Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: V Grécku je všetko – okrem antimajdanu a antiteroru Strategické poznámky o mäkkej sile – 7. časť - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: V Grécku je všetko – okrem antimajdanu a antiteroru Strategické poznámky o mäkkej sile – 7. časť

2020-06-02  (10:16)

 - Sergej Chelemendik: V Grécku je všetko –  okrem antimajdanu a antiteroru  Strategické poznámky o mäkkej sile – 7. časť

20.7.2015

Pokým sa písali tieto poznámky, v Grécku sa udiala historická udalosť, ktorá s mäkkou silou priamo súvisí. Gréci „zaochkali“ na celý svet a s rozdielom celých 20 percent odmietli diktát Bruselu.

Grécke referendum otriaslo svetom a prinieslo množstvo špekulácií. Väčšinou na tému, či v Grécku padne  euro a neskôr aj EÚ. 

Odpoveď nie je zložitá – nepadne. Ak v tom všetkom niekto spôsobí pád, nebude to Grécko, ale USA a reálne sa tak stane v prípade, ak sa Európu nepodarí zapriahnuť do dohody o transatlantickom obchode.

Európu zapriahajú do tejto dohody dlho  a namáhavo. Pre USA je to dôležitejšie než grécke dlhy a prognóza vyzerá celkom optimisticky.

Teda zapriahnu. Ak nie, budú vyhadzovať do povetria Európu.

Existujú aj konšpirologické verzie gréckeho čudného povstania proti diktatúre banksterov. 

Sú zaujímavejšie. Neomarxistická, trockistická Syriza je vraj projekt deduška Sorosa, časovaná bomba nastražená proti Európe. Podotýkam, že tendencia je takáto: ak sa ešte včera niečo označovalo za konšpirológiu, dnes to už všetci pokladajú za čistú pravdu.

Možno tak bude aj so Syrizou. Politické parametre tohto projektu sú prakticky štandardné pre typický drahý fejk a vyrábať takéto fejky dokáže zatiaľ iba Amerika.

Populárny populista, skvelý rečník, politický profík  najvyššieho rangu, náhly strmý a nepochopiteľný  vzostup tejto zvláštnej koalície, aj v USA pobudol, aj všetky médiá sú jeho, aj peniaze od Sorosa má a  náhle prichádza taká radikálna zmena situácie v Grécku.

Niečo podobné sa plánovalo trochu skôr pre stranu talianskeho komika Beppa, ale v jeho prípade akosi kolieska do seba nezapadli. Existujú aj také úvahy, že vraj fejk, ak je taký veľký a presvedčivý, sa skôr či neskôr vymkne spod kontroly, zmocnia sa ho iní, slovom nastáva prerod, premena.

Tak ako to bolo s Hitlerom, ktorý akoby sa vytrhol z okov starostlivých Anglosasov a šiel, šiel a, mimochodom, došiel až  do Moskvy.

Prirodzene, Tsipras nie je Hitler a čo je Syriza, to ukáže najbližšia budúcnosť. V Grécku, ako vieme, je všetko a to znamená, že musia byť aj fejky a ich prerody. A aj majdany musia byť.

V súvislosti s gréckym prelomom ale  existujú aj veci, ktoré sú dosť nesporné.

Napríklad, v mnohých iných schudobnených európskych krajinách, referendum o tom, že naše dlhy sú nespravodlivé, všetko sa rozkradlo, a preto ich nebudeme platiť, majú veľké šance na úspech. Preto precedens je historický. Odhlasujeme – a neplatíme. To je naša spravodlivá odpoveď na chamtivosť bankstrov. Isteže, spravodlivá, ale akosi príliš prostá.

Nepochybné je aj to, že malé Grécko náhle nejako veľmi rýchlo  zahnalo do kúta veľkú EÚ. Odpustiť dlhy a ďalej dávať peniaze Grékom je zlé. Doviesť Grécko až k odstúpeniu od eura a EÚ je ešte horšie. Pustiť Rusko alebo Čínu, či nebodaj obe krajiny spoločne cez grécku bránku  do európskej záhrady, je hrozné!

A dobré varianty Európa a Európania jednoducho nemajú. Vynikajúce riešenie možno opäť navrhne Amerika. Napríklad zase niekoho zbombardovať, zbaviť sa nadbytku starých tomahawkov. Alebo pustiť ku Grékom utečencov, povedzme  tak milión, milión a pol.

Zatiaľ iba Amerika disponuje možnosťami takýchto rýchlych riešení. Hoci bombardovať Grécko vlastne  zatiaľ nie je začo. Gréci sú, samozrejme,  veľmi chytrí, lacnejšie zatiaľ to vychádza obalamutiť než bombardovať. Ak ale spolu s utečencami tam preniknú ich islamskí radikáli, teroristi –  a práve to sa teraz deje na Balkáne – potom bude aj koho bombardovať. Tak bodovo, výberovo, ako hovoril nebohý Havel „humanitárne“. Na Ukrajine sa tak snažia robiť...

Grécko zatiaľ ukázalo svetu romantickú cestu. Národ odhlasoval a s národom sa nedá sporiť. A raz sa  nedá, to znamená, že Tsipras, ktorému narástli krídla, šľachetne, no nástojčivo už neprosí, ale žiada pomoc. V mene národa.

Žiada od Európy, pričom najmä od Nemecka. A v tejto žiadosti znie nevtieravý, opäť konšpirologický nápev: to starý Soros tak trestá Nemecko, vychoval Tsiprasa, lebo Nemcov veľmi neznáša.

Hoci je očividné, že Sorosovi je nevýhodné niekoho nenávidieť, miluje všetkých, doslova všetkých, aktívne miluje prinajmenšom tridsať rokov v kuse. Počínajúc banderovcami na Ukrajine, až po tibetského dalajlámu. Americkú Demokratickú stranu miluje osobitne. 

Od Ruska, Číny, BRICS Tsipras nežiada, ale potichu prosí, ponúka, vábi. Niečo sľubuje šeptom, niečo mu šeptom odpovedajú. A pre všetkých je to zaujímavé. Výsledok týchto gréckych hľadaní je teraz dosť predvídateľný: Niekto určite niečo dá. Nejako bolo, nejako bude.

Na Ukrajine tak hľadali celé štvrť štvrťstoročie – a dopátrali  sa.

Grékom predsa nedajú zomrieť od hladu, rovnako ako nedávno nedali Cyperčanom, tiež Grékom. 

Aké perspektívy sa v tejto súvislosti črtajú Rusku s jeho formujúcou sa mäkkou silou?

Veľké, kolosálne, unikátne. Mimochodom, Rusku je v zásade úplne jedno, či ide o sorosovský fejk Syrizu, prerodených trockistov, či plamenných patriotov. Či   Soros, vychoval tohto  hrdinu, alebo to boli  rotschildovia s rockefelerovcami. Samotná otázka, čo je fejk, a čo nie, onedlho navždy  stíchne, stratí svoj význam, lebo fejkov  medzi politickými projektmi je už viac než originálov. Dnes je príliš jednoduché nafúknuť politické projekty a potom ich vyfúknuť. Príliš výhodné, príliš pohodlné. 

Všetko sa vo svete mení tak rýchlo, že do úvahy sa bude brať iba výsledok. U Tsiprasa je jeho výsledok očividný, dnes je hráč – tak sa teda trochu zahráme. A čo sľúbil Sorosovi, zostáva ich intímnym tajomstvom.

Veľa sa teraz píše o tom, aké dôležité je Grécko pre Rusko, aké dôležité je vložiť nohu do týchto dverí EÚ a potom cez tieto dvere... Aj EÚ zbúrame, aj z NATO vyvedieme, aj celý juh Európy postavíme na nohy!

Veľmi správne strategické myšlienky. Najmä nové a nečakané. Ako holuby na streche, ale ešte nie vrabce v hrsti. Preto sa pokúsim spočítať vrabcov, ktorí po gréckom referende okolo lietajú v hustých kŕdľoch a môžu sa chytať po hrstiach.

Hrdinovia Gréci, či už to chceli, alebo nie, spustili seriózny euroruch. Tento euroruch je práve tým kŕdľom vrabcov, ktorý dáva Rusku nové unikátne možnosti.

Tento ruch sa bude kryštalizovať do akejsi celoeurópskej nespokojnosti, vôbec nie takej, ako plánujú naši zaoceánski partneri.

Podkladom  nového európskeho pohybu, ruchu je ideologicky červeno-čierna farba. Červení sú neomarxisti, neotrockisti, rôzni noví ľavičiari, ktorí rastú ako huby po daždi. Čierni sú nacionalisti, konzervatívci, stúpenci suverenity rôzneho druhu. Teda všetci veľmi pestro zafarbení, jedno však majú spoločné – túžba po zmenách, ktoré utopilo nakoniec grécke referendum. 

Všetko, ako učili starší – áno, to sú zmeny, ktorým môžeme nakoniec uveriť. Zmeny, čakáme zmeny!

Túžba po zmenách je pochopiteľná. Európania už systematicky dlho a postupne chudobnejú, krachujú – samozrejme v európskych meradlách, nie ukrajinských, ale pre nich je to hlavné. A  v tomto hlavnom sa objavil hrdina, Tsipras.

Zopakujem, lebo ako často písal Iľjič, je to naozaj archivažno, teda veľmi dôležité. Je úplne jedno, či Nigel Farage je špión, alebo nie. Dôležité je, že je motorom pohybu, ruchu  a preháňa po stáročia dominujúcich toryovcov a whigovcov v rodnej Británii tak, ako ich ešte nikto nepreháňal. Lebo veselý Farage je vrabec v rukách, dosť veľký a nie je mu dané pochopiť to tak, ak to chápeme my.

Američania pôsobia na Európu zložito, technologicky. Nedávno sa celá Európa vyrojila priam ako na pracovný subotnik protestovať proti emigrantom.

V Bratislave, kde migranti prakticky nie sú, sa zrazu niekoľko tisíc ľudí začalo biť s políciou a rozbíjať výklady. Oni, Yankeeovia, vháňajú do Európy utečencov, zmiešaných s infiltrovanými, krvilačnými bojovníkmi. Oni podpálili Ukrajinu a strašia svetovou vojnou, oni štvú Európu proti Rusku, pravda, zatiaľ bez väčšieho úspechu. Teda Yankeeovia veľmi veľa a zložito pracujú, technokrati. Otázne je, či to zvládnu? Euroruch dáva Rusku unikátnu šancu začať formovať v Európe vlastnú mäkkú silu s využitím objavov vypracovaných Yankeeami  v tejto oblasti, ale po svojom. Veselšie, lepšie, zaujímavejšie než Yankeeovia.

Porovnal som vytvorenie mäkkej sily s vývojom ruskej atómovej bomby. Tento euroruch sa môže stať jadrovým reaktorom, aj centrifúgami, v ktorých Rusko bude vyrábať svoje prvé plutónium na vojenské účely.

Oni rozbíjajú – my zmierujeme, oni štvú – my upokojujeme, oni majdanizujú – my organizujeme antimajdany, oni podhadzujú teroristov, my pomáhame antiteroru, antimajdan v širokom ponímaní budujeme ako systém PRO, budujeme v prvom rade pre seba, ale ponúkame aj európskym bratom v nešťastí. Samozrejme, nie všetkým.

Áno, v Grécku sa nájde všetko, ale vlastná mäkká sila, čeliaca gréckemu majdanu, ktorý je dnes už ľahko predpovedateľný, ak sa Tsipras, či už je fejkový alebo nie, stane „zlým chlapcom“, Bad Guyom, v Grécku stále nie je. A ani sa nemá odkiaľ vziať.

Spomínajú tam stále čiernych plukovníkov,  pritom   sú už dávno starým archaizmom, nikto ich nepotrebuje s ich tankami a puškami.

Gréci V Európe by sa mali všeobecne pripraviť na vojnu s teroristami „islamského“ pôvodu, a oni sa nielenže nepripravujú, ale vôbec nechápu, čo ich čaká. Nevedia, že majdany často ukončujú snajperi a potom prichádzajú na rad krvavé prevraty a teroristov sa dá priamo priviesť k moci, usadiť ich do kresiel – čo sa stalo na Ukrajine.

Rovno pod nosom nám zriadili takýto  majdansko-sieťocentristický polygón s genocídnou zložkou, takže nežné európske majdany budú pre nás ľahko čitateľné, prístupné a odstrániteľné.

Atómovú bombu najskôr vytvorili Američania a my. Potom, aby sa zachovala rovnováha a harmónia,  ju Američania darovali Francúzsku, Veľkej Británii a my – Číne.

Situácia je analogická.

Majdan vytvorili Yankeeovia ako technológiu, nikomu ju nechcú podarovať, všade používajú, majdan, to je blízka strašná budúcnosť Európy. To, že Európania to nevedia a narážajú ako slepé mačatá, prehlbuje ich problémy v budúcnosti.

Antimajdan, farebná kontrarevolúcia, nielenže pomôže, ale zachráni. Najdôležitejšie je, aby sme to mali, aby sme mali  stratégiu, komu a ako pomáhať, mali technológie reálnej pomoci, aby sme práve my mali kvalifikovaných bojovníkov, nie partizánov. Vtedy náš antimajdan roztrhá ten ich na márne kúsky.

A ešte jedna analógia – vojaci súkromných vojenských jednotiek sú tiež americký vynález. A dosť žiadaný, zarábajú sa na ňom veľké peniaze.

Ak teda ich majdanisti sú prakticky súkromní príslušníci vojenských jednotiek, prečo potom nezaložiť naše antimajdanistické súkromné jednotky, mierumilovnej orientácie?

Poďme teda pomáhať a zachraňovať Európu, budovať a rozvíjať tam našu mäkkú silu nie podľa surových ukrajinských meradiel, ale mäkkých európskych.

Dopyt po takejto činnosti v Európe dozrel, antimajdan je už teraz žiadaný, ako radi hovoria v Rusku. Bude žiadaný aj antiteror. 

Ak sa podarí pomáhať Európanom s podryvnými technológiami, v rukách budeme mať plno vrabcov a neskôr aj na holuby dočiahneme.

Ak nepomôžeme, potom sa v Európe môže všetko tak  rýchlo zvrtnúť a začnú sa také zmeny, že pomáhať sa bude musieť iba tankami, delami a raketami. O čo sa zaoceánski partneri v konečnom dôsledku aj usilujú.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |