Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Šesť jazdcov na štyroch koňoch - chelemendik.sk

 

Šesť jazdcov na štyroch koňoch

2020-06-05  (07:24)

 - Šesť jazdcov na štyroch koňoch

 

Marián Repa | 15. júna 2010  9:53

Víkendové voľby priniesli viacero prekvapení. Okrem toho, že voliči odmietli HZDS a SMK, krúžkovaním na kandidačných listinách urobili dvom stranám aj mierny škrt cez rozpočet. Do parlamentu sa tak nenápadne dostali dve štvorice politikov, ktorí by samostatne mali len mizivé šance na úspech.

Po chrbte Bélu Bugára sa do Národnej rady vyšplhalo kvarteto Občianskej konzervatívnej strany (František Mikloško a Vladimír Palko teraz určite ľutujú, že ponuku Mostu hrdo odmietli). Na kandidátke SaS sa zasa do parlamentu predrali predstavitelia združenia Obyčajní ľudia. Opraty budúcej koalície tak budú v rukách držať okrem štyroch hlavných strán aj milovníci barónky Thatcherovej a amerických neokonzervatívnych inštitútov spolu s kresťanskými populistami. Stabilita krehkej koaličnej väčšiny tak bude ešte menšia.

Šesť jazdcov na štyroch koňoch neveští nič dobré. Ak jeden zavelí čihí a druhý hota, ľahko sa môže stať, že všetci skončia kdesi v priekope. S tým pravdepodobne počíta aj Robert Fico, ktorý sa tak môže po pár rokoch vrátiť do sedla ešte viac posilnený.

Späť k skokanom roka: kto štvoricu z OKS považoval len za akýsi nepodstatný apendix na kandidátke Mostu, veľmi sa mýlil. Ak v minulosti OKS dokázala osloviť 6- až 9-tisíc voličov, ich prekrúžkovanie neznamená nič iné ako to, že väčšina Slovákov, ktorí dali tejto strane hlas, volili zhruba v intenciách "Béla je fajn chlap, ale krúžkovať budeme našich", čiže na etnickom princípe. To pre Most, ktorý chcel stavať predovšetkým na spolupráci, nie je veľmi povzbudivý signál. Druhá príčina je pravdepodobne tá, že maďarskí voliči neboli zvyknutí krúžkovať a spoliehali sa na to, že tam majú "svojich".

Pri nečakanom úspechu OKS tak napokon bledne i starý známy "trolejbusár" Jaroslav Volf, ktorý kedysi marginálnu SDSS dokázal dvakrát pripojiť k iným úspešným projektom.

Aj keď OKS viac ako klasickú stranu pripomína skôr konzervatívny debatný klub s limitovaným členstvom, páni Zajac, Dostál, Šebej a Osuský sú vcelku predvídateľní hráči. Z ich strany nehrozia žiadne excesy (ak sa za exces nepovažuje samotný neokonzervatívny pohľad na svet).

Oveľa horšie je to s ľuďmi združenými okolo vydavateľa Igora Matoviča. Kresťanskí populisti (napríklad nie potratom, áno 13. dôchodkom) na kandidátke liberálnej strany sú skutočným "protirečením". To, ako sa budú správať, nedokáže teraz predpovedať nik. Je však zrejmé, že sú neriadenou strelou, ktorá môže vybuchnúť v ktoromkoľvek okamihu.

Je zrejmé, že v najbližších mesiacoch nám bude vládnuť koalícia koalícií, čo je návrat o 12 rokov späť. O štandardizácii politickej scény tak nemôže byť ani reči.

Zdroj: pravda.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa




 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom



                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk






  









Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


Chiko   |   2010-06-16  (22:03)
50%  
mínus plus
  Trochu informacii z Prop-u.
Je tu aj o panoch z OKS nieco.
www.prop.sk/kto_za_koho.htm
www.prop.sk/pavucina.html
www.prop.sk/radicova_a_soros.html



Davo   |   2010-06-17  (12:57)
50%  
mínus plus
  HZDS ani tak neodmietli to skôr, aj na základe predvolebných prieskumoch tesne pred voľbami /cielene?/ volili istotu aby hlas neprepadol /napr. hlasovanie v bašte HZDS/ a to s časti platí aj o SNS. Pokiaľ sa zverejni tesne pred voľbami , že SMER má cca 25 % SNS a HZDS tesne okolo 5% ...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссии



Словакия – страна, люди, бизнес



Словацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJA



Sergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusie



Hnutie Dobrá sila – projekty



Slovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJA



Деловые предложения



Obchodné ponuky
 



ZÁBAVA



KNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁ



NOVINKY PORTÁLU



Diskusie




Blogy





| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |