Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Severná Kórea strieľala na Južnú - chelemendik.sk

 

Severná Kórea strieľala na Južnú

2020-05-31  (11:30)

 - Severná Kórea strieľala na Južnú


Južná Kórea hrozí severu tvrdým raketovým úderom

23.11.2010 | Martin Novák, Aktuálně.cz

Soul - Severokórejské delostrelectvo v utorok nečakane napadlo  juhokórejský ostrov Jonpjong

Podľa dostupných správ je ostrov pod prudkou paľbou, viac ako tisíc obyvateľov v panike uteká do bezpečia a množstvo domov horí.

Najmenej dvaja juhokórejskí vojaci zahynuli, ďalších dvadsať ľudí je zranených.

 

Severná Kórea podnikla delosterelecký útok na Južnú Kóreu

Ostreľovaný juhokórejský ostrov Jonpjon

Ostrov sa nachádza približne 120 kilometrov západne od pevniny, neďaleko hranice, ktorá oddeľuje juhokórejské a severokórejské výsostné vody. 

Medzi Severnou a Južnou Kóreou vraj vypukne čoskoro vojna

Streľba pokračuje

"Domy aj kopce sú v plameňoch, ľudia sú evakuovaní. Všetci sú vystrašení a paľba pokračuje aj v týchto chvíľach, kedy s vami hovorím," uviedol muž z ostrovu v rozhovore pre televíziu YTN.

Svedkovia tvrdia, že na ostrov dopadlo najmenej 200 delostreleckých granátov väčšina z nich do miest, kde leží juhokórejská vojenská základňa. Zasiahnuté ale bolo aj nákupné stredisko.

Juhokórejčania odpovedali približne 80 výstrelmi. Ide o najhorší pozemný konflikt oboch krajín od konca vojny v roku 1953.

Podľa Pchjongjangu začali strieľať kórejskí vojaci. Juhokórejská armáda uviedla, že v okolí ostrova vykonávala rutinné vojenské manévre so streľbou, ktorá však nemierila smerom k severokórejským brehom. 


Fotogaléria

Juhokórejský prezident I Mjong-bak najprv povedal, že sa snaží zabrániť tomu, aby incident prerástol do väčšieho ozbrojeného konfliktu. Za niekoľko hodín ale svojmu náprotivku na severe Kim Čong-ilovi pohrozil raketovým útokom, ak ostreľovanie ostrova bude pokračovať.

Ministerstvo obrany označilo streľbu za porušenie prímeria z roku 1953 a americký prezident Barack Obama oznámil, že Spojené štáty sú pripravené brániť Južnú Kóreu.

Ide už o druhý veľký útok severokórejských síl na južného suseda v tomto roku. V marci severokórejské torpédo zasiahlo juhokórejskú korvetu Čchonan. Pri útoku zahynulo 46 námorníkov.

Jeden národ, dva svety

Soul však nechce, aby konflikty eskalovali do vojny, pretože tá by mohla mať pre Južnú Kóreu katastrofálny ekonomický dopad. Hranica síce rozdeľuje jeden národ a jednu železničnú trať, ale v hospodárskej rovine ide o dva úplne odlišné svety.

Južná Kórea je štvrtou najväčšou ázijskou ekonomikou, ktorá chrlí do sveta automobily, mobilné telefóny, práčky, chladničky, lode a ďalšie tovary. Jej hrubý domáci produkt na hlavu vzrástol zo 67 dolárov v roku 1953 na súčasných viac ako 16-tisíc dolárov.

Pošlite nám ihneď jedlo, KĽDR je na lopatkách

Sever bojuje s hladomorom, ku ktorému (okrem nefunkčného stalinistického systému) prispeli aj prírodné katastrofy.

V roku 1995 veľké povodne zasiahli takmer tretinu krajiny, potom naopak nasledovalo dlhé sucho. Zomreli státisíce ľudí. Neúroda a kríza v zásobovaní sa potom ešte niekoľkokrát opakovali.

Južná Kórea má čo stratiť, vojna by mohla rozvrátiť jej ekonomiku.

potopená juhokórejská loď

Potopená juhokórejská loď Čchonan

KĽDR a OSN

Vodcom zo severu ide hlavne o udržanie sa pri moci za každú cenu. Stále majú vplyvného spojenca a ochrancu v Číne. Tá na rozdiel od USA a Ruska útok neodsúdila, len vyzvala na zachovanie mieru.

Severná Kórea už v súčasnosti čelí rozsiahlym sankciám.

Po skúške rakety dlhého doletu Tepodong-2 v roku 2006 sa nesmú do krajiny dovážať materiály a zariadenia použiteľné na výrobu zbraní.

Rezolúcie Rady bezpečnosti OSN obmedzujú aj finančné transakcie s KĽDR a predaj luxusných tovarov, nakupovaných pre potreby severokórejskej komunistickej elity.

Vodca komunistického režimu na severe Kim Čong-il v roku 2008 súhlasil so zastavením jadrového programu a ďalších jadrových skúšok výmenou za ekonomickú pomoc.

Videl som tisícky centrifúg, popísal vedec KĽDR

Aj napriek tomu KĽDR pokračuje v inštalovaní centrifúg na výrobu obohateného uránu. Režim zatiaľ vykonal dva pokusné atómové výbuchy. V októbri 2006 a máju minulého roku. Experti sa sporia o to, nakoľko boli tieto skúšky úspešné.

Zdroj: aktualne.sk

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Ján Molnár   |   2010-11-24  (14:14)
45%  
mínus plus
  typické kapitalistické žvásty, najviac som sa pobavil:

Juhokórejská armáda uviedla, že v okolí ostrova vykonávala rutinné vojenské manévre so streľbou...Obama oznámil, že Spojené štáty sú pripravené brániť Južnú Kóreu.

Sever bojuje s hladomorom...Zomreli státisíce ľudí...

fakt je, že Sever nemá bezdomovcov, každý rok oslavujú obrovskými spartakiádami s nádherným artistickým programom, majú jednu z največších armád vyzbrojenú jadrovými hlavicami vlastnej výroby, dokážu klonovať zvieratá, v Śhanghai na výstave propagovali mesto, v ktorom sa ľudia cítia šťastný, futbalisti hrali na MS, tiež sa pravidelne účastnia na MS vo vzpieraní...

rád by som vedel o tomto skvelom národe viac, ale v tejto kapitalistickej demagógii je to tabu

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |