Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Fico v každom prípade nedokáže vytvoriť silnú stabilnú vládu - Interview pre český portál parlamentnilisty.cz - prognóza výsledkov parlamentných volieb na Slovensku, ktoré sa budú konať 5. marca 2016 - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Fico v každom prípade nedokáže vytvoriť silnú stabilnú vládu - Interview pre český portál parlamentnilisty.cz - prognóza výsledkov parlamentných volieb na Slovensku, ktoré sa budú konať 5. marca 2016

2020-01-18  (18:49)

 - Sergej Chelemendik: Fico v každom prípade nedokáže vytvoriť silnú stabilnú vládu  - Interview pre český portál parlamentnilisty.cz - prognóza výsledkov parlamentných volieb na Slovensku, ktoré sa budú konať 5. marca 2016

2.3.2016

1.    Průzkumy preferencí signalizují, že SMER neobnoví nadpoloviční většinu v Národné radě. Bude dle Vás vládnout koaličně, nebo vůbec? Jaká bude dle Vás nová slovenská vláda?

 

Budú to tie najdivnejšie voľby v histórii „demokratického procesu“ na Slovensku.

Divné na hranici absurdnosti.

V stave neurčitosti a neistoty sa nachádza nielen Smer, ktorý celkom očividne nebude môcť vytvoriť jednofarebnú vládu jednej strany, ale v stave ešte väčšej neistoty sa nachádza aj väčšina ostatných politických strán, ktoré dnes nevedia, či budú v parlamente, alebo nie.

Situácia je unikátna, pretože v parlamente teoreticky má šance sa ocitnúť až 10 politických strán.

Pre väčšiu presnosť vymenujem strany, ktoré sa pohybujú okolo hranice zvoliteľnosti —  KDH, SAS Richarda Sulíka, OĽANO Igora Matoviča a Daniela Lipšica, SMK a SNS — dokopy päť strán, medzi nimi sú parlamentné a bývalé parlamentné strany.

Ďalšie dve mimoparlamentné strany klopkajú na dvere parlamentu — Naše Slovensko Mariána Kotlebu a Sme rodina Borisa Kollára.

Viac-menej istotu, že budú v parlamente, majú Sieť Radoslava Procházku a Most-Híd Belu Bugára.

A, samozrejme, strana Smer, ktorá určite vyhrá tieto voľby.

Takže dohromady sedem parlamentných a mimoparlamentných strán sa trasie a chveje, čítajúc Hamletov monológ „byť či nebyť?" – je to viac než polovica slovenskej politickej scény, a to nesľubuje nič dobré ani slovenskej politike, ani Slovensku ako krajine.

Chaos je už teraz a po voľbách bude očividný a jasný všetkým.

Situácia pripomína klasickú detektívku v štýle Agathy Christie — hostia sa na ostrove zišli na oslav, a uprostred oslavy polovicu z nich niekto zastrelil.

Pravda, otázka, kto strieľal,  je jednoduchšia — celá súčasná situácia je totiž výsledkom jednofarebnej vlády Smeru posledných  štyroch rokov, zodpovednosť za súčasný politický stav nesporne leží na strane moci Smer, hoci na Slovensku si to nie každý uvedomuje.

Veľa sa hovorí a píše o tom, že celá tragédia slovenskej politiky spočíva v tom, že pravica je slabá a roztrieštená, že sa medzi sebou „hryzie“, nikdy sa navzájom nebude vedieť dohodnúť.

Možno áno, možno je to tragédia, i keď žánrovo viac pripomína lacný vulgárny kabaret, ale nie je a nemôže to byť tragédia pre stranu moci, ak je to naozaj strana moci.

Ak je pravica taká úbohá, chatrná a nepresvedčivá, potom kto vám, veľkolepej ľavici, bránil v tom, aby ste udupali týchto trpaslíkov a triumfovali?!

Nikto nebránil, okrem vlastnej krátkozrakosti a chamtivosti, za ktoré Smeru 5. marca 2016 vystavia účet.

Zaplatiť tento účet bude pre Smer ťažké, z dôvodu tej istej  krátkozrakosti a chamtivosti.

 

 

2.    V Česku se běžně dozvídáváme, že Robert Fico prý přepálil kampaň v ohledu upozorňování na problém imigrace a podcenil témata školství a zdravotnictví. Je to správný výklad?

 

Kampaň Smeru bola tradičná — bohatá, pekná, strategicky zameraná na vlastných voličov, teda hlavne na dôchodcov a štátnych zamestnancov. Ale efekt tejto kampane bude pre Smer neočakávane slabý — už teraz je taký.

Problém je možno v tom, že kampaň Smeru sa pripravovala dlho vopred a nezohľadnila zmeny, ktoré sa udiali v spoločnosti a vo svete.

To hlavné je ale niečo iné — v kampani Smeru neexistuje nijaká myšlienka, obsahovo  je prázdna. Prázdne, svojou podstatou hlúpe sú heslá ako: Robíme pre ľudí. A ostatní čo, robia pre psov alebo pre ovce? Alebo Chránime Slovensko —  heslo, ktoré v chápaní stratégov Smeru malo byť víťazné a  malo reagovať na situáciu s utečencami, ale nestalo sa takým.

Príčina je prostá — sú to iba prázdne slová. Pre reálnu ochranu Slovenska pred inváziou utečencov, ktorá príde o chvíľu, Ficova vláda, na rozdiel od Orbánovej vlády, neurobila nič, a zdá sa, že už ani neurobí. A volič Smeru nie je natoľko jednoduchý, aby si toto neuvedomil.

Smer sa v ponímaní veľkej časti Slovákov stáva akýmsi dvojtvárnym Janusom, ktorý sa k voličom obracia svojou peknou, dobrou, láskavou tvárou, ale druhá tvár, odvrátená mimo Slovenska, nie je ani pekná, ani dobrá a táto tvár si najmä nezaslúži dôveru.

Smer sa snaží za každú cenu vyhovieť Američanom, nie náhodou ho tesne pred voľbami tak pekne pochválil denník Washington Post. Je za čo ho chváliť— Smer na jednotku splnil všetky geopolitické úlohy, ktoré mu boli zadané Spojenými štátmi.

Smer ide vyskočiť z kože, aby  sa stal premiantom EÚ a obľúbeným zverencom Angely Merkelovej, skáče doteraz, napriek bojovným slovám na adresu EÚ, hoci patrónka Smeru Angela sa už stala prekliatím celej Európy.

Smer pre svojich voličov ozvučuje „proruskú rétoriku“, ktorej však sám neverí.

V čom spočíva táto „proruskosť“ Smeru? Vari v efektívnej podpore ukrajinského fašizmu, alebo vo vytvorení základní NATO na Slovensku, alebo v reverze ruského plynu smerom na Ukrajinu, ktorý zachraňoval a zatiaľ zachraňuje Porošenkov režim pred okamžitým krachom?

V tom, že Fico pred voľbami potichu vyzýva zrušiť protiruské sankcie — ale súčasne dôsledne  za ne hlasuje v EÚ, rovnako dôsledne, ako hlasoval za kvóty pridelenia migrantov Slovensku?

Pravdaže, väčšine Slovákov toto všetko nie je jasné, zato je to celkom zrozumiteľné pre iné európske štáty. 

Ale aj v očiach mnohých Slovákov Fico pôsobí čoraz falošnejšie a to je iba začiatok procesu. Ak sa ukáže, že Fico ako „ochranca“ ochraňoval iba slovami, stratí popularitu raz a navždy.

 

3.    Fico bývá obviňován z narušování jednoty EU ve věci migrace, ale i postupu vůči Rusku. Je to správný výklad?

 

Fico nič nenarušoval, je to iba falošná dvojtvárna rétorika, ktorá je v Európe jasná všetkým, ale, ešte raz opakujem, nie je jasná mnohým Slovákom, ktorí Fica podporujú či už z nepochopenia, alebo nevedomosti a bezvýchodiskovosti — všetci ostatní adepti na vodcov krajiny a národa sú nielenže horší, ale oveľa horší  než Robert Fico. K „proruskej“ rétorike Smeru sa v Európe a v Amerike stavajú zhovievavo, dokonca trochu pohŕdavo: nech si len tento slovenský populista pokričí,  veď má voľby.  No potom, po voľbách, sa zasmejeme na jeho proruskosti všetci spolu.

Ficova rétorika je jasná aj Rusku – on totiž nie je jediný; falošne a dvojtvárne vo vzťahu k Rusku sa správa celá Európa. Fico je iba typický príklad tejto dvojtvárnej európskej politiky.

 

4.    Jak hodnotíte jednotlivé lídry pravicové opozice? Které z nich považujete za schopné a které nikoliv? Kdo za nimi dle Vás stojí?

 

A azda existuje nejaká pravicová opozícia?

Má nejakých lídrov?

Ak áno, potom o tom jednoducho nič neviem.

Za húfom „pravicových“ politických trpaslíkov stoja tí istí ekonomickí hráči, bábkovodiči, ktorí stoja za „ľavicovými“ aj za „vlastencami“ –Slovensko je v tomto zmysle klasická európska demokracia, všetci politici sú kúpení pomerne homogénnou skupinou hráčov, ale kúpení sú v rôznych proporciách. Je to klasické európske politické kasíno.

5.    A kdo vlastně stojí za Robertem Ficem? Ani jemu se nevyhnula nařčení z korupce.

 

Ak chcete detailnejšiu odpoveď, porozprávajte sa s hocijakým vrátnikom akéhokoľvek významného ministerstva – v anonymných podmienkach a za pivo vám prezradí mená a   autá, na ktorých prichádzajú vybavovať veci investori do Smeru.

Za Smerom od začiatku stojí celkom vyhranená, slovenskými médiami detailne opísaná skupina ekonomických hráčov, ktorá v posledných rokoch žila celkom mierumilovne; keď Smer bol stranou moci, medzi hráčmi vládol kompromis a  konsenzus – ale to už patrí minulosti.

Zopakujem, prakticky tí istí hráči vložili časť svojich vajíčok do košíkov aj iných politických projektov.

Sú aj menší hráči, ktorí investovali do politických trpaslíkov, starých aj nových, ktorí sa dnes hystericky metajú na schodoch pred slovenským parlamentom a riešia otázku „byť či nebyť?“.

O týchto menších investoroch do slovenskej politiky sa zatiaľ vie  len málo, ale po voľbách určite začnú o nich všetci rozprávať ­– taká je slovenská tradícia.

 

6.    Na závěr jednoduchá, ale složitá otázka: Kdo dnes reálně vládne Slovensku? A kdo mu bude reálně vládnout po volbách?

 

Slovensku, tak ako celej Európe, v súčasnosti vládne globalistická oligarchia prostredníctvom svojich najatých manažérov – politikov, „podnikateľov“, „finančných skupín“.

Na Slovensku, rovnako ako v celej Európe, sa daný systém vládnutia stáva čoraz menej efektívny a prakticky sa rozpadá.

Čo  opäť  budú demonštrovať parlamentné voľby na Slovensku piateho marca.

Systém jednoducho prestáva fungovať. A nie iba na Slovensku.

Po voľbách Slovensko čaká politická nestabilita. V každom prípade Smer nedokáže vytvoriť silnú stabilnú vládu, nech by sa jeho koaličným partnerom alebo partnermi  stal ktokoľvek. Skupina politických trpaslíkov z takzvanej pravice tým viac stabilnú vládu nesformuje.

Podľa všetkého, po týchto voľbách Slovensko v priebehu najbližšieho roka až dvoch čakajú ďalšie voľby.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |