Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: seriál Národná idea – Kto môže pomôcť slovenskému národu - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: seriál Národná idea – Kto môže pomôcť slovenskému národu

2020-06-05  (07:23)

 - Sergej Chelemendik: seriál Národná idea – Kto môže pomôcť slovenskému národu


Kto dokáže zachovať a chrániť sviecu národného sebauvedomenia Slovákov, ktorá z nich robí národ? Kto skutočne môže odovzdať túto sviecu do silných mladých rúk s vierou, že tento plameň nezhasne? Koho budú chcieť počúvať títo mladí, ktorých ruky sú jedinou nádejou? Mohli by spisovatelia a publicisti, televízni autori, ľudia z oblasti umenia, vedci, slovenskí podnikatelia, vojaci, Matica slovenská, poprední predstavitelia cirkvi. Mohli by, mnohí by aj chceli, ale nevedia ako. Bol by som neúprimný, ak by som vyhlásil, že dnes viem, ako konkrétne pomôcť Slovákom. Konkrétne som to vedel v roku 2006, konkrétne som urobil to, čo som považoval za nutné, a prežil som konkrétne dôsledky svojej pomoci. Nič však neľutujem a zo skúsenosti svojej predošlej pomoci som urobil závery. Ten hlavný znie – každý môže pomôcť národu, ak naozaj bude chcieť. ...

zTento článok alebo toto video sú prístupné iba pre registrovaných používateľov platenej zóny Internetového klubu Chelemendik.sk


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-08-21  (20:04)
55%  
mínus plus
  toto sa deje vo všetkých krajinách a nie je to slovenské špecifikum... Tvrdia, že Slovensko a tzv. EÚ maju vraj kresťanský pilier. podľa toho čo pozorujeme v skutočnosti Kresťastvo má určitý vplyv aj na myslenie u nás i na západe, no určite to nie je pilier západného myslenia.
Egoizmus a chamtivosť sú v tzv. európe spravidla oveľa silnešou motiváciou ako konať dobro. Slovenská ovečka si žiaľ vybrala za kamarátov nenažraných vlkov. Presnejšie sa nám skŕz Dzurindu and company nanútili za "kamarátov".
Východisko teoreticky by bolo.. no na to treba máť dostatok sily a energie a aktivity... a tu je koreň slovenského problému. Vĺci slovákov dokážu pomerne ľahko zastrašiť. Hľadáme odvahu byť sami sebou, odlišovť sa, mať svoj vlastný pohľad na svet a pomenovať aj premenovať svet podľa vlastného videnia a cítenia a bez otrockého kopírovania cudzích pojmov.
Nám nikto nemôže pomôcť, iba na seba sa musíme spoliehať. nevylučujem , že sa znovu objaví náš sv. Rastislav jediný pravoslávny panovník..
Ján Molnár   |   2010-08-22  (11:01)
55%  
mínus plus
  treba im to pripomínať každý deň, že im ide len a len o peniaze

Súčasných slovenských politikov už nezaujíma politická kariéra sama o sebe, zaujímajú ich peniaze, len peniaze a nič okrem peňazí. Svoj národ by predávali donekonečna, ale zákazníci sa minuli.miky   |   2010-08-22  (21:37)
50%  
mínus plus
  Ma toto som čakal. Vedel som, že Vaše clánky k niečomu smerujú, aj som tušil k čomu. Som zvedavý na pokračovanie, máte moju plnú podporu p. Chelemendik.


Davo   |   2010-08-24  (13:20)
55%  
mínus plus
  Niečo zmeniť je politicky pravdepodobne nemožné, opakuje sa vždy podobný scenár. Vládnu nám malé a rýchlokvasené strany ktoré spolu dostanú cca 5 percent viac a to spôsobom hraničiaci s podvodom a zavádzaním vlastne čo sa ondieť klamaním /SOP, SAS, ... manipulácia Markíza, mladež nemá skúsenosti predchádzajúcich volieb/. Väčšina intuitívne cíti potrebu zmien v prospech "spravodlivosti" ale časť je nacionálne "organizovaná" /nie je normálne že 10 percent spoluobčanov maďarskej národnosti volí len na základe národnosti, aj keď sa ukáže možnosť MOST... ale majú aspoň skúsenosť / časť zase kresťansky čo nie je o pravici či o odnárodňovaniu,a veľká časť rezignuje z rôznych dôvodov. Ďalším problémom sú media a novinári vytvárajúci tzv imaginárnu verejnú mienku bez možnosti občanov sa jej zúčastniť. Média sú vlastne ďalší pilier moci bez volieb a zodpovednosti. Občania vlastne nemajú vplyv na politiku na národnej úrovni a aj keď sa nájde Fico dopadne to tak ako to dopadlo väčšinová jednotná vôľa je vlastne menšinová a desať percentné strany nám vládnu, a napätie /nielen preto/ medzi tzv jednoduchými ľuďmi narastá ale zatiaľ bez východiska.


filip911   |   2010-08-24  (15:28)
50%  
mínus plus
  Ako pomôcť národu , keď nepriateľ , ktorý proti nemu stojí sa nesmie ani priamo pomenovať?


lidinka   |   2010-08-24  (15:59)
50%  
mínus plus
  Pán Chelemendik, som nesmierne rada, že sa snažíte nášmu Slovensku pomôcť, že ste na jeho strane a chcete Spravodlivosť. Občianska spoločnosť u nás je značne polarizovaná a preto je ťažké týchto ľudí zjednotiť pod ochranné krídla spravodlivosti. Národ ja sklamaný, že nám tu vládnu strany na jedno použitie, ktoré pred voľbami vytvárajú médiá a tým masírujú mozgy a verejnú mienku občanov, ktorí sotva tušia ako ich médiá pofidérne zavádzajú a tvária sa, že sú objektívne. Nie sú a ani nebudú, pokiaľ nie sú naše-národné!! A to musíme pochopiť všetci, či sa nám to páči alebo nie. Predsa iba v Jednote je ozajstná sila!


universal   |   2010-08-25  (08:17)
62%  
mínus plus
  Pre Lidinku
Výstižne a stručne ste popísali stuaciu na Slovensku.Žiaľ demokracia je systém, ktorý zaručuje nejednotnosť a tým nie silu, ale slabosť.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |