Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Slováci útočia na bankomaty vo Francúzsku - chelemendik.sk

 

Slováci útočia na bankomaty vo Francúzsku

2020-05-25  (13:49)

 - Slováci útočia na bankomaty vo Francúzsku

PARÍŽ, LONDÝN.

Sever Francúzska zažil počas minulého týždňa nájazd desiatok Slovákov žijúcich v Londýne, ktorí vybrali bankomatovými kartami  britskej banky Barclays v rôznych bankomatoch v prepočte viac ako 8,7 miliónov korún.

Využili tak bezpečnostné chyby v elektronickom systéme banky, ktorý umožňoval v cudzích bankomatoch mimo Británie neobmedzený výber peňazí. O prípade dnes informovala britská tlač a potvrdil ho aj policajný zdroj v
severofrancúzskom meste Lille, ktorý si neprial byť menovaný.

"Je to jeden z najbizarnejších prípadov, ktorý som riešil", cituje denník Daily Mail francúzskeho detektíva.

Stihli zatknúť 34 ľudí

Nadštandardný výber spustil poplach v parížskej centrále, ktorá monitoruje výbery z bankomatov a podľa ktorej sa len v centre Dunkerque počas krátkej doby vybralo v prepočte viac ako 3,3 milióna korún.

Ale ani podozrivé chovanie väčšieho počtu ľudí pri niekoľkých bankomatoch v rôznych mestách neunikol pozornosti náhodných svedkov a policajných hliadok. Tie sa okamžite zmobilizovali a zatýkali. V policajnej sieti nakoniec uviazlo 34 ľudí.

Zadržaní mali u seba na prekvapenie policajtov legálne držané karty, takže ich bezprostredne z ničoho trestného nemohli obviniť a museli ich po zistení totožnosti prepustiť.

Na trajekt utekali ešte v noci

Výnimkou boli štyria muži, ktorých francúzska polícia zatkla potom, čo ich prekvapila v luxusnom aute so 150 000 eurami v hotovosti a s desiatkami bankových kariet. Tí mohli celu opustiť až neskôr po zaplatené kaucie. Aj oni mali pravé bankomatové karty, ktoré im zrejme dobrovoľne predali ich spoluobčania z početnej slovenskej komunity v Londýne, pravdepodobne s ľahkou vidinou zisku.

Väčšinu nájdených peňazí polícia zabavila. Francúzske úrady teraz čakajú na vyjadrenie banky Barclays, aká jej vznikla škody a aké prípadné kroky podnikne voči svojim klientom.

Podľa francúzskeho policajného zdroja sa správa o možnosti neobmedzeného výberu rozšírila v komunite Slovákov v britskej metropole ako blesk. Desiatky sa ich hneď vrhli na trajekt, ktorý ich v noci na piatok dopravil na francúzsky breh.

Hovorí sa o slovenských gangstroch a mafii

Zdroj z prostredia vyšetrovateľov pre Daily Mail priamo označil páchateľov ako "Mafiu" a dobre organizovaných "slovenských gangstrov", ktorí tradične vynikajú v oklamaní systému prenosu dát v bankomatoch.

Slovenská mafia má údajne členov, roztrúsených po celom svete, a je pre tento typ krádeží notoricky známa.

Imigranti zo Slovenska, ktoré v roku 2004 vstúpilo do Únie, teraz podľa Daily Mail predstavujú po Poliakoch druhú najväčšiu komunitu z východnej Európy vo Veľkej Británii.

pondelok 14. 9. 2009 18:52 | ČTK, sme.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |