Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Škandalózne správanie sa vlády Ivety Radičovej k zvyšovaniu cien plynu a tepla - chelemendik.sk

 

Škandalózne správanie sa vlády Ivety Radičovej k zvyšovaniu cien plynu a tepla

2020-05-27  (14:37)

 - Škandalózne správanie sa vlády Ivety Radičovej k zvyšovaniu cien plynu a tepla

30.1.2011

Najsilnejšia opozičná strana SMER-SD s veľkým znepokojením sleduje správanie sa pravicovej vlády Ivety Radičovej v oblasti cien energií, v súčasnosti najmä v oblasti cien plynu. Ide o škandalózne správanie sa zástupcov štátu v SPP pri zvyšovaní cien plynu. V podniku, v ktorom síce Slovenská republika vlastní 51% akcií, ale vďaka totálne zbabranej privatizácii počas vládnej éry pánov Mikloša a Dzurindu túto spoločnosť napriek majoritnému podielu aj tak neovláda. Naopak, ovládajú ho minoritní akcionári z Nemecka a Francúzska. Štát je teda len formálne majoritný akcionár, pričom výkon práv, spojený s týmito akciami, zabezpečuje pre štát rezort ministerstva hospodárstva.

Pravicová vláda Ivety Radičovej sa podľa SMER-SD dôsledne drží filozofie, že prednosť majú záujmy sprivatizovaných monopolov a až potom niekde na poslednom mieste sú záujmy verejnosti, záujmy slovenských domácností a rodín. Inak sa totiž nedá vysvetliť rozhodnutie Ministerstva hospodárstva SR ako väčšinového akcionára v SPP, že podporí podanie odvolania proti rozhodnutiu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví a že bude žiadať zvýšenie cien plynu pre domácnosti o 13,4% a tepla o 14%. Je to o 10% viac, ako rozhodol Úrad pre reguláciu, keď konštatoval, že zvýšenie ceny plynu na rok 2011 má byť iba na úrovni 4,48%.

„Takéto rozhodnutie vlády Ivety Radičovej podporiť výrazné zdraženie cien plynu a tepla považuje SMER-SD z pohľadu obyčajných slovenských domácností za trestuhodné. SMER-SD verí, že rada pre reguláciu ako odvolací orgán, ktorý bude rozhodovať o tomto odvolaní, ktoré podporila vlády Ivety Radičove,jbude postupovať podľa zákona neutrálne a nezávisle a návrh, ktorý podala vláda, zamietne a nedovolí zvýšenie cien plynu a tepla o 13,4, resp. o 14%. V tomto duchu budeme iniciovať aj rokovanie s radou a Úradom pre reguláciu sieťových odvetví. Použijeme maximálnu súčinnosť, využijeme všetky odborné kapacity, ktoré máme, aby sme pomohli úradu, ak prijme našu pomoc a naše konzultácie, aby odvolanie, ktoré podala vláda Ivety Radičovej, bolo definitívne zamietnuté a nedošlo k takémuto drastickému nárastu cien plynu a tepla,“ poznamenal predseda SMER-SD Robert Fico.

Podľa Roberta Fica vláda Ivety Radičovej nemá ani len potuchu, čo spôsobuje svojou nekompetentnosťou a zbytočným zdražovaním. Pravdepodobne ani netuší, ako sa pre ľudí predražujú bežné nákupy v potravinách, čo to znamená tankovať dnes benzín do osobného automobilu, čo to znamená platiť za rôzne iné veci, ktoré táto vláda zbytočne zdražila. SMER-SD preto chce vyzvať vládu, aby sa konečne zobudila, aby sa venovala ľuďom a nie monopolom a farmaceutickým firmám. Aby zachovala silný regulačný rámec, ktorý v rokoch 2006-2010 nastavila práve koaličná vláda SMER-SD a takisto aby neznižovala posilnené právomoci tak Úradu pre reguláciu sieťových odvetví, ako aj ministerstva hospodárstva.

„Považujem za jeden z najväčších úspechov vlády, ktorej členom bol aj SMER-SD, že v rokoch 2006 – 2010 nedošlo k zvýšeniu cien elektriny a plynu. Dokonca vo všeobecnosti sa dá konštatovať, že cena plynu za štyri roky mierne klesla. To bol výsledok našej práce, to bol výsledok našej filozofie, že štát musí byť silný a musí intervenovať do určitých oblastí. Nerozumieme preto tomu, nechápeme to, ako je možné, že vláda prichádza s takýmto návrhom na radu pre reguláciu, ktorá bude rozhodovať o tomto odvolaní. Veď by úplne stačilo, keby štát ako majoritný akcionár v SPP prostredníctvom ministerstva hospodárstva nesúhlasil s podaním odvolania a zostalo by platné rozhodnutie 4,48%. Prečo preboha, vláda Ivety Radičovej  podporuje Nemcov a Francúzov a žiada slovenský úrad pre reguláciu, aby zvýšil slovenským rodinám ceny v takejto výške? To ide v mene dobrých vzťahov s Francúzmi a Nemcami pani Radičová proti slovenským rodinám?“ pýta sa Robert Fico.

 

video k článku

strana-smer.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |