Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Slovensko v zóne turbulencií – život vždy začína zajtra - Časť 3 - Ochráňme Slovensko - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Slovensko v zóne turbulencií – život vždy začína zajtra - Časť 3 - Ochráňme Slovensko

2020-08-04  (02:54)

 - Sergej Chelemendik: Slovensko v zóne turbulencií – život vždy začína zajtra - Časť 3 - Ochráňme  Slovensko

 

 

 

 

 

 

 

 

Hovorí sa, že škodoradosť je najväčšia radosť. Kategoricky s tým nesúhlasím, a preto si myslím, že eufória slovenskej opozície v súvislosti so zlými výsledkami Smeru v regionálnych voľbách dlho nepotrvá.


Opozícia si z nejakého dôvodu myslí, že získa hlasy voličov Smeru,  a to je veľký omyl. Nezíska, pretože,  sama má maslo na hlave.
Slovenská politika sa priblížila k tomu momentu, aký už prežili bratia Česi - zrazu sa ukázalo, že slovenskí voliči nemajú vo voľbách koho voliť.
 Prirodzene,  nie všetci. Časť z nich zostane verná starým politickým značkám, ale táto časť prestáva byť rozhodujúcou, pretože na politickom trhu začínajú vznikať nové ponuky.
Kotleba je toho jasným dôkazom. Zatiaľ nestihol ani nič ponúknuť, iba vyskúšal, iba hlesol, a okamžite vyvolal bezprecedentný záujem.
V Česku podobná situácia viedla  k objaveniu sa dvoch nových strán – Andreja Babiša a strany Tomia Okamuru, ktorí za veľmi krátke obdobie nazbierali štvrtinu voličských hlasov.


 Na pozadí rozpadu starých a polonových politických štruktúr, práve títo nováčikovia sa stali rozhodujúcou silou, hoci ich voliči zatiaľ predstavujú iba štvrtinu hlasujúcich.
Podobná situácia sa vytvára na Slovensku.


Pravda, nikto jej nerozumie – no nič strašné či neobyčajné na tom nie je. Elity, až na malé výnimky, si buď nikdy  nepripúšťajú, alebo popierajú vlastný koniec, pretože nikomu sa nechce odchádzať z vyhriateho, vysedeného miesta do zimy.


Preto politická generácia privatizácie, rovnako na Slovensku, ako v Česku, nie je schopná uvedomiť si, že odchádza.
Naozaj si to neuvedomujú, rovnako ako francúzski šľachtici si neuvedomovali, že udalosti roku 1789 nie sú iba obyčajnou vzburou lúzy, ale masový proces, v dôsledku ktorého budú väčšine nechápajúcich, udivených šľachticov dlhé roky stínať hlavy pomocou vynálezu doktora  Guillotina.
Rovnako ako si to neuvedomovali ruskí šľachtici: v tých dňoch a hodinách, keď Lenin dobýval v Peterburgu Zimný palác, v meste sa nachádzali desiatky tisíc ozbrojených ruských dôstojníkov – sedeli v reštauráciách, v divadlách a vášnivo diskutovali o chybách predsedu Dočasnej vlády Kerenského.
Dejiny modernej Európy prakticky nepoznajú príklady, aby si prenikavé, predvídavé a prefíkané elity vopred ustieľali slamu na mieste, kam mali spadnúť. V súčasnosti  sa pred našimi očami rozpadajú tradičné politické strany vo Francúzsku, Španielsku, Taliansku, ale nesnažia sa urobiť nič preto, aby zastavili proces vlastného rozkladu.


Za najvýraznejšiu výnimku sa dá považovať prerod jeľcinskej elity v Rusku na putinskú, ale ani táto výnimka nie je v súčasnosti až taká nesporná. Putin bude ešte veľmi dlho čistiť jeľcinské kádre, vrstvu po vrstve, hoci uplynulo už trinásť rokov.
Kto budú tieto nové politické sily na Slovensku, v ktoré dnes nikto neverí, o ktorých slovenské médiá a politici jednohlasne  nôtia, že tieto nové sily neexistujú, lebo vôbec nemôžu existovať,  pretože ich nikto nepustí do televízie a dokonca ani do slovenských novín, ktoré už iba málokto číta.
Nalejme si čistého vína a rozoberme túto jednoduchú  otázku, kedy sa objavia noví politici, a kto to bude. Rozoberieme to sami a pomôžeme v tom aj ostatným.


V dejinách rôznych štátov všetky elity prechádzajú približne takouto evolúciou – prichádzajú  k moci; keď sa k moci dostanú, maximálne využijú možnosti štátu v svoj prospech, pričom v kapitalistickom zriadení sa moc využíva výlučne na obohatenie.
Keď elity dosiahnu bohatstvo, objavuje sa nový cieľ, ktorý sa postupne stáva hlavný. Chrániť svoje bohatstvo, neprísť oňho, pričom v dejinách sa dosť často o bohatstvo prichádza  spolu s hlavou.


Slovenská elita privatizácie sa teraz nachádza vo fáze riešenia práve tejto úlohy, ona je tá hlavná – nestratiť to, čo bolo vybojované ťažkou prácou, uchrániť vlastníctvo a postavenie v spoločnosti.
Zdôrazním, ako hlavnú úlohu to vnímajú zďaleka nie všetci, pretože postkomunistická privatizácia prebudila k životu elitu, vyznačujúcu sa mimoriadnou chamtivosťou a tá im zatvára oči, robí ich slepými.
 Mnohí sú doteraz presvedčení, že privatizácia bude ďalej pokračovať, vychádzajúc z princípu, že neexistuje taký chudobný štát, aby sa v ňom nedalo niečo ukradnúť. A tak kradnú ďalej, namiesto toho, aby sa zastavili a začali sa starať o to, ako si zachovať svoje výdobytky. Rusi na túto tému hovoria: Chamtivosť frajera zahubila.
Či to už vidia, alebo nie, úloha zachovať si majetok a sociálne postavenie je pre slovenskú elitu privatizácie rovnako očividná, ako aj ťažká.


Práve preto na Slovensku zrazu všetci svorne sa vrhli do zápasu o prezidentské kreslo.  A na čele všetkých stojí najpopulárnejší politik krajiny  Robert Fico,  dvojnásobný premier, ktorý sám o sebe hovorí, že má najsilnejší mandát získaný od voličov.
A správne hovorí,  mandát má veľmi silný, popularitu neuveriteľnú, ale miesto v prezidentskom paláci, ktorý je na Slovensku vnímane ako raj na zemi, je iba jedno. A o päť rokov mu toto miesto nikto nezaistí a istoty sú slabosťou tohto človeka, nielenže ich naozaj má rád, ale tiež ich s obľubou  všetkým sľubuje.


Zaujímavé je, že behom dvadsiatich rokov slovenskí prezidenti zatiaľ nestihli  sa nejako prejaviť z kladnej stránky, spomineky na nich sú prevažne akési pochmúrne alebo bulvárno-škandalózne. Raz   kradnú syna, inokedy anakonda zle pózuje, alebo  sa nijako nedarí čítať text z papiera.
Mnohí nechápu, načo je vôbec potrebná táto funkcia, nechápu od základov. Nikoho z kandidátov to však nezastavuje a neodpudzuje –  okrem mnohých výhod rajského života prezident na Slovensku má ešte navyše aj doživotnú imunitu pred trestným stíhaním, teda je vôbec nemožné ho súdiť. A to je predsa príťažlivé, pekné, elegantné.

Ľutovať sa dá len to, že prezidentské kreslo je iba jedno, čo  je možno nie celkom správne. Prečo  nezaviesť zodvoch-zotroch vice prezidentov? So všetkými privilégiami prezidenta, ale celkom bez práce.


Čo čaká slovenskú politiku a slovenských politikov v najbližšej budúcnosti? Český chaos znásobený slovenskou naivitou a nerozhodnosťou.
Dá sa tomuto chaosu vyhnúť?
V súčasnosti už sotva. Pretože   vládna strana Smer  podozrivo rýchlo stratila spojitosť s reálnym svetom,  je ponorená v snoch, a tieto sny sú výlučne o prístupe k štátnemu rozpočtu.  
Chaos, ktorý sa blíži na Slovensku –  to je dôsledok politického pôsobenia Smeru behom pol druha roka, čo sa nacháda pri moci. Práve v tomto chaose sa aj bude rodiť nová politická generácia.


Chcel by som sa vyjadriť  otvorene a jednoznačne: nepáči sa mi strana Smer, rovnako ako sa mi nepáči ani jedna z práve existujúcich politických strán na Slovensku, ale možný rýchly a tým skôr lavínovitý rozpad Smeru  považujem za zlú správu.
Smer v súčasnosti – to je jediná fungujúca politická štruktúra v krajine, a jeho rozpad hrozí mnohými nepríjemnosťami  a dokonca pohromami, o ktorých  masy nespokojných so Smerom voličov sotva tušia.
Pre Slovensko by v súčasnosti bola oveľa užitočnejšia plynulá  evolúcia Smeru,  ale dejiny nám nedali takú možnosť,  lebo v Smere ako v politickom projekte  sa nenašiel žiadny iný viditeľný obsah okrem výnimočných  rečníckych schopností Roberta Fica, ktoré  aj bude zo všetkých síl demonštrovať počas prezidentskej kampane. Smer nemá idey a to  je zlé, pretože všetko v našom svete začína od ideí.


Smer  v súčansosti – to je loď,  kapitán ktorej opúšťa kapitánsky mostík, sadá si do člna, ktorý ho má odviezť do jeho  súkromnej svetlej budúcnosti, do jednomiestnej Noemovej archy v podobe prezidentského paláca, a z tohto člna už bývalý kapitán posiela posádke vzdušné bozky.
 Vo chvíli, kedy premier Robert Fico konečne sa zapojil do prezidentského zápasu , stratil status politika číslo jedna, stratil moc, spravil to dobrovoľne, čím donútil mnohých sa zamyslieť, či v skutočnosti tú moc vôbec mal. Pretože s reálnou mocou sa lídri tak jednoducho nelúčia.


Rozhovory o tom, aký silný bude nový prezident Robert Fico zatiaľ nechajme bokom.  Hoci už len preto, že prezidentom sa pokojne môže stat aj niekto iný.
Hlavné nie je to, hlavné je, že s odchodom Roberta Fica z postu premiéra  moc na Slovensku bude ležať na ulici  a slovenskí politici to pochopia veľmi rýchlo. Aj vo vnútri Smeru aj mimo neho. Začína epocha „Po Ficovi“.


Ale ak spočiatku o túto bezprizornú moc budú bojovať veteráni generácie privatizácie, veľmi skoro sa objavia aj noví bojovníci.
Kto sa stane týmito novými?


Tí, ktorí konečne povedia pravdu!


Boh nie je v sile, ale v pravde, povedalo jedného dňa mladé ruské knieža Alexander Nevskij pred osemsto rokmi. Povedal to aj pre nás - je to nesporná večná Pravda.


Na Slovensku sa určite nájdu ľudia, ktorí túto pravdu povedia.


Prečo som o tom taký presvedčený, spýtajú sa skeptici.


Pretože behom prelomových epôch, keď klamlivosť vládnucej triedy začína byť donebavolajúca,  sa takíto ľudia objavujú vždy.
Práve touto posvätnou udalosťou  - vyslovením pravdy – sa začínajú  zvyčajne zmeny.


Akú prvadu povedia títo noví vodcovia?


Jednoduchú, pochopiteľnú, dostupnú každému.


О tom,  že slovenská chudoba a bieda má  jednoduchú a už všetkým jasnú príčinu – kradnú strašne dlho, strašne veľa a celkom beztrestne.  

Slovensko zbíjajú a rozokrádajú euroúradníci spolu s eurooligarchmi, robia to centralizovane  a mediálny mainstream zatiaľ drží nad týmto procesom dymovú clonu .

 Zbytky, ktoré nedojedia, rozoberá miestna elita a na zostávajúce omrvinky žije obrovská väčšina, žije ale   tých omrviniek je stále menej a bude ešte menej.  A to je práve to hlavné, čo sa nedá zatajiť.

V dôsledku takéhoto pohybu smerom  k „slobode a trhovým hodnotám“  väčšina Slovákov čoraz viac chudobnie a hŕstka „elity“, čoraz viac bohatne.
O tom, že krajina sa už dávno stala kolóniou, pričom nie je jasné koho. Hovoria, že Európskej únie, ale potom hovoria, že aj samotná Európska únia je tiež kolónia – USA. Koho kolóniou sú USA už nehovoria, ale len šepkajú.


О tom, že najaktívnejšie obyvateľstvo, nemajúc možnosť sa uživiť opúšťa krajinu, aby zaplnilo rady armády   napoly otrockej légie „nových Európanov“. Odtrháva sa od rodných koreňov bez reálnej perspektívy zapustiť korene v Anglicku  alebo Írsku.


О tom, že cigánov na Slovensku čoskoro bude toľko, koľko v Bulharsku, kde pol druha milióna nepracujúcich cigánov už  prakticky rozhodlo  o tragickom osude  ešte nedávno vcelku prosperujúceho bulharského štátu.


О tom, že žiadnu štátnu suverenitu za takejto situácie slovenský   štát nemá a mať nemôže, že krajina sa premenila na hračku v cudzích rukách.


О  tom, že bez suverénneho štátu nemôže existovať štát sociálny, ktorý bol sľúbený ako hlavný výdobytok demokracie, že sociálny stat pre Slovákov nikto vôbec neplánoval, hoci je zapísaný v mnohých zákonoch.


О tom, že štát Slovensko sa môže stať jednou z prvých obetí  prerozdeľovania európskyh hraníc, ktoré sa už deje pred našimi očami  a ktoré zatiaľ si usilovne nikto nevšíma.


Ale process pritom prebieha:  včera bolo Moldavsko, dnes už takmer neexistuje. Dnes existuje Vojvodina patriaca  Srbsku, zajtra sa môže náhle stať prvou autonómiou, pohltenou Maďarskom. Včera bola Ukrajina, zajtra sa môže rozpadnúť a na hranici so Slovenskom môže vzniknúť nové  Kosovo s názvom Halič.


Týmito témami sa na Slovensku nezaoberá vôbec nikto, vychádzajúc z princípu „nič nemôžeme ovplyvniť“. Je to princíp  chybný,  ak nemám povedať samovraždený pre slovenský štát. Ak nemôžete na nič vplývať, to znamená, že ste  apriori spravili so seba obeť okolností.


A о tom najhlavnejšom –  všetci sa nachádzame na konci procesu rozkladu starej elity privatizácie  a na prahu veľkých zmien, ktoré  prichádzajú s elitou novou. Pravda, záruky obnovy a prežitia národom niekto nikdy nedáva –   v duchu hesla Smeru  „Slováci  si zaslúžia istoty“ si národy a štáty buď zaslúžia  prežitie a rozvoj,    ak   dokážu  generovať nové generácie tvorivo úspešných elít, alebo nezasúžia  a vtedy sa stávajú objektami pohltenia zo strany silnejších.  Býva to aj tak – elita, ktorá sa rozložila odnáša so sebou do nebytia národy aj celé civilizácie.


Slovensko sa nachádza v centre Európy  a problémy Slovenska sú neoddeliteľné od európskeych problémov  rovnako ako osud Slovenska je neoddeliteľný od osudu európskej civilizácie, ktorá stojí na prahu silných  otrasov.


Európske národy budú musieť alebo rýchlo zmúdrieť  a začať čosi meniť, alebo  zmiznú behom  najbližších dvadsiatich-tridsiatich rokov.
Teraz, keď sa píšu tieto riadky, vládna strana Smer sa pripravuje  darovať Slovensku na Vianoce svojho kandidáta na prezidenta. Hodnota  tohto darčeka bude rovnako pochybná ako desať minút, ktoré strávil slovenský premiér  Robert Fico v  Oválnej pracovni Bieleho domu  zoči voči s Barackom Obamom.

Namiesto riešenia životne dôležitých problémov spoločnosti, strana Smer sa teraz na dlhú dobu sústredí na  zariadenie  osobného osudu najpopulárneješieho politika Slovenska Roberta Fica a z môjho pohľadu nie je ani dôležité, či vyhrá alebo nie. Dôležité je čosi iné –  elita slovenskej spoločnosti  sa naďalej zaoberá  iba svojimi egoistickými  ziskuchtivými záujmami a nič iné nechce vidieť.


S takýmto vzťahom ku svojmu národu a ku svojej krajine nemôžem súhlasiť, ako s ním nemôže súhlasiť  ani väčšina Slovákov.
Tesne pred Vianocami  2013  dopisujem program konkrétnych krokov a opatrení, ktorých cieľom je prežitie a rozvoj národa a štátu. Nazýva sa  Ochráňme Slovensko.

Bude to ešte jeden darček pre Slovensko pod vianočný stromček, nie až taký bohaty  ale, domnievam sa, že nemenej dôležitý, než začínajúci  titanický zápas  ambicióznych kandidátov o prezidentské kreslo.


Prečo to robím?


Pretože mi nie je ľahostajný osud Slovenska, osud krajiny s ktorou som spojil svoj život a život sovjich blízkych.  


A ešte preto, lebo som spisovateľ, ktorého číta veľa ľudí, číta dávno, a behom posledných rokov, mesiacov a dokonca dní sa mi neraz podarilo  svojimi verejnými vystúpeniami ovplyvniť kľúčové, prelomové udalosti v rôznych krajinách –  aby o tom neboli pochybnosti, na konci článku uverejňujem odkazy na tieto vystúpenia. Darilo  sa mi povedať pravdu o reálnom stave vecí, pomôcť pochopiť, čo je v danej situácii Dobro a postaviť sa na stranu Dobra.
Pretože, zopakujem ešte raz, sila je v pravde a je to dobrá sila.

Program Ochráňme  Slovensko  bude uverejnený behom najbližších dní.
 

 

.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


bluestratos   |   2013-12-20  (10:29)
72%  
mínus plus
  Prečítal som članok niekolko krat ,velmi sa mi paci.


bluestratos   |   2013-12-20  (10:35)
67%  
mínus plus
  Mame nadhernu krajinu a pracovitych ludi.Vieme tvrdo zamakat a vyrabat spustu kvalitnych veci a konkurovat zapadu . Zasluzime si lepsiu generaciu politikov ako tu boli 23 rokov.Slovensko moze vyrabat aj pre zapad aj pre Rusko, niet o tom pochyb.Len treba zmenit vedenie statu a zacat novu eru Slovenska.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |