Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: seriál Národná idea – Slováci – ozajstný národ - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: seriál Národná idea – Slováci – ozajstný národ

2020-02-23  (05:20)

 - Sergej Chelemendik: seriál Národná idea –  Slováci – ozajstný národ


Slováci sú ozajstný národ. Túto vymoženosť, pre mnohých na Slovensku nepochopiteľnú, treba uchovávať, opatrovať ju a hýčkať. Dá sa ňou aj nadchýnať a nevšímať si pritom kartónové „elity“, ktoré sa navzájom ruvú pri vyprázdnenom koryte. Zajtra si na tieto bábky nikto nespomenie, kým slovenský národ tu je a bude – ak, prirodzene, Slováci sami neodmietnu byť národom. Slovenská národná idea – to je národné zachovanie, ktoré majú Slováci viac v krvi než mnohí iní Európania. Inakšie by na svete nebol slovenský národ, ale niečo, čo sa podobá na sekujských Maďarov v rumunskej Transylvánii alebo na Moravanov v Čechách. ...

zTento článok alebo toto video sú prístupné iba pre registrovaných používateľov platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


ludmila sulokova   |   2010-08-18  (09:23)
50%  
mínus plus
  Bodaj by ste mali pravdu p. Chelemendik v tom co ste napisali o nasom narode, zabudli ste vsak na jedno - v sucasnosti v nasej spolocnosti ma velky vplyv skupina ludi, ktori sa sice hlasia k Slovakom, ale robia vsetko, aby tento narod zrazili na kolena a ponizovali jeho narodne citenie. Patri k dobrmu tonu kydat si do vlastneho hniezda, zosmiesnovat nase myty, znevazovat nasu historiu, znevazovat vlastenectvo a vytvarat obraz, ze nas narod cez vojnu zlyhal viac ako ostatne ,hoci zlyhali mnohe ine daleko viac a napriek tomu necitia potrebu si neustale sypat popol na hlavu. Kazdy prejav vlastenectva u nas a kazdy kto obhajuje narodne zaujmy je vulgarizovany a obvinovany zo sympatii a obrany slov, vojnoveho statu, kym akekolvek prejavy nacionalizmu nasej najvacsej mensiny, ktore su casto v rozpore s nasim narodnostatnymi zaujmami, maju zelenu.


Sergej Chelemendik   |   2010-08-18  (10:15)
45%  
mínus plus
  Som na to nezabudol ale to nic ne meni na mojom presvedceni ze slovaci su narodom na rozdiel od rakusanov napriklad


nika   |   2010-08-18  (10:16)
45%  
mínus plus
  Milá Ľudmila
v súčasnej spoločnosti síce majú vplyv ľudia, ktorí opľúvajú naše Slovensko všade tam, kde vkročia, ktorí nevedia odkiaľ sú a kam kráčajú. To ale nie sú Slováci, to sú len obyčajní prevracači kabátov a bojovníci o koryto.
Ale takí tu boli za celú našu históriu...
Pre mňa osobne, ktorá som hrdou Slovenkou, sú títo ľudia len listom vo vetre, nie sú to žiadne osobnosti, nie sú nič. Sú chudobní duchom, zombie. Môžu prenasledovať a stíhať, môžu ponižovať a vysmievať sa, ale si neuvedomujú jednu vec:
všetkými týmito krokmi, ktorými sa snažia potlačiť každý národný posun, prejav, vlastne dosahujú opačný efekt = t.j. národ sa postupne prebúdza. Pretože tento národ tu je už 6000 rokov...
ludmila sulokova   |   2010-08-18  (10:25)
50%  
mínus plus
  Mila Nika a mily p. Chelemendik, dakujem za povzbudive slova


universal   |   2010-08-18  (12:10)
50%  
mínus plus
  Pre západnú a atlantickú demokraciu je najobávanejšou hrozbou jednota.Slováci,ako národ, takúto jednotu predstavujú, čo je pre
už zmiennú demokraciu neprípustné.Zradcovia a zapredanci sú všade.
I rozpad takého celku pod spoločným menovateľom, Sovietsky zväz,
zabezpečila zrada.I u nas sa to deje.Najhoršie je že odrodilci sú cieľavedome a dôsledne k svetoobčianstvu pripravovaní vplyvom na mládež.Všetko zlé je však i na niečo dobré.Skutočnosť, že u nás už niet čo privatizovaˇznamená i o znížený záujem zapado-atlantických síl o Slovensko.Túto máme šancu zotaviť naše národné sebauvedomenie.


Panik_Ekonomik   |   2010-08-18  (12:20)
45%  
mínus plus
  Narod sa formuje i kulturou.

Lady Gaga ospevuje homosexualitu a satanizmus, navyse v primitivnom tone, preto si ja radsej vypocujem "A tam hore dve jablone" od nasej skupiny Hrdza, "Kozak-a" od ruskej Pelagey, resp. novy album od Tatarky Zulya. Skuste, dobre tipy :-)


filip911   |   2010-08-18  (12:55)
50%  
mínus plus
  Slovenský národ je plný síl a rozvíja sa ? Slovenský národ je na ceste k rozpusteniu v europskom multikulti bahne a ani si neuvedomuje , čo sa to s ním deje a že to niekto riadi cez tých "kartonových" zapredancov. Nemá mu kto povedať pravdu. Nezávislé portály ako tento navštevuje hrstka ľudí. Pre ostatných sú info mimo mainstream scifi. Nemá ani jedny slobodné, nežidácke noviny, v ktorých by sa plebs dočítal čím záujmom slúžia "naši" politici , novinári a ostatná mienkotvorná zberba. Zbytočne sa budeme chlácholiť peknými rečami o národe , kým sa národu nedostane pravdivých informácií o tom ,čo sa deje , kto je za tým a o čo mu ide. Riešením sú noviny prístupné masám a kým to nemáme ,tak nečakajme žiadne prebúdzanie a uvedomovanie národa!


nika   |   2010-08-18  (14:24)
50%  
mínus plus
  Milý filip911.
Netreba sa na to tak čierno pozerať. Človek bez nádeje nie je viac človekom, život bez nádeje nemá význam. Skús si len predstaviť, že by si bol na mieste Ľ.Štúra či Janka Kráľa, skús sa vžiť do situácie, žeby si bol 1000 rokov pomaďarčovaný...a vidíš! Slovenský národ napriek všetkému zlému sa nezlomil, tento malý a húževnatý národ prežil a stále je tu! A stále tu bude! Prečo? Lebo má nádej, lebo má vieru.
Nebojím sa ani o mládež. Moji synovia poznajú pravdu, vedia, že platené médiá píšu len to, čo im je nadiktované. Ak budeme viesť mladých cestou pravdy a nádeje, máme dobrú devízu. Ak ich necháme napospas médiám, boj sme prehrali. Každému však záleží na svojich deťoch...
Nie je dôležité, ako to vyzerá navonok - to je len zlomok, dôležitá je duša národa, jeho srdce. A toto srdce je živé, toto srdce je hrdé a má nádej. Nádej totiž nikdy neumiera.
Do pozornosti: vznikla nová strana: www.patrioti.sk.
Prajem všetko dobré filip a hlavu hore.


Michal Švantner   |   2010-08-18  (15:10)
45%  
mínus plus
  "Národná idea Slovenska to je zachovanie a prežitie Slovákov ako národa. Nič viac a nič menej."
Presne tak. Snaha o zachovanie existencie je tá najzákladnejšia vlastnosť každej živej bytosti a aj žijúceho spoločenstva. Môže to byť prekryté vrstvami kultúry, náboženstva, filozofie, ale toto je najvnútornejšia vlastnosť každého. Súvisia s ňou mimochodom aj najzákladnejšie činnosti: prijímanie potravy, rozmnožovanie, dýchanie.

"Národ, to nie je titul, ani hodnosť. Je to určitý spôsob života určitého počtu ľudí, ktorí sú medzi sebou prepojení „národnými putami“."
Veľmi trefná definícia. jednoduchá a jasná.

"Slovenský národ je plný síl a rozvíja sa ? Slovenský národ je na ceste k rozpusteniu v europskom multikulti bahne a ani si neuvedomuje , čo sa to s ním deje a že to niekto riadi cez tých "kartonových" zapredancov."
takto to vyzerá pri pohľade o 10-20 rokov naspäť. Presuňte však pohľad o 50-100 rokov dozadu a nebudete mať o rozvíjaní Slovenského národa pochybnosti.

Mimochodom, zaujímavou otázkou je ako veľmi vďačia za rozvoj svojho národa Slováci Maďarom. Presne tak, Maďarom! Nebol to práve odpor voči Maďarizácii, ktorý pomohol Slovákom k sebadefinícii? Nevymedzili sa Slováci ako svojbytný národ práve voči neznesiteľnému Maďarskému útlaku?


Sergej Chelemendik   |   2010-08-18  (17:04)
45%  
mínus plus
  Citat:
filip911
Nezávislé portály ako tento navštevuje hrstka ľudí. Pre ostatných sú info mimo mainstream scifi.

reakcia:
Nesuhlasim s Vami - nemainsteamove media na Webe maju v anglojazycnom alebo ruskojazycnom prostredi obrovsku silu a ta sila raste.
Cesky a slovensky internetove zdroje so este nevyvinute - su to babetka a casto dost skarede neduzive.

Ale hrstka to nie je ani teraz.
Nas portal teraz v lete denne navstevuje 1000-1500 unikatnych navstevnikov. Za chvilu ich bude radovo viac.
Su to NAJLEPSI SLOVACI - SMAJLIK!!! - a je ich mesacne zo dva stadiona.

Co s tyka novin - vsetky pokusy skoncili rovnako. Peniaze "raspilili" - noviny zatvorili - SMAJLIK!!!

Igor Martin Tomo   |   2010-08-18  (21:17)
50%  
mínus plus
  Srdecny pozdrav zo Svedska! Predovsetkym velka vdaka panu Chelemendikovi za dalsi skvely clanok, ktory znovu potvrdil, ze je velkym znalcom "slovenskej duse" a priaznivcom nasho naroda. Nesuhlasim s nazorom filipa911, ze sme ako narod na ceste k rozpusteniu. Slovaci su podla mojho nazoru vo velkej vacsine konzervativisti, ktori su sice prisposobivi ked treba, ale vazia a udrziavaju si svoje narodne tradicie (vid folklor, rozpravky, sviatky atd.). Pocas dlheho obdobia utlaku sa naucili spoliehat sa predovsetkym na seba, svoju vieru, zdravy usudok a skusenosti, Nedoverovat prilis vrchnosti, citat medzi riadkami a nie su az tak velmi ovplyvnitelni mainstreamovymi mediami, ako by sa mohlo zdat (vid napr. vysledky volieb pre Smer aj napriek cielenemu medialnemu premyvaniu mozgov). Takze rozhodne by som nevidel nasu narodnu buducnost az prilis pesimisticky.


o.tarovsky   |   2010-08-18  (22:21)
55%  
mínus plus
  upozorňijem, na čo doteraz nikto neobracal pozornosť!!!!!!!!!!

oficiálnou politikou silnejších krajín tzv. EÚ je kultúrna homogenozácia... tu určite nechcú vyklonovať z nemcov sloákov či čechov a naopak zo slovákov vyklonovať nemcov. teda chú aby na slivke rástli jablká. Nakoľko násilie na prírode sa skôr či neskôr vypomstí.. tak aj tzv vzorový "európan" bude len etnokultúrna chiméra. podobne ako snahy o vytvorenie tzv. sovietského človeka, jednu uniformu pre úplne rozdielbné národy bilorusov a kirgizov vrátane. aj v tzv. EÚ sú takéto experimenty vyrobiť z španielov-asimilovaných potomkov atabov a, berberov , nordických národov, cigánov či albáncov jeden homogénny národ...to je zcestná idea... no je fakt oficiálnou doktrínov nemecka , francúzka a tzv. eú - štruktúr. Proti tomu by sme mali protestovať a bojovať.. tu je príčina prečo u nás objavili tzv. nacionalizmus. áto zvrátená doktrína nás ťahá do etnokultúrnej čiernej diery. od kiaľ niet úniku..


rocnik70   |   2010-08-19  (10:47)
45%  
mínus plus
   Članky o národe sú pekné, majú pravdivú, nepopieratelnú pravdu a hlbokú podstatu. Slovensko a Slováci ako národ sú skutočnosťou, ktorú nie je možné poprieť. To je základ, základ domu, zvaného slovenskko a Slovenský národ. Ak sme však tento dom stavali pred rokmi ... je celkom jedno, či pred 1000, či pred 100 rokmi, dnes by sme sa nemali pohybovať v mieste jeho základov, ale vo vyšších poschodiach. A tu by sa nemalo diskutovať či sme a či budeme, ale ako budeme, ako budú žiť naše deti, my ako dožijeme a ako predáve svoje vedomosti našim vnúčatám, ako prežije krajina, ako pomožeme prírode, ako ... ako ... ako ...a le zdá sa, že web pana chelemendika dokáže len tolko, čo pán Kotleba ... búchať sa do prs, ako je velký rus či slovák, no tu sa to vždy len začne a aj skončí, bez nejakej vyššej myšlienky, existenčnej nadstavby.


Ukázať príspevok od prispievateľa rocnik70


Ukázať príspevok od prispievateľa rocnik70


filip911   |   2010-08-19  (14:03)
50%  
mínus plus
  Ani keby takéto stránky navštevovala štvrtina Slovenska , tak to nič nerieši. Mainstream má stále väčšinu a tá sa neprebudí. Nechce a z informácií, ktoré nekorešpondujú s mediálnymi má maximálne chaos.Nemá ich čím spracovať.Folklor ,rozprávky,sviatky- to je všetko pekné. Ale skúste ľuďom vo svojom okolí hovoriť škodlivosti vakcín .Dajte mamičkám stránky ako rizikaočkovania.sk , ockovanie.org , badatel.sk -články za pravdu v medicíne, poznanie.sk Po mesiaci sa opýtajte na názor a dôjde k vášmu vytriezveniu z prebúdzania. Pozrie si to 5 zo sto a aj tých päť nebude vedieť kde je pravda! Veď keby to škodilo ,tak by to nedávali, niečo na tom môže byť a podobné odpovede.Keď ich nezaujíma to , čo má priamy vplyv na ich zdravie a zdravie ich detí , tak ako ich môže zaujímať ako to bolo s dvojičkami ,alebo ako majú židia monopol na tlačenie peňazí. Nehovoriac už o vojne kdesi v Iraku. Čo je tu platný folklor a rozprávky? Koľkí vaši lekári vás varujú pred ortuťou z vakcín a amalgámových blômb? Pred chemoterapiou,pred GM potravinami,pred aspartamom.Koľko vašich susedov a známych si hľadá info mimo mainstream? Z predchádzajúceho systému videli ľudia východisko hneď za hranicami v systéme susednom. Z tohoto nevidieť žiadne , lebo všade okolo je to isté.Preto im chýba motivácia niečo meniť .

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |