Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Nové Slovenské národné povstanie a návšteva Sergeja Lavrova - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Nové Slovenské národné povstanie a návšteva Sergeja Lavrova

2020-01-22  (11:16)

 - Sergej Chelemendik: Nové Slovenské národné povstanie a návšteva Sergeja Lavrova

8.4.2015


Čo sa môže stať, ak sa na proslovanskom a proruskom Slovensku odrazu objaví proamerický prezident – rusofób?

 

Stane sa to, čo 4. apríla 2015 v Bratislave – udalosť bez zveličenia, historická.

Slovenský prezident Andrej Kiska sa objavil na Slavíne, aby tu pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy položil veniec sovietskym vojakom. Urobil to sám a skôr než ostatní, lebo  krátko predtým prijal ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova a dopustil sa niekoľkých výpadov proti Rusku.

Andrej Kiska z nejakého dôvodu pripomenul rok 1968 a potom sa vyslovil k anexii Krymu...

Ruského šéfa diplomacie to asi sotva nejako zaskočilo a  Kiskovým výrokom sotva pripísal veľký význam. Lavrov si zvykol na komunikáciu  s americkými vazalmi.

Úplne inak sa ale zachovali Slováci. Keď sa prezident Kiska objavil na Slavíne, dav niekoľkých stoviek ľudí – niektorí píšu, že ich bolo tisíc – začal kričať smerom k nemu:

„Hanba, fúj, zradca!“ a to najstrašnejšie: „Nechceme   Kisku!“


Prečo tento na prvý pohľad detský výkrik davu NechcemeKisku!“ je  na Slovensku taký strašný?

Lebo  ani na jedného prezidenta tejto krajiny ešte nikto niečo také nekričal.

Slováci sú citlivý národ, majú úctu k samotnému postu hlavy štátu.

A tu zrazu „Nechceme Kisku!“– prezident  sa poponáhľal a rýchlym krokom opustil pietne miesto.

Keď sa s kvetmi objavil  Sergej Lavrov v sprievode premiéra Fica, stalo sa niečo, čo sa možno stane začiatkom nového Slovenského národného povstania.

Dav začal skandovať:

„Lavrov“.

„Nech žije Rusko!“

A nakoniec historické:

„Nechceme NATO!“

A práve posledné heslo – tiež tiché, detské: no nechcú NATO, čo už  – doslova prebudilo  krajinu.

Na Slovensku sa počas sviatočnej veľkonočnej soboty našlo takmer tisíc ľudí, predstaviteľov nielen rôznych spoločenských organizácií, ktorí prišli na Slavín a dokázali sa, aspoň na chvíľu, zjednotiť v zásadných veciach.

Verejne odsúdili     prezidenta, ktorý si dovolil zaútočiť na Rusko, verejne vyjadrili svoje sympatie  Rusku a jeho vysokému predstaviteľovi Sergejovi Lavrovovi a neskôr zaznelo osudové „Nechceme NATO! “ Pre Slovensko je to naozaj veľmi dôležité.

Vystúpenia proti NATO sa konali už aj predtým, ale konkrétne  toto sa stalo udalosťou, pretože práve tu, na Slavíne  a v prítomnosti Lavrova sa Slováci obrátili priamo k Rusku, a to im dodalo odvahu.

Slováci naozaj NATO nechcú a nikdy do NATO nechceli.

Slováci nechcú vojnu a v nijakom prípade nebudú bojovať proti Rusku, rovnako, ako reálne nebojovali v dvoch svetových vojnách.

Slováci sa pri prvej príležitosti vzdávali Rusom, mnohí z nich prebehli na stranu ruskej armády a bok po boku bojovali s Rusmi.

Tak to bolo počas Slovenského národného povstania v dávnom roku 1944.

Tak to bude opäť, ak Slovákov niekto poženie  do vojny proti Rusku a Slováci to väčšinou nielenže vedia, je to pre nich axióma.

Slováci by v referende nikdy nehlasovali za členstvo v NATO, práve preto sa tu referendum ani nekonalo. Krajinu do NATO potichu vtiahli politici, ako vlastne všetky ostatné štáty bývalého Varšavského bloku.

Otázka „Chcete do NATO?“ sa tu národu demokraticky nekládla.

Zato referendum o vstupe do EÚ na Slovensku sa konalo a bolo úspešné. Slováci väčšinou uverili v prospech svojej účasti v EÚ, v tomto „klube vyvolených“, rovnako ako dnes sú väčšinou z tohto klubu sklamaní.

Masový míting 4. apríla 2015 pri príležitosti 70. výročia oslobodenia Bratislavy okamžite vstúpil do dejín Slovenska a bude mať seriózne politické dôsledky.

Pre ruských čitateľov tohto článku by som rád vysvetlil politický význam tejto udalosti, slovenským čitateľom je jasný aj bez vysvetlenia.

Slováci nakoniec definitívne prehliadli svojho nového prezidenta Andreja Kisku.

Tento muž je akousi zmesou Porošenka a Jaceňuka, polooligarcha,   ktorý zvláštne zbohatol, zvláštne vyhral prezidentské voľby. Je  obklopený skupinou amerických poradcov, Slovákov aj Američanov, ktorý z neho formujú verejného nepriateľa Ruska a hazardného podpaľača vojny v Európe, hoci možno  proti jeho vôli. Hoci možno  mimo jeho chápania.

Andrej Kiska bol zvolený za prezidenta prakticky náhodou, z dôvodu  veľkej chyby premiéra Roberta Fica, ktorý nečakane  ohlásil  svoju kandidatúru v prezidentských voľbách.

Tento prezident-omyl, prezident-nedorozumenie, ktorý sa na kyjevskom majdane tak pekne vynímal ruka v ruke spolu s litovskou , prezidentkou, ženou výraznou, no s ťažkým osudom, svojimi  rusofóbskymi vyhláseniami a činmi vyvolal  rozhorčenie Slovákov a   vypískavať ho odteraz budú možno častejšie.

Iba poznamenám, že mnohým americkým chránencom v Európe piskot neprekáža žiť. Pri pohľade na tváre niektorých z nich vidieť, ako im hneď z rána  nie je cudzí pohárik whisky s nejakým bielym práškom a potom je  celý deň pre nich  ako more po kolená.

Slovensko je ale krajinou, kde   odpor prezidentovi Kiskovi život neskrášli.

Existuje ale aj vážnejší dôsledok, než iba začínajúci diskomfort v živote prezidenta Kisku.

Verejné vystúpenie masy ľudí proti NATO  – a na Slovensko je zhromaždenie niekoľkých stoviek, možno tisíc ľudí udalosťou výnimočnou a mimoriadnou – prelomilo zákaz, tabu na verejné vyhlásenia  tohto druhu. Ľudia,  ktorí tak urobili, prekonali svoj strach a ukázali, že proti NATO sa vystupovať dá a treba. Preto vystúpenia proti NATO budú na Slovensku pokračovať a podľa toho, ako bude Slovensko vťahované do protiruskej konfrontácie, budú stále masovejšie.

Je hlboko symbolické, že katalyzátorom udalostí sa stala obyčajná návšteva ruského ministra zahraničných vecí. Práve jeho návštevu Slováci využili na to, aby ukázali svoj vzťah k Rusku a k NATO a podarilo sa im to. Udalosť dosť zarezonovala v ruských médiách a nielen tam. Úplne prehlušila   výpady nepopulárneho slovenského prezidenta a ukázala Rusom a ruskému svetu to, čo sa o Slovákoch vždy vedelo, že sú priatelia Ruska, priatelia dušou a srdcom a prezident, ktorý dostáva inštrukcie od cudzích veľvyslancov, je iba   epizóda, na ktorú sa onedlho zabudne.

Jeden môj priateľ, v Rusku známy politik, pobudnúc na Slovensku, ma položartom začal označovať ako „ruského spisovateľa, lídra slovenského odporu“.

„Líder možno,  ale odpor na Slovensku nie je ,“ zareagoval som vtedy. Teraz však s radosťou za Slovensko a Slovákov dodávam: aj odpor sa už objavuje. Slováci prestávajú byť národom, ktorý sa zásadne nevmiešava do svojich záležitostí, na Slovensku sa objavujú ľudia, schopní činu.

 

 - Сергей Хелемендик - Новое словацкое народное восстание и визит Сергея ЛавроваFoto - Pavol Harum
 

 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


EDUARD2   |   2015-04-09  (00:37)
58%  
mínus plus
  Pán prezident Kiska sa poriadne vyfarbil snáď sa spametajú občania ktorí ho volili takú primitivitosť vyrívať do ministra Ruska som od neho nečakal ,prezentoval sa ako úbohý primitív . Čo si myslí že je
prezidentom USA . Milo ma však potešilo že sa v Bratislave ozvali hlasy na Slavíne predpokladám že to pán minister Lavrov porozumel.
Dúfam že Slováci pochopia že držať hubu nie je rozumné na verejnosti

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |