Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Škandál v Europarlamente: miliardové daňové úniky v EÚ! - chelemendik.sk

 

Škandál v Europarlamente: miliardové daňové úniky v EÚ!

2020-07-12  (15:16)

 - Škandál v Europarlamente: miliardové daňové úniky v EÚ!

18.11.2014


Vedenie Európskej únie sa snaží nastoliť poriadok vo všetkom. Začína, pochopiteľne, vo finančnej sfére: bez peňazí nedá sa robiť nič. Lídri EÚ by chceli stanoviť prísnu finančnú disciplínu, ale vrabce čvirikajú, že ju porušujú aj tí najvyšší činitelia 

Európa by sa chcela zbaviť všetkých chorôb spojených s financiami – úplatkov, krátenia  alebo neplatenia daní, vytvárania daňových rajov a pod. Jednou z podobných „disciplín“ sú daňové úniky. A práve tam sa „vyznamenal“ najvyšší predstaviteľ EÚ, samotný predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker.


Prednedávnom sa prevalil obrovský škandál s údajnými daňovými únikmi nového šéfa Európskej komisie. Kauza otriasla celým Európskym parlamentom a naberá na obrátkach. Práve v týchto dňoch sa Europarlament zaoberá aj otázkami miliardových únikov finančných prostriedkov v únii, snaží sa dopátrať aj k tomu, kto to všetko spôsobil, kto mu pomáhal a kto ešte bol do toho zapletený. Je to momentálne jeden z hlavných bodov programu.

Nezabudli ani na samotného šéfa Eurokomisie: jednou z najhorúcejších tém Európskeho parlamentu bola rozprava o údajných tajných dohodách medzi vládou Luxemburska a stovkami veľkých nadnárodných spoločností. To sa bezprostredne dotýka Jeana-Claudea Junckera, ktorý v tom čase bol luxemburským premiérom, a ktorého preto podozrievajú v podvodoch. Tieto dohody luxemburskej vlády s firmami mali prostredníctvom zvýhodneného daňového režimu umožniť mnohým veľkým globálnym korporáciám v uplynulých rokoch krátenie daní rádovo v miliardách eur.

Túto kauzu označili ako „Lux Leaks“ a priamo sa týka nového predsedu Európskej komisie. Experti prízvukujú, že nikto nie je nedotknuteľný, všetci musia dodržiavať pravidlá hry a asi Jean-Claude Juncker je predsa zapletený do pochybných obchodov, veď v čase prijímania a platnosti týchto údajných pravidiel bol predsa  luxemburským premiérom. Na tomto poste Juncker vydržal 18 rokov a vo funkcii šéfa Európskej komisie nahradil Josého Manuela Barrosa.

Túto mimoriadne nepríjemnú kauzu, ktorá robí neuveriteľne zlú reklamu novému vedeniu a vlastne aj celému Europarlamentu zlú reklamu, bude prešetrovať Európska komisia. Poslanci navrhli zriadiť osobitný parlamentný výbor, ktorý sa tým bude zaoberať. Jean-Claude Juncker prisľúbil, že nebude brániť objektívnemu vyšetrovanie, tvrdí, že je nevinný a  ako dotknutá osoba sa bude držať bokom.

Mnohí poslanci nie sú spokojní s tým, že sa po prevalení tohto škandálu vedenie Europarlamentu nekoná rýchlo: nechápu, prečo zo strany Eurokomisie v tejto súvislosti neodzneli žiadne konkrétne dátumy týkajúce sa termínov vyšetrovania a zároveň neboli predložené vôbec žiadne opatrenia, ktorými by sa chcela voči masívnym daňovým únikom v rámci EÚ brániť.

Analytici a média zdôrazňujú, že tieto podozrenia poriadne narúšajú dôveryhodnosť šéfa Európskej komisie a ním deklarovaných snáh v boji proti daňovým rajom. Prízvukujú, že kvôli tejto kauze bude veľmi ťažké uveriť, že to Jean-Claude Juncker myslí s vytvorením akýchkoľvek opatrení zameraných proti schránkovým firmám a daňovým únikom v EÚ úprimne a vážne.

Tento problém, sa v tej alebo inej miere, týka úplne všetkých členských štátov Európskej únie. Je verejným tajomstvom, že takmer všetky vlády v súčasnosti chránia schránkové spoločnosti napríklad aj tým, že nesúhlasia s vytvorením spoločnej daňovej politiky EÚ.

eu

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/skandal-v-europarlamente-miliardove-danove-uniky-v-eu/439059


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |