Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10
chelemendik.sk - Sergej Chelemendik: Mlčanie jahniat po slovensky
chelemendik.sk
born in the ussr
chelemendik.ru
chelemendik.tv

Sergej Chelemendik: Mlčanie jahniat po slovensky

 Sergej Chelemendik: Mlčanie jahniat po slovensky


Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 41

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 44

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 47
http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=1216&c=_Sergej_Chelemendik_Strategia_prezitia_Slovenska_a_Slovakov
Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 41

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 44

Deprecated: Function eregi_replace() is deprecated in /home/web/chelemendik.sk/www/ShowDoc.php on line 47

Sergej Chelemendik: Mlčanie jahniat po slovensky
Slovensko v budúcom konkurze medzi európskymi krajinami o najviac slepo-hlucho-nemý národ bude ašpirovať na jedno z popredných miest.
Nie preto, žeby Slováci boli hlúpejší či horší než ostatní, ale preto, že sa zmierujú so svojimi fenomenálne prázdnymi a lživými médiami a ich parazitovanie na tele národa považujú len za drobné a bezvýznamné nedorozumenie.
Je to však tragický omyl: ak človeka, najmä mladého, budú učiť iba hnusobstvá, skôr či neskôr sa z neho stane nenapraviteľný podliak.
Slovákom ako národu je ešte nedostupný samotný pojem informačnej vojny, ktorú cudzí vedú na ich území.
Slováci na to všetko pozerajú, ale nevidia.
Preto je potrebné vysvetľovať - aspoň tým nemnohým, ktorí myslia a nie sú ľahostajní.


Čomu učia „slovenské“ médiá


Tlačené a elektronické médiá, ktoré ašpirujú na úlohu „mienkotvorných“, predstavujú na Slovensku osobitý fenomén, o existencii ktorého svet nevie preto, lebo neovláda slovenčinu. Sú to neuveriteľné médiá, ktoré zásadne nehovoria a nepíšu o ničom dôležitom a podstatnom pre cely svet, ktoré z vlastného národa spravili zlostného konzumenta nekonečných chaotických správ o všeobecnej korupcii, bez akejkoľvek šance vyznať sa v tejto korupcii.

Bez poukázania na príčiny korupcie a jej dôsledky.
Slovenské médiá sa minimálne na osemdesiat percent venujú účasti na lobistických operáciách v prospech toho či onoho ekonomického hráča.
Pripomínajú tým české médiá, veď od Čechov sa učili prakticky všetko, ale obsah českých médií je predsa len oveľa bohatší a širší.
Česi ak aj priamo nepozerajú, tak aspoň po očku sledujú svet okolo seba. A tí nemnohí Slováci, ktorí sa snažia zorientovať sa vo svete, získavajú informácie z českých médií.
Na Slovensku to však vyšlo tak, že autori a tvorcovia obsahu médií sú ľudia vyšinutí z ustavičného opľúvania niekoho za neveľké peniaze.
Sú to nešťastné ľudské stroje na opľúvanie, roboti, ktorým chronicky chýba slina a ktorým sa hneď ráno dáva príkaz - teraz pľujeme na pána X, a na obed už prichádza príkaz opľúvať pani Y.
Nič okrem opľúvania rôznej úrovne a rôzneho druhu, tvorcovia obsahu slovenských médií nevedia a ani sa už nikdy nenaučia.
A hoci sú to zatiaľ ešte mladí ľudia, preúčať ich je rovnako zbytočné, ako pokúšať sa vychovať urodzenú dámu z tridsaťročnej prostitútky s pätnásťročnou pracovnou stážou na ulici.
Tomuto nekonečnému a totálnemu opľúvaniu všetkého a všetkých slovenské médiá naučili svoj národ a čiastočne ho tým skazili. Lebo národ, ktorý prestal dúfať, že pochopí, kto komu práve dnes niečo kradne a prečo práve dnes opľúvajú konkrétne tohto zlodeja, sa naučil mať pôžitok zo samotného aktu opľúvania.
Aha, pozrite, ako ďaleko a šťavnato pľuvol tento statočný novinár.
Aký krásny pľuvanec!
Kam, na koho a prečo, to už nie je dôležité.
Na Slovensku sa takmer každý vrátnik viac či menej „vyzná“ v tendroch a politických šarvátkach, hoci okrem hnevu z týchto poznatkov nič iné nezískava. Získavajú iní, a vrátnik číta a zadúša sa bezmocnou zlosťou.
Prečo číta? Lebo iné nemá čo čítať.
Preto čitateľov stále ubúda.
Zato vyrástol výhonok internetových aktivistov, ktorí naučiac sa od „profesionálov“, robia to isté na fórach. Opľúvajú sa a navzájom sa medzi sebou hryzú. A zbierajú dosť veľké publikum tých, pre koho je to zaujímavé.
Noviny na Slovensku sa zmenili na informačné odpadové kontajnery, všetky sa dajú označiť ikonkou, aká je na displeji každého počítača.
Rozdiel je akurát v podobe koša - buď je to príšerný „bulvár“, výmysly o „prominentoch“ alebo „politika“ - opľúvanie a šarvátky, v ktorých ozajstný predmet zápasu zostáva čitateľovi neznámy.
Robert Fico je autorom okrídlenej vety, ktorá je hodna toho, aby sa v dejinách uchovala.
Raz povedal: „Čím viac je niekto prostitútka, čím väčší podvodník, gauner, tým väčší je prominent pre slovenské médiá“.„Slovenské“ médiá pred Slovákmi taja:

Celkovú situáciu vo svete, silnejúce napätie, tendenciu k celosvetovému bankrotu a vojnám.
Situáciu v Európe a Európskej únii, problémy, ktoré rastú pred očami, o ktorých čitatelia francúzskych alebo nemeckých novín aspoň tušia.
Politický vývoj v Maďarsku - hlavná hrozba pre Slovensko a Slovákov a nielen pre nich.
Ani jedno zo slovenských médií, či už štátne alebo súkromné, sa nevenuje tej najjednoduchšej veci - monitoringu maďarských médií.
Slovákom nie je dokonca umožnené dozvedieť sa to, čo si myslia a píšu títo nebezpeční susedia, hoci desať percent obyvateľov Slovenska viac či menej ovláda maďarčinu a tieto znalosti sú pre nich prístupné. Zato Slovákom je maďarská tlač nedostupná - inak jahňatá nebudú mlčať a začnú bľačať. A treba, aby mlčali.
Politický vývoj na Balkáne, najmä v Srbsku, Bosne a Rumunsku, ktorý sa bezprostredne týka Slovenska.
Politický vývoj na Ukrajine, ktorý v prípade krízy je ešte väčšou hrozbou.
Politický rozvoj v Rusku, určujúci budúcnosť Európy a sveta.
Politický rozvoj v USA, ktorý dáva hlavné impulzy celému svetu.
Pred Slovákmi taja prakticky všetko, pričom iba obmedzenosťou a nevzdelanosťou slovenských žurnalistov sa tento fenomén vysvetliť nedá.
Keď prichádza príkaz zhora, slovenské médiá dokážu nájsť správy v svetových informačných agentúrach a preložiť ich do materinského jazyka.
Príkaz však prichádza zriedka.
Je nasadený filter, ktorý prepúšťa iba jednotlivé zrnká informácií.
Týmito zrnkami sa živia všetci, a teda aj slovenskí politici, ktorí rozhodujú o budúcnosti krajiny a národa.
Bude tak vždy?
Nebude!
Niekto bude vytvárať alternatívu informačnej žumpe, niekto to už aj robí.
Môže sa však ukázať, že na to, aby sa Slovensko a Slováci vo svete zorientovali, je už neskoro - už ich zhodili na dno studne, aby schudli, aby nejaký geopolitický maniak si mohol z ich kože ušiť šaty.
chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | fotograf | handmade |