Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Pohltenie Ukrajiny - koľko to bude stáť – Časť 2. - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Pohltenie Ukrajiny - koľko to bude stáť – Časť 2.

2021-12-03  (04:35)

 - Sergej Chelemendik: Pohltenie Ukrajiny  - koľko to bude stáť – Časť 2.

26.11.2013

Celkovo priania a plány EÚ a USA v súvislosti s Ukrajinou sú opísané v ruskej tlači veľmi málo  a povrchne. Pretože ruská tlač je čiastočne prozápadne politicky korektná, ale predovšetkým sa bojí nespokojnosti svojich politikov a ekonomických hráčov, ktorí sa zase boja vyplašiť  „šťastenu budúcnosti“, а niektorí dokonca sa už tešia na šťavnatú „ukrajinskú korisť“.  To všetko je však celkom márne, aj pre Rusko aj pre  Ukrajinu je zatiaľ priskoro púšťať sladké slinky.  Preto aj rozhodujúce slová, ktoré píšu dejiny, hovoria prezidenti Putin a Janukovič tam, kde dokonca aj všetko počujúce uši Ameriky vädnú  na veľkej vzdialenosti od objektu.

 Asi je to správne, ale nesprávne je teraz  trias ť sa a báť sa.  Báť sa bolo treba skorej, v Belovežskom pralese a teraz je načase ukázať  odvahu!
 
Takže, čo v skutočnosti chcú tí, ktorí začínajú pohlcovať Ukrajinu?

Najsilnejšie to chcú samozrejme tradične USA –  naši zakliati ZaOceánski PArtneri - ZOPA.
Tu je stručný zoznam ich prianí. Zlikvidovať Rusko pre seba bezpečným spôsobom, keď už nestihli ho zahádzať atómovými bombami v štýle Dropshot  – to je štandardné inštinktívne prianie a deduško  Brzezinski  je jeho živým stelesnením, a hlásateľom doktrín  na túto tému  behom posledných  50 rokov a bohužiaľ časť týchto doktrín sa stala dejinami.

Čo robiť a ako žiť potom, keď Rusko, nedaj Bože, predsa len bude zlikvidované, USA nevedia, čím mi pripomínajú jedného známeho politika z Centrálnej Európy, ktorý vášnivo túži stať sa prezidentom, ale ako potom bude žiť v tomto ošarpanom paláci a čo s ním ako s prezidentom budú robiť ostatní  neprezidenti, nad tým sa politik nezamýšľa,   žije prítomnosťou dneška -   podľa princípu tu a teraz žije Amerika, nech svetu prezentuje  ľubovoľné nezmysly ako svoje stratégie na sto rokov dopredu.

Ale to je vytúžený sen Západu, tento sen má viac ako tisíc rokov  a presne ho  vysvetľuj ruský aforizmus – chcieť nie je škodlivé.

Zatiaľ čo iné  priania USA sú celkom konkrétne. Scenár veľmi podobný balkánskemu. Poštvať proti sebe Európu a Rusko. Zatiahnuť s pomocou Ukrajiny Európu do aktívneho zápasu s Ruskom, ešte lepšie do vojny  a úplne ideálne na ruskom území, pretože na svojom území Európania ani zápasiť ani tým skôr viesť vojnu určite nebudú.

Ak sa náhodou podarí zahájiť pohlcovanie Ukrajiny európskymi silami, USA majú v pláne zjesť šľahačku z ukrajinskej torty, ako to USA spravili vo všetkých bez výnimky krajinách Východnej Európy  а Európe zavesili na krk všetko to, čo ešte zostáva zo šľahačky. Na Ukrajine sa tento produkt nazýva „pachta“,  po slovensky  srvátka.  Je to  nevábne vyzerajúca mútna tekutina, ktorou roľníci  kŕmia psov a svine.

Táto „pachta“  obrovských dlhov a problémov Ukrajiny oslabí Európu ako jedného z hlavných konkurentov USA, а  otvárajúca sa zóna slobodného obchodu medzi USA a Európou pomôže definitívne zaškrtiť babičku Európu potichu a úhľadne.

Ako vyzerá šľahačka ktorú Amerika zlízla vo Východnej Európe a na Balkáne?  Na Slovensku by vám o tom vedeli pripraviť prednášku na veľa  hodín. Banky, telekomunikácie, médiá, energetika, medicína, farmaceutika, potravinársky priemysel...  Iba zoznam toho by zabral celu stranu v novinách. Americkí veľvyslanci na Slovensku, ak sa náhodou  dopočujú, že Slováci málo kupujú užitočné americké lieky a tým skôr tomografy, nohami otvárajú dvere kancelárií slovenských ministrov, osobne chodia do lekárni a všetko kontrolujú. Nahnevane nastoľujú požiadavky a Slováci ich počúvajú.

Šľahačka – to je všetko to, čo pracovití Slováci dlhé desaťročia budovali  a Američania prišli a zobrali behom niekoľkých rokov. A netreba sa na nich hnevať, proste sú takí, v génoch to majú  zakódované, vedia a radi kradnú.


Zobrali pekne, elegantne,  tam, kde to bolo pohodlné, sa prikryli plášťom EÚ  – preto nespokojnosť ozbíjaných Slovákov a nielen Slovákov sa obracia prevažne voči EÚ, hoci veľmi často je EÚ iba plášť. А Amerika stojí bokom –  taká neškodná, nič okrem práv sexuálnych menšín vôbec nepotrebuje. Ale keby človek troška  nakukol  do ktorejkoľvek nadnárodnej korporácie, ozdobenej vlajkami EÚ, hneď uvidí, že  odvšadiaľ trčia veľké uši uja Sama.

Čo iné si má priať na Ukrajine Európa, ak USA už majú také výrazné silné priania a plieniť a zbíjať  USA vedia najlepšie zo všetkých?

Európa má tiež svoje priania. Po prvé, Amerika nezje všetko. „Nežné revolúcie“ vo Východnej Európe umožnili starej Európe ešte dýchať dvadsať rokov, bolo to masívne vstrekovanie „mladoeurópskej“ krvi  s názvom privatizácia, pričom novými privátnymi majiteľmi  ktoréhokoľvek  aspoň trochu atraktívneho podniku v Česku, na Slovensku alebo v Poľsku sa ktovie prečo stali  majitelia zo starej Európy. Rovnaký plán je nachystaný aj pre Ukrajinu.

Po druhé, Európa dávno neverí na vojny v Európe, preto balkanizácia Ukrajiny Európu nestraší. Аle perspektíva ľahko prísť k peniazom na území pohltenej Ukrajiny – to sa dá, nech by sme chápali čokoľvek pod touto magickou formulkou.

Prísť ľahko k peniazom Európa nielenže chce, ale  naliehavo to potrebuje. To je príčinou aj takéhoto  skutočne grandiózneho  rozruchu okolo Timošenkovej. Hoci Kyjev pred niekoľkými dňami prvýkrat vážne odvrkol a povedal čistú pravdu – vráťte  peniaze, ktoré ukradla mučeníčka  Julia, ktoré ležia u vás v Európe  a berte si ju celú aj s jej chorou chrbticou. 

To bol knock out ihneď pre celú EÚ. Peniaze sú skutočne ukradnuté, charizmatická dáma je zlodejka a nesedí už  prvýkrát, peniaze ležia v Európe a dámu Európa potrebuje nielen kvôli jej politickým talentom, ale práve nato, aby za jej peniaze bola budovaná  na Ukrajine  euroatlantická moc, ktorá potom naservíruje Ukrajinu pre EÚ a USA tak, ako bola naservírovaná celá Východná Európa. Európa je šetrná a usiluje sa o to, aby Ukrajina pripravila samu na pohltenie za vlastné náklady – v tomto prípade s pomocou účtov Timošenkovej. 

Prečo Európa jednoducho si nezoberie zakopané v Európe Juliine bohatstvo samostatne, veď je ľahké to urobiť? Julia predsa nie je Kadáfi – ten bol aký hrdina, ale aj jemu peniaze zobrali.  Zatiaľ to Európa nerobí s jediným  cieľom –  nevyplašiť definitívne zamotanú v tom, kde je ktorá svetová strana, ale bohatú ukrajinskú elitu. Títo „boháči z Donecku“  ešte veria, že Západ ich prijme, zachráni a zachová ich ťažkou prácou zarobené peniaze. Pretože, ak Západ zradí dokonca vo vnímaní  „boháčov z Donecku“   rodnú pre Západ buržujskú Júliu, čo potom spraví s úsporami Janukoviča?

Naši na svoj vek príliš prostoduchí ukrajinskí  bratia by mali pochopiť konečne  jednu vec – či Západ  zradí Júliu, vás alebo kohokoľvek, kto nevie ubrániť svoje peniaze, to je hlúpa, nezmyselná otázka, na ktorú odpovedajú osudy množstva ľudí – od Saddáma Husajna až po Berezovského.

Správna otázka znie – kedy a ako zradí a  kto zostane nažive.

Sergej Chelemendik – ruský spisovateľ, zakladateľ hnutia Dobrá sila


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |