Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Glazyev - Ukrajinské vedenie vedie samovražednú líniu.To je výhodné len hrstke ľudí - PRELOŽIL NÁŠ PRIATEĽ Jaroslav Kolla - ĎAKUJEME!!! - chelemendik.sk

 

Sergej Glazyev - Ukrajinské vedenie vedie samovražednú líniu.To je výhodné len hrstke ľudí - PRELOŽIL NÁŠ PRIATEĽ Jaroslav Kolla - ĎAKUJEME!!!

2020-05-31  (15:30)

 - Sergej Glazyev - Ukrajinské vedenie vedie samovražednú líniu.To je výhodné len hrstke ľudí - PRELOŽIL NÁŠ PRIATEĽ Jaroslav Kolla - ĎAKUJEME!!!
 • Jaroslav Kolla
   

  Rusko môže zaviesť víza pre Ukrajinu, povedal prezidentský poradca pre ekonomické otázky Sergej Glazyev. Načrtol túto perspektívu, ak na nadchádzajúcom summite "východného partnerstva" vo Vilniuse, Ukrajina podpíše dohodu o pridružení s EÚ. Na prvý pohľad sa toto tvrdenie protirečí tomu, čo o vízach pre občanov SNS povedal sám prezident. "Vízový režim v rámci SNŠ bude znamenať, že odcudzime od seba bývalé republíky Sovietskeho zväzu. Nepotrebujeme ich odcudziť ale priblížiť. Potrebujeme, aby sa tento proces robil civilizovanejšie. Je nutné organizovať prácu na tejto ceste tak,aby to nedráždilo domorodé obyvateľstvo a spôsobilo to pozitívnu reakciu. Všetci migrantii musia jasne pochopiť, že keď prídu do Ruska, mali by vedieť, jazyk, históriu a kultúru ľudí z regióna,v ktorom sa nachádzajú rešpektujúc naše tradície, naše zákony a našu kultúru, "- .. povedal Vladimir Putin . Poradca prezidenta pre hospodárske záležitosti Sergej Glazyev to povedal v rozhovore pre "Vesti" v sobotu o dôsledkoch podpísania asociačnej dohody Ukrajiny pridružení s EÚ.

  - Sergej Jurievič, vy protirečíte svojmu šéfovi. On hovorí: takže pripúšťate aby ľudia rovnakej kultúry, jasne naznačuje, že Tadžici, Uzbeci a Kirgizi nie sú v tejto kultúre, a ohrozia víza pre Ukrajincov. Prečo? - On hovorí o našej ruskej pozícii. Vzhľadom k tomu, že Ukrajina sa zaviaže k asociácii s EÚ, stačí a je potrebné proste analyzovať niekoľko krokov dopredu, čo sa bude diať potom. Dôsledok toho, že Ukrajina podpíše dohodu o pridružení s Európskou úniou, bude sebalikvidácia tejto krajiny a jej dohody o voľnom obchode s nami. K dispozícii budú aj prísnejšie hraničné kontroly vzhľadom k tomu, že Ukrajina bude môcť dovážať európske potravinárske výrobky. Tretím krokom budú politické dôsledky vyplývajúce z toho, že v tejto dohode je napísané, že Ukrajina sa zaväzuje dodržiavať náväznosť na európsku politiku. Zároveň Ukrajina nemá právo ovplyvňovať túto politiku. To znamená, že Ukrajine budú jednoducho diktoval, čo má robiť. Tiež sa v zmluve hovorí, že Ukrajina je povinná sa zúčastniť pod vedením EÚ v riešení regionálnych konfliktov.To už sme videli, v Gruzínsku. To sa Ukrajina fakticky zbavuje svojej suverenity a nezávislosti. Takto sa hlavným lákadlom pre ukrajinských občanov v tejto veci prislubuje vstup do bezvízového režimu s EÚ. Hoci o tejto dohode nebolo ani slovo povedané. Je zrejmé, že v tejto oblasti sa to bude stupňovať. Myslím, že aj naďalej bude ukrajinské vedenie ťahané do NATO. A ak sa to náhodou naozaj stane,že Ukrajina s EU bude mať bezvízový styk, a my nie,tak Ukrajinu bydú ťahať do schengenského priestoru. - Bude to podobné ako teraz s Chorvátskom. -Z toho vyplýva, že Ukrajina bude nútená zaviesť vízum na našich hraniciach, ako to bolo s našimi východnými partnermi. - Bulharsko, Chorvátsko - všade rovnaký príbeh. - Oni prešli tou cestou. V skutočnosti, Ukrajina sa stáva kolóniou Európskej únie, jej bude diktované z Bruselu, čo má robiť.

   

  - Opýtam sa vás na neočakávanú otázku: ako colný režim prácuje v Rusku s Marokom a Mexikom? - Režim najvyšších výhod definovaný rámcom Svetovej obchodnej organizácie. Účtujeme jednotný colný tarif na našej hranici colnej únie. A s Ukrajinou sa bude rovnako zaobchádzať. - Mexiko je krajinou s postavením statusa o ktorý sa usiluje Ukrajina. Ona má pridruženíe s Európskou úniou.Zároveň Mexiko je riadnym členom integračného spojenectva so Spojenými štátmi a Kanadou, ktorý sa nazýva NAFTA. A jeden druhému neprekáža. Ja už počúvam ukrajinskú argumentáciu: staneme sa členmi Európskej únie, ale nebude nám to brániť mať dobrý vzťah s colnou úniou a Ruskom. - Ak si Ukrajina zachová suverenitu ... Háčik je v tom že dohoda o voľnom obchode s Európskou úniou jej členstvom nie je obmedzená. Sama o sebe, zóna voľného obchodu s Európskou úniou na Ukrajine –to je zhoršenie výmenných relácií o 2 miliardy dolárov ročne, pretože tovary z Európy vytlačia ukrajinske. Ale najdôležitejšie je, že Ukrajina prenesie do Bruselu svoje zvrchované práva v oblasti regulácie obchodnej politiky, colných a technických predpisov.

 • - čo nerobili ani Mexičania ani Maročania.
 • - To je samovražda. Ukrajina berie na seba záväzky,že prevezme technické predpisy Európskej únie. To znamená, že v priebehu do dvoch rokov strojárstvo Ukrajiny bude musieť pracovať na štandardoch Európskej únie. A za desať rokov prejde celá ekonomika na normy Európskej únie- To je nemožné. - Ukrajinskí experti odhadujú, že bude stáť 100 miliárd eur. Kde zoberú toľko peňazí? - Budú si musieť vziať pôžičku z Ruska, pravdepodobne.

 •  

  - Rusko – hlavný požičiavateť Ukrajiny. Okrem neho pôžičku Ukrajine nikto nedá.Ak ukrajinská vláda vedie krajinu ku katastrofe, to znamená, že sa jedná o také dôsledky ,pretože bezcolný dovoz európskych výrobkov, vrátane ojazdených vozidiel, "zlikviduje" značnú časť ukrajinských výrobcov. - Poďme k našej hranici. Je nevyhnutné zaviesť colný režim. - Prechod na európske technické predpisy znamená, že ukrajinské spoločnosti nebudú schopné dodávať svoje produkty na ukrajinský trh. Pre nich bude existovať iba náš trh. A Rusko bude nútené s druhými štátmi, členmi colnej únie tento trh zachraňovať. Ako výsledok - bilancia obchodu s Ukrajinou bude ešte horšia. A koniec koncov ukončenie nesplatených úverov bude znamenať odpisy,pokles kurzu a stratu perspektívу rozvoja. To je šialenstvo,ktoré myslím si sa nesplní.Ja verím v zdravý rozum.

 •  

  - Ukazuje sa, že rusko-litovské komplikácie – to sú len kvapky v mori toho v porovnaní s tým, čo sa môže stať s Ukrajinou. To je do istej miery repetícia toho, čo sa môže stať s Ukrajinou. Analýzuje sa, ktoré dohody sú výhodné pre Ukrajinu a ktoré nevýhodné,ktoré vedú k ekonomickej katastrofe, k poklesu výroby, obchodu a k zhoršeniu v predvolenom nastavení. Európe to nie je výhodné tiež preto, že niekto to musí zaplatiť.aby sa vyviedla Ukrajina z defoltu, bude potrebovať 35 miliard dolárov. 100 miliard dolarov – na modernizáciu ukrajinského priemyslu na európske štandardy. Európa sa nechystá platiť, ale bolesť hlavy z toho dostane, To nie výhodné nám, pretože strácame strategického partnera, strácame možnosti spoločných podnikov.a spoločného rozvoja.U nás sú s Ukrajinou dnes investičné projekty v hodnote desiatok miliárd dolárov,pretože my nerozumieme,čo si myslí ukrajinské vedenie,ktoré vedie samovražednú líniu.To je výhodné len hrstke ľudí,

 •  

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 - Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |