú taktiku, avšak lekári už na takéto niečo neskočia. S príplatkami máme 3,5 € na hodinu, ak nám pán minister pridá 200 €, tak budeme mať stále 3,50 € na hodinu? Prečo? Lebo nám zoberú osobný príplatok, ktorý je nenárokovateľnou zložkou mzdy.My chceme garancie minimálnej základnej mzdy. Nechceme plošné pridanie aj tým, ktorí majú nadštadardné platy. Chceme aby lekár bez atestácie nezarábal 3,50 € na hodinu, ale 6,90 € na hodinu. Ba dokonca sme ponúkli kompromis a to, aby sme začali pri zvyšovaní postupne od sumy 5,60 €. U plne atestovaného lekára, ktorý investoval do svojho vzdelania a mal aspoň 12 € na začiatku a následne 13 € na hodinu.
   Ako vždy pripomíname, že všetky vaše otázky môžete ďalej smerovať na našu horúcu linku 0948 631 949, ako aj našu mailovú adresu loz@loz.sk. Tu zodpovieme všetky vaše otázky, ale čakáme aj na vaše nápady, postrehy, informácie z terénu a návrhy na ďalšie aktivity.
   SPOLU TO DOKÁŽEME.
   Pred 2 hodinami ·  ·  5
  • Viera Betka Plachá Richterová Neviem, prečo to tu riešite, nikdo sa neobetoval ísť do ulíc, keď išlo o sprosté teplárne (privatizácie) a tak postupne, o nič nebol záujem, a zrazu boooom...máme sa zblázniť, prečo sa neštrajkovalo ale takým nehumánnym spôsobom, sadistickým, začalo vydieranie lekárov, že som stratila dôveru v ich spôsobilosti.
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Štefan Čabrej Máte pravdu, možno práve preto podporujem ľudí, ktorí saa rozhodli nedržať hubu...
   Pred 2 hodinami ·  ·  2
  • Viera Betka Plachá Richterová Ja som bola protestovať a vy tiež?
   Pred 2 hodinami · 
  • Nika Norika Mackova Ešte chcem pridať svoj postreh. Neviem či to postrehol každý, pred pádom vlády stihla Penta /ktorá je štedrým sponzorom KDH/ sprivatizovať /ukradnúť/ 7 alebo 8 nemocníc na východe republiky...a štrajkujúcim lekárom sa od vládnucich strán dodnes nedostalo záruky, že privatizácia nebude pokračovať. Je to jedna z ich požiadaviek. A kto chce nech si na stránke lekárskych odborov prečíta celú genézu, pretože každý môže vytušiť, že médiá - ako vo všetkom - zavádzajú verejnosť a 300 eur, s ktorými operujú, je len lacný trik na to, aby ľudia závideli /Slovák má geneticky zakódovanú závisť/ a hovorili si : čo by tí lekári ešte nechceli???
   Pred 2 hodinami ·  ·  6
  • Nika Norika Mackova Tak poďme do ulíc, ja som za.
   Pred 2 hodinami ·  ·  3
  • Viera Betka Plachá Richterová To potrebovalo poriadny štrajk, nie vydierať ľudí, dohodnúť sa s odbormi, všetci spoločne sme predsa nespokojní, a teraz s nami robia čo chcú. Pretože vedia, že sme nenijednotní, toje obrovská smola.
   Pred 2 hodinami ·  ·  3
  • Štefan Čabrej Vidíte? dokážeme sa zhodnúť....
   Pred 2 hodinami · 
  • Nika Norika Mackova Ešte jedna poznámka: porovnávať teplárne a zdravotníctvo je trocha off, Vierka...ale dobre. ....Dnes sme nejednotní a zajtra sa môžeme zjednotiť. Ja som už naháňala mladých z našej ulice, oni by šli, a verím, že keby sa do toho obula osobnosť, ktorá má kredit a dôveru, že by sa nám to podarilo.
   Pred 2 hodinami ·  ·  1
  • Viera Betka Plachá Richterová My sa tu dohodneme za hodinu, ale vláda sa nedohodla ani za mesiac s lekármi, tak je to všade kde vláde kapitalizmus, stačilo my sme na to neboli pripravení a tak sme dopadli. Preto chceme vládu ľudu a mali by sme zmeniť myslenie a viac odvahy, jednoducho dohodnúť sa na proteste, nemáme čo stratiť, ani jedna demokratická vláda nám už nič nedá iba vláda ľudu.
   Pred 2 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová To je príklad, ako sa veci majú, je to o privatizácii, keby sa v tedy zabránilo, mohlo sa aj ostatným nepríjemnostiam zabrániť, všeetko malo začať´oveľa skôr. Nie len lekári, ale Tí sa na to vykašlali, však,
   Pred 2 hodinami · 
  • Viera Betka Plachá Richterová Prajem dobrú noc.
   Pred 2 hodinami · 
  • Nika Norika Mackova Ja som tiež za vládu ľudu. My politikov nepotrebujeme. Práve som premýšľala nad tým, že by sme za naše dane mohli postaviť štátne podniky a využili by sme na to peniaze, ktoré dávame na platy politikov.
   Pred 2 hodinami ·  ·  3
  • Nika Norika Mackova No dobre, tak sme skončili s vládou ľudu. D.noc.
   Pred 2 hodinami ·  ·  2
  • Štefan Čabrej ‎:-)
   Pred 2 hodinami · 
  • Daja Sindi Kováčová Konecne zacal niekto bojovat za svoje prava a nenechal sa utlacat...drzim im palce nech sa im to podari...
   Približne pred hodinou ·  ·  2
  • Jozef Hlaváč ‎..pani Norika, ked nepotrebujete politikov načo s nimi vyjednávate..to by ale chcelo ovládat cestovný poriadok politiky, zopár základných politologických postulátov a nevyrezávať zhubný nádor príborovým nožom..
   Približne pred hodinou · 
  • Ján Hospodár Jozef Hlaváč..pani Norika si robí z "niekoho" prču.
   Približne pred hodinou · 
  • Chelemendik Sergej http://ruskeknihy.sk/
   ruskeknihy.sk
   Zaparkovať auto je možné na ulici Pražská v blízkosti hotela Matyšák. ...Zobraziť viac
   Pred 50 minútami ·  · 
  • Miro Nie a niekto sa zamislal nad tim ze ide o predaj nemocnic ..lebo ked policajty strajkovali tak ich hned zrusili alebo zelezniciary tak ich hned zrusili a zdravotnikou nevedia tak musia byt za nimy niekto kto ich platy a ked im vlada slubila vsetko co chceli a aj tak to neprijali tak potom tu ide o privatyzaciu nemocnic lebo ty co su v odboroch tak su podplateny aby drzali to dost dlho a kazdy v polityke to vie kazdemu to vyhovuje ako SMERU tak SDKU aj tym co chceju sprivatyzovat nemocnice kazdy dostane svoje lebo ked odydu tolky zamestnanci zo zdravotnictva tak nic ine sa neda zrobit lebo nezozenu naraz tolko lekarou naraz tak budu privatyzovat nemocnice aby ty co sprivatyzovali tak prinesu doktorou kolko potrebuju a kazdy bude suhlasit a tak sa dneska roby byznis a polityka na sprivatyzovanie nemocnic ......
   Pred 41 minútami · 
  • Samo S. Korpiones Tu je problem a nie v lekaroch;„Nerozumiem, ako môžu poisťovne vytvárať zisky z peňazí, ktoré tam odvádzajú ľudia na to, aby ich oni riadne, tak ako má byť, platili lekárom a nemocniciam za všetky výkony, ktoré vykonajú. Tam je pes zakopaný! Oni vytvárajú z pacientov rukojemníkov, nie lekári! Je to zvrátené!“
   Pred 23 minútami · 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |