Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Putin sa musí postaviť na stranu Dobra - text hnutia Dobrá Sila - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Putin sa musí postaviť na stranu Dobra - text hnutia Dobrá Sila

2022-01-20  (00:41)

 - Sergej Chelemendik: Putin sa musí postaviť na stranu Dobra  -  text hnutia Dobrá SilaZlá rozprávka


Náš svet čoraz viac pripomína zlú rozprávku so strašidelným koncom v štýle škandinávskych eposov – všetci otrávia alebo podrežú všetkých a víťaz, ktorý prežije, sa obesí zo zúfalstva.

Zlo presvedčivo víťazí nad dobrom  (http://www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik_Manifest_hnutia_Dobra_Sila__79719771.html – odkaz na Manifest Hnutia DOBRÁ SILA).

Zlo víťazí s pomocou zlých, lživých,  vražedných myšlienok,  sú to ideové motory zla, silou ktorých sa náš svet čoraz rýchlejšie pohybuje smerom k budúcnosti, ktorá sa vôbec nepodobá  na ideál komunizmu  z čias môjho detstva, kde sa hovorilo: „Každý podľa svojich schopností - každému podľa jeho potrieb.“ 

Podrobnejšie formy a prejavy ideí zla som rozobral vo verejnej prednáške na videu  Ideová zbraň pre Rusko  (www.chelemendik.sk/_______806748554.html – odkaz na video).


Ideový arzenál svetového zla – zoznam nástrojov


Bude to zoznam reálnych ideových motorov zla, očistený od všemožných obalov, podfukov a fakeov. Čistá ich myšlienková podstata.


Koho a ako máme zabiť dnes, aby sa nám zajtra žilo ešte lepšie, hoci sa na život aj tak nesťažujeme  – také je súčasné krédo silných tohto sveta a také jednoduché a zlomyseľné  krédo bojovníkov o svetovú nadvládu ešte nikdy nebolo.


Ideový arzenál síl zla sa dá vidieť a vnímať konkrétne  – tieto idey pre „vnútorné potreby   pre „vnútornú potrebu“  budúcich „víťazov“ sú však zabalené do rôznych ideologických obalov, ale stačí ich rozbaliť a môžeme ich skúmať.


Tu je ten arzenál – ak chceme, môžeme ho vybaviť menami  a priezviskami  autorov tohto ideového bohatstva  -  sú to osoby verejné a hrdosť na svoje dielo netaja:


- Svetu vládne sila, len sila a nič okrem sily. Sila býva rôzna: vojenská, ekonomická, finančná, ideová,  mediálna atď. Ale všetky tieto druhy sily riešia tú istú úlohu  – ozbíjania, utláčania, zotročenia a likvidácie „podľudí“, „menejcenných ľudí“.


- Drvivá vojenská prevaha – to je sila všetkých síl  – správne je usilovať o ňu a dosahovať ju za každú cenu. Armády sa vytvárajú za účelom napádania a  dobýjania  – také aj vždy boli na Západe, – a nie pre obranu, ako to bolo vlastné Rusku.


- Lož je hlavnou zbraňou nových svetových vojen – bol vytvorený súbor megalží,  medzi ktorými je hlavnou „megalož o demokracii“, so všetkými jej zaklínadlami  (viac TU : http://www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik__Bozk_smrti_pre_Rusko_ako_oblbuju_ruskych_lud_536347857.html).


- Výroba falošných peňazí ako zvláštna megalož  –  sú to americké doláre, s pomocou ktorých sa „kupujú“ všetky ostatné valuty  a za ne sa potom „kupuje“ vôbec všetko na svete – falošné peniaze, to je hlavný nástroj, s pomocou ktorého sú  slabší najprv pripravovaní o majetky a potom aj o  životy. Žiadne násilie – jednoducho vytlačíme peniaze a všetko od vás kúpime a naše lietadlové lode a rakety budú poruke.


-  Právo na depopuláciu, teda genocídu  – myšlienka prevahy „vyššej rasy“ nad ostatnými – rasizmus „budúcich víťazov“. Poskytuje morálne a duchovné  ospravedlnenie  prebiehajúcich aj budúcich masových vrážd.


- „Rozdeľuj a panuj“ -  ako základ stratégie. Večný princíp, o ktorý sa usilovali  všetci dobyvatelia, ale svetové zlo vypracovalo tento princíp  do nebývalej dokonalosti, bol sformovaný mechanizmus všeobecného globálneho poštvávania všetkých proti všetkým s pomocou nástrojov, vymenovaných vyššie – teda  drvivej vojenskej prevahy ako hlavného argumentu, lží  všetkých druhov, falošných peňazí, ideového rasizmu  a tradičných nástrojov rozpútavania  etnických a náboženských    konfliktov, ktoré sú ľuďom známe  už veľa tisíc rokov...


Putin má dobrú pozíciu 


Čo s tým má bývalý a zrejme aj budúci prezident Ruska Vladimir Vladimirovič Putin?

To, že je jedným z iba niekoľkých ľudí, ktorí majú osobnú zodpovednosť za osud sveta. Nie je dôležité, či by bol zaradený do trojice najsilnejších osôb tohto sveta alebo do pätice.

Ale bremä rozhodnutí leží na jeho pleciach  - a nie sú  to len rozhodnutia o Rusku.

Sú to rozhodnutia o svete ako takom, pretože svet predstavuje jeden celok.

Zvláštnosť našich čias spočíva v tom, že ľudia, ktorí majú osobnú zodpovednosť takej úrovne, žijú  v televízoroch na očiach miliárd divákov  – vidia ich a počujú a oklamať toto niekoľko miliardové obecenstvo sa nedá s pomocou žiadnych PR trikov.

Napríklad, nik nedokáže presvedčiť tieto miliardy o tom, že Obama samostatne robí  rozhodnutia a že  skutočne „najsilnejší“ na svete  –  na tvári Obamu sa zračí celkom iná informácia.

Je to tvár poslušného bankového úradníka, ktorý pripravuje správy pre radu riaditeľov.

„Rada riaditeľov“, ktorej podáva správy  Obama – to aj je svetové zlo v čistej podobe, ktoré využíva všetky nástroje vymenované vyššie a predstavuje zlý, z kresťanského pohľadu diabolský, satanský princíp.

Amerika rozsieva vojnu, smrť a  skazu po celom svete, robí to už dávno, robí čoraz viac a čoraz rýchlejšie  a Obamova slušná úradnícka  tvár to nedokáže skryť  – môže poslúžiť len pre  „vnútornú potrebu“, len pre skutočne jednoduché a tupé americké stádo. 

A pre ostatný svet Obama je len herec, ktorý si sadol pred kamerami so šálkou čaju v spoločnosti ešte jednej herečky,  zlostnej Clintonovej,  pozrieť sa, ako pre nich v podobe dezertu bude v režime online vyrábaná „mŕtvola Bina Ládina“ v Pakistane. 

Pozícia Vladimira Putina v očiach sveta je iná.

Je to dobrá pozícia, hoci nie všetci mi teraz porozumejú a budú súhlasiť.

Putin je uznaný líder Ruska  a ani on, ani Rusi nestojí  a nikdy nestáli na strane zla.

Čo  ako by na Rusko  kydali nekonečné  kopy lží  behom stáročí, nemá za sebou dlhý zoznam krvavých zločinov, ktorý sa ťahá za svetovým zlom, ktoré  sa dnes sústredilo v USA. 

Áno, Rusko bolo očierňované a démonizované dlhé stáročia  - ale veď to sú všetko lží, hoci s ich vytváraním svetové zlo má veľké skúsenosti.  

Týchto lží sa nazhromaždila obrovská masa, ale veď aj keď zahádžete celé mesto hnojom, podstata sa nezmení. Hnoj zostane hnojom, čo ako veľa by ho nahádzali, hoci mestu, pravdaže, to nebude príjemné.

Rusko je hlavnou obeťou lží ako zbrane  hromadného ničenia, Rusko viac ako všetci ostatní bolo a je poškodzované v dôsledku týchto  lží.

Patrím ku generácii Rusov, ktorých ohromilo Solženicynovo Súostrovie GULAG, ktorá  najprv vnímalo tento výtvor ako čistú, spravodlivú Pravdu. Pretože toto dielo bolo ľuďom vnútené mimoriadne intenzívne a nestretlo sa v ruskej spoločnosti s adekvátnou odpoveďou.  

Výsledky toho v súčasnosti nielen vidíme  –  zažívame ich. 

Kým sme rozoberali, či sme my, Rusi, takí zlí, podlí, krvilační, ako o nás vášnivo  porozprával  svetu  držiteľ Nobelovej ceny, ktorému bolo ublížené v lágri,  rozložili nás zvnútra, obalamutili ako hlupákov,  porazili bez vojny.

Pričom rozkradli náš dom  práve tí, ktorí sú naozaj zlí, podlí a krvilační, ale nám pripísali svoje hriechy.

Doteraz nás zobrazovali  a zobrazujú ako „zlých chlapcov“, ako stelesnených diablov,  ale Pravdu a Spravodlivosť predsa nik nemôže zrušiť, existuje a je nasledovná: v skutočnosti Rusko – nech už pod týmto slovom chápeme čokoľvek -  nikdy nestálo  na strane zla. 

A svet to vie, hoci niekedy sa zdá, že kakofónia impéria lží  prehlušuje všetko ostatné. Ale nie je to tak – skryť pred svetom dobrú podstatu Ruska je nemožné.

Megalží týchto kúzelníkov čoskoro prasknú ako praskne ich dolár, ako sa rozpadnú nimi postavené sklenené chlievy na falošné peniaze – banky.


Dobré rady Putinovi  


V akejkoľvek príručke pre vedenie politických a dokonca aj reklamných kampaní, čo je, prísne vzaté, takmer to isté, existuje očividná rada: je treba najprv zistiť, ako chápe daný volič na danom mieste a v danom momente konflikt medzi dobrom a zlom a potom je treba sa rozhodne postaviť na stranu dobra.

Táto rada, mimochodom, nie je taká jednoduchá, ako sa zdá byť.

Potulné psy otravujú obyvateľstvo, sú zlí –   treba ich postrieľať!

Je to jednoduché riešenie, ale či s ním budu súhlasiť ľudia, veď psov mnohí majú radi, majú ich doma, hladkajú ich.

A tak je to so všetkým...

Pre Putina je to teraz ťažké – nerozhoduje sa otázka o tom, či vyhrá prezidentské voľby. V Rusku, chvalabohu, sú voľby pochopiteľnejšie a rozumnejšie ako v mnohých iných krajinách.

Otázka spočíva v tom, ako majú ďalej žiť  všetci aj on, prezident Ruska  konkrétne.

Čo má robiť? 

Táto  obľúbená otázka ruských mysliteľov mnohých Európanov udivuje,  vždy majú naporúdzi hotovú a komfortnú odpoveď  – piť dobré pivo a neklásť zbytočné otázky. Je to správna odpoveď pre Belgicko a Taliansko, ale nereálne pre Rusko.


Ďalšie riadky budú obsahovať slová  a myšlienky, ktoré  nazývam dobrými radami, pretože k Vladimirovi Vladimirovičovi Putinovi mám dobrý vzťah. 

Som z tej veľkej masy ľudí  nielen z Ruska, ktorí dôverujú Putinovi a sú pripravení mu pomôcť.  

Verejne hovorím o tomto dobrom vzťahu práve dnes, kedy  Vladimira Vladimiroviča napadli  tí, ktorí k nemu majú iný vzťah, keď mnohí, ktorí rokmi verejne  chradli od lásky  k populárnemu ruskému lídrovi, akosi zrazu stíchli, sklopili svoje dlhé nepokojné zajačie uši  na vypĺznuté chrbty, zmeraveli a vyčkávajú,  či Putin vydrží alebo nie, či to ustojí alebo nie. 

Áno, nikto nevie, čo bude s Putinom zajtra, áno, mnohí by to chceli uhádnuť, ale je tu predsa toho veľa, čo vieme a netreba to uhádnuť. Vieme, čo Putin už spravil.

Práve toto poznanie je dôvodom zdroja dobrého vzťahu množstva ľudí voči tomuto konkrétnemu človeku, tu je príčina jeho popularity a podpory od mnohých ľudí. 

Za Putinom stoja činy.

Putin prijal do svojich rúk moc v Rusku v situácii ťažkej, kritickej, ktorá sa mnohým zdala byť beznádejnou a postupne zmenil túto situáciu  k lepšiemu.

Takto Putin pomohol Rusku  – takto pomohol svetu.

Pomohol sebe – stal sa jedným z lídrov nášho sveta.

Stal sa sám a sám vládne ďalej  – nech by jeho protivníci hovorili čokoľvek.

Sám vybudoval svoj systém moci v Rusku, čo nedokázal ani Gorbačov, ani Jeľcin, hoci možnosti posledného  „fľakatého“ generálneho tajomníka KSSZ na začiatku jeho pôsobenia boli obrovské, neporovnateľné  s tými, ktoré mal  Putin na začiatku svojej cesty.

Ale Gorbi to nedokázal  – а Putin dokázal.

Putinova éra predstavuje časť svetových dejín, ale na rozdiel od éry samoľúbeho  idiota  Gorbiho nie je to  éra rozpadu  a tragédií. Naopak, je to éra obrodenia  a dokonca ak zrazu zajtra skončí, nepodarí sa ju prefarbiť na čierno.

Je to viac ako desať rokov Života Ruska, rokov, ktoré boli lepšie ako predchádzajúce roky –  šialené  a hrôzostrašné. 

To je celá pravda o Putinovi.

V súčasnosti cieľavedome organizovaný, riadený zvonku virtuálny dav „nespokojných“  – reč nie je o živom dave  na námestí, ale o virtuálnom twittrovo-facebookovom stáde – začína  opakovať slogan „Putin musí odstúpiť!“, nevysvetľujúc za čo je ho potrebné zrazu odstrániť, načo a  prečo a pre koho je to výhodné, kto príde na jeho miesto a čo tento neznámy a zatiaľ akoby neexistujúci vodca bude robiť. 

To sú škodlivé, zlé správy pre všetkých Rusov, dokonca aj keď to nedokážu pochopiť – ale Vladimirovi Vladimirovičovi Putinovi môžu pomôcť dobré mienené rady. 

Tu sú.

Hlavná rada znie – uvedomiť si tvrdú realitu súčasnosti, ktorá spočíva v tom, že pokojný život, medové roky Prezidenta Putina a Moci odišli do minulosti a sotva sa niekedy vrátia.

Putin sa bude musieť biť o Moc, brániť ju, snažiť sa ju udržať.

Pravdaže, robil to aj predtým, ale podmienky sa prudko zhoršili a stali sa tvrdšími.

ZaOceánski PArtneri  – skrátene  a veľmi správne ZOPA  –  prudko zvýšili stávky v hre, priniesli nové falošné karty a pre väčšie nahnanie strachu začali strieľať zo svojich koltov do vzduchu. A kričia všetci, kričia, že budú teraz hrať ešte čestnejšie.

Hoci čestnejšie to zdanlivo už ani nejde.

Pravdaže, po niekoľkoročnej prestávke  a relatívne pokojnom živote si uvedomiť krutú realitu je bolestivé, ale neuvedomiť si ju  by bola osudová chyba.

Ešte jedna rada –  tiež hlavná  –  rýchlo a  efektívne meniť svoj systém moci, nie je dôležité ako by sme ju pomenovali – nehľadať nové názvy, аle meniť a prispôsobovať systém moci  novej, tvrdšej realite.

Putin – a zatiaľ je v očiach národa dobrý cár  – musí reálne priškrtiť zlých bojarov, neštekliť ich, аle konkrétne škrtiť, pretože bojari u naozaj dobrého cára sú vždy zlí,  apriori.

A keď realita začína byť krutá, bojari sa vôbec kazia  – to znamená, že je treba ich  drezírovať, organizovať, presúvať a reálne trestať.

Absolútna rada – zobrať supertajné laboratórium politickej tvorby do vlastných rúk a už nikdy a nikomu ho nezverovať. 

Ako sa mi zdá, Putinov systém moci teraz  sa zasekol preto, lebo cár príliš veľa dôveroval  bojarom. А bojari sú prefíkaní  a ľstiví.

Ak by kamarát Silvio nekontroloval takéto laboratórium sám osobne každý deň a každú  hodinu, dávno by sa po ňom zľahla zem. Dávno by visel ako Mussolini dole hlavou. Hoci to je iba Taliansko  – kde je teplo, pekne, kde pracujú iba občania Ukrajiny, aj to nelegálne. 

Je dôležité nezabúdať,  že Silvio tridsať rokov  zbieral všetky talianske média do svojej päste a drží ich tam doteraz –  unikátny príklad v dejinách  Európy.

Yankeeovia preto penia už desiatky rokov, ale nič nedokážu urobiť. Pretože Silvio je aj magnát, aj  šéf aj postrach. Aj neúnavný demokrat.  

Rada najcennejšia, úplne  najdôležitejšia  – Putin sa musí postaviť na stranu Dobra. 

Teda vysvetliť ľudu, čo je dobré a čo je zlé pre Rusko – no nie na úrovní abstrakcií, ale konkrétne, obrazne, zrozumiteľne. 

Nato aj je potrebný ideový arzenál, vlastná ruská ideová zbraň.

Nebudem opakovať už napísané a povedané vo videoklipoch, ale pokúsim sa sformulovať povedané  v zhustenej podobe.

Je treba ponúknuť alternatívu ideológie, ktorú nasadzuje svetové zlo – ideológie  súperenia, ideológie bezhraničnej  chamtivosti, bezhraničnej spotreby a hedonizmu, ideológie vraždenia a smrti.

Táto alternatíva je jednoduchá a jasná, ale čo aké je to zvláštne, nik ju zatiaľ nesformuloval – pokúša sa iránsky líder  Ahmadínedžád, a celkom dobre sa snaží, ale má aj svoje veľké obmedzenia.

Zatiaľ čo Putin takéto obmedzenia prakticky nemá.

Všetci potrebujeme svet postavený  na základoch Dobra a Spravodlivosti, cieľom života na tomto svete bude život, а nie vraždenie svojich blízkych, zmyslom Života bude snaha ľudí žiť a prežiť spolu. V roku 2009 som tomu venoval špeciálny text.

Celú túto liberálnu paradigmu, celý tento balast о hodnotách, právach a slobodách sa dá a je potrebné ľahko vyvrátiť s pomocou jednoduchej pravdy.

Ľudia behom Dejín sa buď dohadovali medzi sebou navzájom, ako majú žiť spolu, alebo sa dohodnúť nevedeli a začínali sa navzájom zabíjať. 

Tieto dve hlavné formy vzťahov existujú naraz, paralelne, prepletajú sa a striedajú jedna druhú, prerastajú jedna do druhej.

Tvoria podstatu našich vzťahov, ale to, čo po Hirošime začali svetoví lídri tak pekne a presne nazývať mierové spolunažívanie, sa každý deň mení na čoraz väčšiu utópiu.

Pretože táto ideálna a vytúžená mierová koexistencia, ktorú národy a civilizácie poznajú ako šťastné epizódy Dejín, je možná iba na základe Dobra a Spravodlivosti. A len za prítomnosti Dobrej Sily, za podpory Dobrej Sily. А Dobra začína byť stále menej, Dobro mizne pred očami.

Putin je líder Ruska, unikátneho národa a unikátnej civilizácie, ktorá sa viac ako iní priblížila k chápaniu Dobra a Spravodlivosti. Ktorá disponuje Dobrou Silou, preto menej ako ostatní robila zlo.

Svätá Rus, ideál svätosti v živote  – pre Rusko to nie sú nejaké ploské protestantské heslá,  je to teória a prax ruského života, ruských dejín, ruskej pravdy.

Rusi a Rusko  dostali od Boha práve to  – ozajstné spolunažívanie v mieri s ďalšími národmi a civilizáciami, ktoré nás premenilo na „zmes všetkých so všetkými“.

Mnohí to na svete nepoznajú v takej podobe, v akej sa to snažím sformulovať, nato je treba poznať a chápať Dejiny, ale dokonca ani nepoznajúc Dejiny, táto šťastná vlastnoť Ruska pripájať k sebe ďalšie národy a civilizácie s pomocou Dobrej Sily, nezabíjajúc, nelikvidujúc, túto vlastnosť nášho „impéria dobra“ mnohí na tomto svete cítia.

Od Ruska očakávajú návrhy ako zachrániť ľudstvo – ani viac ani menej, pretože už viac niet od koho to čakať.

Reálny plán spolunažívania a spoločného prežitia ľudí na našej planéte – takýto  cieľ si môže stanoviť pre seba Rusko a jeho líder.

Nielen môže -   musí.

Čo ešte čakajú od Ruska?

Putin povedal čistú pravdu o tom, že rozpad ZSSR sa stal obrovskou geopolitickou katastrofou. Myslel  tým  predovšetkým bratské národy bývalého ZSSR. Áno, bola to ich katastrofa, ktorá zabezpečila Západu  komfortný blahobyt a starnutie minimálne behom dvoch desaťročí.

Ktorá dala Číne mimoriadne silný impulz k búrlivému rozvoju.

Nebudeme predsa navždy žiť uprostred tejto katastrofy!

Nastal čas zbierať kamene.

Povediac „A“, Putin už povedal aj „B“  – to je myšlienka Eurázijskej únie.

Bolo by logické postupne odhaľovať  aj ďalšie písmená: obnova toho, čo ešte nedávno  tvorilo celok,  bolo jednou z najväčších veľmocí na svete – to je cieľ hodný veľkého lídra.

Za týmto cieľom, ak bude reálne a konkrétne stanovený , pôjdu nielen Rusi, pôjdu aj ďalšie národy.

Obzvlášť ak im niekto zrozumiteľne  vysvetlí očividné – alternatíva reinkarnácie ZSSR v novej podobe jednoducho neexistuje.  Buď sa tento celok bude reinkarnovať, zjednocovať a upevňovať, alebo nás všetkých budú  podrezávať, kmásať, trhať na kusy a zabíjať po jednom. 

Všetko ako v známej pesničke moskovských  voľnomyšlienkarov -  „chyťme sa za ruky, priatelia, aby sme sa nestratili po jednom“ (Bulat Okudžava).

Nemáme žiadny „zlatý stred“, ktorý  ešte stále sa pokúšajú nájsť v úplnej tme zlenivelí  a  spohodlnelí Európania. Pre ktorých tento „zlatý stred“ medzi integráciou a rozpadom je len mýtus pre prostoduchých a obmedzených, ktorý sami nepochopili.  Tých, ktorí nedokážu pochopiť, že ich najprv  integrovali s veľkou pompou, aby ich poriadne podojili, a potom začali s ešte väčšou parádou rozkladať, keď vemeno Európy sa vyčerpalo. Jednoduchá kombinácia.  Nepochopiteľná  však pre európsky rozum.

Ale my máme predsa mozgy bystrejšie, rýchlejšie. 

A týmito mozgami je teba pohnúť.

Okrem toho,  na Rusko pozerajú slovanské národy. Hoci sa táto  téma  zdá byť beznádejne  očiernená  liberastami všetkých krajín, ktorí  sa zjednotili,  aby nenechali sa zjednotiť Slovanov, Slovanstvo predsa objektívne existuje. 

Veľa som o tom písal, ale chcem zdôrazniť nespornú historickú pravdu – Slovania spomínajú  na svoju príbuznosť, keď začínajú vojny. Vtedy hneď začína byť jasné, že Rusi a Ukrajinci budú stáť spolu proti Nemcom alebo  Turkom. 

Vojny už začali, takže je na čase si spomenúť, že sme všetci Slovania a vyrástli  sme z rovnakého koreňa. Zatiaľ čo  Flámi a Valóni v Belgicku  z rôznych koreňov  a to je po celý čas cítiť. A hoci žijú v jednom štáte, navzájom si vôbec nerozumejú.

Zatiaľ čo my, Rusi, dokážeme ľahko pochopiť všetkých Slovanov, dokonca aj Poliakov pochopíme, keď ich ďalší v poradí krát  rozpučia  západní  dobrodinci  a keď Poliaci znovu prídu hľadať u nás ochranu, ako prichádzali vždy, aj keď nás pritom nemajú radi.

Nuž, čo už, nemajú Poliaci radi Rusov, žiarlia, srdcu nerozkážeš, no na druhej strane, koho  vôbec títo Poliaci majú radi? Seba -  aj to raz ročne počas sviatkov.

Ale veď to oni prídu za  nami po pochopenie a záchranu – nie my za nimi. A bude to čoskoro.

A vtedy bude rozhodujúce práve toto: my sme Slovania, susedia, historickí bratia. 

Téma slovanstva je nerozumne a nezaslúžene  prenechaná  v Rusku, na Ukrajine a v niektorých ďalších slovanských krajinách  liberalistickým provokatérom, ktorí  z času na čas tupo poštvávajú Slovanov proti sebe navzájom. 

Nie je to správne a dá sa to napraviť, ak Rusko a jeho líder sa obrátia k starobylej, odvekej a kľúčovej otázke  slovanstva tvárou v tvár. 

Poviem viac  –  nik okrem Ruska to napraviť nedokáže, slovanofilstvo ako geopolitická myšlienka je produktom ruského vedomia. 

Ešte jedna dobrá rada  – zhromažďovať, zbierať a znásobovať zbrane všetkých druhov. Ale ideové zbrane predovšetkým. 

Behom posledných sedemdesiatich rokov nás porážajú lžou a nie delami a túto pre nás tragickú tradíciu je treba zmeniť predovšetkým. Sprievodcov cudzej lži, piatu kolónu, je treba neľútostne vykoreňovať, pretože vina všetkých týchto myšlienok voči Rusku je nesmierna.

Dobrá Sila je v Pravde, Pravda je na strane Ruska, ale lož je treba poraziť. Lož ustúpi iba voči Sile.

Postaviť sa na stranu Dobra nestačí, Dobro musí byť s päsťami, Dobro potrebuje Dobrú Silu.

Takouto Dobrou Silou sa stáva v našom svete Ruské Pravoslávie, ktoré povstalo z popola – to je téma pre zvláštny veľký rozhovor.

Putin má k Pravosláviu blízko a to môže mať rozhodujúci vplyv na jeho osud –  a teda aj na osudy množstva ďalších ľudí. 

Dokáže to všetko spraviť jeden konkrétny človek menom Vladimir Vladimirovič Putin?

Pravdaže nie! Konkrétny človek je slabý  -  dokonca aj ten najsilnejší.

Ale konkrétny človek dáva impulz, signál, vzor.

Človek sa môže stať živým Sprievodcom – môže nás viesť po Ceste. 

To nás učia dejiny, to nás učia náboženstvá. 

Pravda, času  sa učiť zostáva stále menej.

Preto posledná rada Putinovi znie – nečakať, ale konať, ponáhľať sa. 

Všetci sme na tomto svete nakrátko, ale niektorým sa darí aj behom tohto krátkeho času spraviť veľa dobrého a ukázať svojim nasledovníkom Cestu.

Putinovi hľadať a nachádzať Cestu predurčil sám Pánboh (slovo cesta v ruštine znie ako puť). 


16. január 2012

Bratislava

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |