Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Seriál- Zmena politiky Slovenska: Zahraničná politika - DOLEZITE.SK - chelemendik.sk

 

Seriál- Zmena politiky Slovenska: Zahraničná politika - DOLEZITE.SK

2020-08-12  (21:13)

 - Seriál- Zmena politiky Slovenska: Zahraničná politika - DOLEZITE.SK
 

Naša krajina si v minulosti prešla ťažkým bojom za samostatnosť a nezávislosť. Najprv ako súčasť Rakúsko -Uhorska a potom ako jedna z krajín Komunistického bloku. Bolo to veľmi ťažké a mnoho ľudí  za to  obetovali celý svoj život. No nerobili to pre seba, ale vždy mali na mysli lepšiu budúcnosť.

 Teraz  keď sme sa dočkali vytúženej samostatnosti, naši drahí politici bez súhlasu Slovenského národa vstúpili do NATO do OSN a EU. Sme krajina, ktorá okupuje cudzie územia a tým sa podieľa na vraždení nevinných mužov žien a detí.

Toto by malo v skutočnosti desiť každého z nás!

Neverím, že by naši predkovia chceli aby sme sa na niečom takom podieľali.

Ja s tým nesúhlasím! Verím, že  nie som sám.

Požadujeme okamžité vystúpenie našej krajiny z NATO a stiahnutie našich vojsk domov.

 

 

Malý štát ako je Slovensko je vždy zastrašovaný bandou okupantov. Vždy mocné krajiny podnecujú malé bezmocné krajiny aby plnili to čo sa im hodí. Sú aj výnimky ako je napríklad Švajčiarsko, ktoré sa o neutralitu snažilo už veľmi dlho, aj keď to nebolo vždy jednoznačné.

Naša krajina aj napriek tomu, že sa to stále hovorí, nie je podobná Európskym štátom. My na rozdiel  od Nemecka, Anglicka a Francúzka sme nikdy neviedli okupačné vojny ani sme nikoho nenapadli a musím povedať, že naši ľudia nikdy ani len nepomysleli na to že obsadia cudzie územie.

Slovanské krajiny sú mentalitou niekde inde, ako ostatné Európske krajiny. My nemáme ambície stať sa vládcami a ani netúžime niekoho ovládať. Tým, že sme sa s takými krajinami spojili sme donútili našich ľudí niesť trest za skutky, ktoré páchali iní.

Prečo by sa naša krajina mala podieľať na nenávisti voči Moslimským krajinám a ich občanom? My sme im nikdy neublížili, ale krajiny ako Veľká Británia celé stáročia utláčali a systematicky vyvražďovali mnoho obyvateľov týchto krajín.  V niektorých krajinách potlačili krvavo  pokusy o prevrat. Sloboda pre týchto ľudí od kedy ich okupuje západ je absolútne nedosiahnuteľná.

Krajiny ako je USA v niektorých Moslimských krajinách vycvičili vojenské jednotky za účelom ovládania vládnucich predstaviteľov krajín a používali ich na vraždenie a zastrašovanie, aby dosiahli svoje ciele. Teraz USA  a Veľká Británia ovládajú skoro všetky vlády sveta. Okrem Severnej Kórey, Kuby, Iránu a Bieloruska a pár ďalších už ovládajú celý Svet. Preto sa ich vzájomné konflikty dostali na úroveň terorizmu a vraždenia alebo unášania ľudí.

Bohužiaľ aj my patríme medzi krajiny ovládané západom . Stačí sa pozrieť na našich politikov, aké zákony schvaľujú a komu tým vlastne slúžia. Určite nie našim občanom.

Je preto nevyhnutné urobiť nápravu, aby sa naše deti nemuseli za nás hanbiť!

A samozrejme nezabúdať na to , že kde sa dvaja bijú tretí víťazí!

 To práve naša krajina potrebuje, byť nezávislá a do istej miery aj sebestačná.(na tému sebestačnosť  v inom diely seriálu)

1.       Vystúpiť z NATO a stiahnuť vojakov zo všetkých misií

2.       Vystúpiť z OSN

3.       Vystúpiť z EU

4.       Potvrdiť  NEUTRALITU medzinárodne u všetkých krajín zaslaním listu porozumenia.

5.       Orientovať sa  aj na východné trhy

Slovensko je priveľmi malá krajina na to, aby sa mohlo správať nelogicky. Myslím tým, že ignorujeme smerom na východ jeden obrovský trh, ktorý by pre nás predstavoval potencionálny zdroj príjmov. V niektorých prípadoch by šlo aj o výmenný obchod , najme zo surovinami. Aj naše lyžiarske strediská navštevujú turisti z Rusky hovoriacich krajín.

Netvrdím, že sa treba orientovať  iba na východ, ale je potrebné správať sa rozumne a neignorovať ho.

Iste. Je viac než isté, že prídeme o množstvo investorov, ktorí sú zo západných krajín a slúžia svojej krajine. Ak sa urobia opatrenia, ktoré Slovensko oproti ostatným krajinám zvýhodnia, tak sem príde oveľa viac investorov. Mám na mysli, že by sa Slovensko malo stať daňovým rajom. Aj tak skoro všetci majú daňové prázdniny. Tak prečo to neurobiť oficiálne? Prinieslo by to zamestnanosť a veľa kapitálu do obehu a spotreby obyvateľstva.( o tom však až v ďalšej časti seriálu)


Peter Sloboda

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |