Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Škandál na každý deň - chelemendik.sk

 

Škandál na každý deň

2020-07-10  (00:32)

 - Škandál na každý deň

Richard Sulík a jeho stranícki spolupútnici sa veľmi snažia, aby sa značka SaS stala synonymom slova škandál. A treba povedať, že sa im darí. Na to, aby sa diskreditovali, nepotrebujú opozíciu ani médiá, vystačia si sami. Politickým zelenáčom možno ešte nikto nestihol pošepnúť, že v politike neplatí pravidlo - aj negatívna reklama je reklama.

Je zaujímavé, že práve ministri a poslanci, ktorí o sebe vyhlasujú, že oni nechcú žiť z politiky, ale pre politiku, sú zväčša najčastejšie výrobcami rôznych škandálov. Predstava, že na politické kolbište by mal vstupovať iba finančne zabezpečený politik, lebo on je zárukou neskorumpovateľnosti a čistoty, tak kríva minimálne na jednu nohu.

Vyrobiť však toľko prešľapov za taký krátky čas si vyžaduje skutočne "nadanie". Pri porovnaní s výkonmi SaS bledne aj Pavol Rusko, a ten, ako vieme, mal toho na rováši viac ako dosť.

Zatiaľ čo kauzy a kauzičky z dielne SaS každý týždeň plnia stránky novín, rozčarovaní voliči pravicových strán, ktorí dali vo voľbách svoj hlas SaS, sa nestačia čudovať (a ľutovať svoju voľbu). Je zrejmé, že ak sulíkovci budú v nastúpenom trende pokračovať, veľmi rýchlo sa im môže stať, že ich elektorát sa scvrkne z pôvodných 307-tisíc na minimum.

Zatiaľ posledným dejstvom v tomto nevydarenom teátri bol letecký výlet predsedu SaS do Salzburgu. Obhajoba, že je to jeho súkromná vec, neobstojí. Sulík už nie je podnikateľ, ale jeden z trojice najvyšších ústavných činiteľov SR, a je preto logické, že je pod drobnohľadom médií.

Otázky, kto výlet zaplatil, s kým letel a čo bolo cieľom jeho cesty, sú preto úplne legitímne. Ak tieto informácie bude zatajovať, tak nad ním bude visieť rovnaký otáznik, ako svojho času nad leteckými výletmi Slotu do Chorvátska či Počiatka do Monaka.

Potvrdil by tak domnienku, že napriek avizovanej novej politickej kultúre sa v rôznych fraškách menia len postavy, no scenár zostáva vždy rovnaký: po tom, čo sa prevalí nejaká kauza, tak dotyčný politik sa drží odporúčania Dr. Plzáka: zatĺkať, zatĺkať, zatĺkať!

Sulík by sa mal prestať stavať do pozície Supermana, ktorý všetko vie, všetko môže a všetko dokáže. Napriek bohorovnému vyhláseniu, že už pre tento štát urobil dosť, sa s jeho menom spájajú iba škandály.

A keby aj v súvislosti s výletom do Salzburgu bolo naozaj všetko kóšer, chýba mu jedna elementárna vlastnosť, ktorou by mal politik disponovať – a tou je empatia, čiže schopnosť vcítiť sa do iných ľudí. Odporúčať im výlet aerotaxíkom, ktorý spolu s cenou večere presahuje priemernú mesačnú mzdu na Slovensku, zaváňa cynizmom. Na podobné veci sme si však už v súvislosti so SaS zvykli...

 

pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Shaolin   |   2010-08-10  (13:48)
58%  
mínus plus
  prekonavaju vsetky ocakavania :))


danica   |   2010-08-10  (14:07)
62%  
mínus plus
  Nechcem byt vulgarna, naozaj nie, ale na takyto postoj politika existuje asi len jedno prislovie na svete:
"Dostalo sa h.... na policku a hned si mysli, ze je torta..."


o.tarovsky   |   2010-08-10  (19:41)
55%  
mínus plus
  reklama z neho ,pred voľbami, urobila akéhosi ekonomického "guru" a mnohí hlavne mladí naleteli.

Tarez vidíme, tí čo naleteli aj tí čo nenaleteli, že čo to je za típek... u nás sa inak hovorí "z pána sa môže stať gadžo, ale z gadža sa pán nikdy nestane"..,,

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |