Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Na Ukrajine je chaos, Európa to je naše všetko – Rozviedka budúcnosti, analytický denník spisovateľa, 7. apríl 2015 - Časť 1. - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Na Ukrajine je chaos, Európa to je naše všetko – Rozviedka budúcnosti, analytický denník spisovateľa, 7. apríl 2015 - Časť 1.

2020-07-08  (09:44)

 - Sergej Chelemendik: Na Ukrajine je chaos, Európa to je naše všetko – Rozviedka budúcnosti, analytický denník spisovateľa, 7. apríl 2015 - Časť 1.

9.4.2015

V článku Progresívni zombíci pripravujú jatky na Ukrajine z 30. decembra 2014 som písal:

„Jatky je možné zastaviť počas ich štartu – veď nie nadarmo sa povolaní už teraz rozutekávajú z Ukrajiny rôznymi smermi, okrem iného  aj do Ruska.

Hnať ukrajinskú armádu vpred do útoku nebude jednoduché, ak pochopenie toho, že vpredu ich čakajú jatky a nie čosi iné, sa stane myšlienkou, ktorú pochopia masy. Tu možnosti Ruska vysvetliť tento jednoduchý „real politik“ sa dajú len ťažko  preceniť.“ 

Ešte jeden citát z tohto článku:

„Ukrajinskí zombíci veľmi túžia žiť  objímajúc svoje ťažko zarobené peniaze – tým aj treba začať rozviedku budúcnosti ukrajinskej vojny, to bude jeden z motorov budúcich udalostí.

Nie osprostení z ničnerobenia a smútku rozviedčíci CIA  z horných poschodí  Bezpečnostnej služby Ukrajiny poženú ľudí na jatky, ale progresívni ukrajinskí zombíci  –  pre tento účel aj boli vytvorení.“

Od čias napísania článku sa situácia na Ukrajine zmenila a znovu sa priblížila k ďalšiemu zlomu, ktorý si vyžaduje novú analýzy.

Jatky na Ukrajine boli pozastavené počas procesu ich štartu, potom boli Minské dohody, ktoré sa stali veľkým politickým víťazstvom Ruska, ale v podstate svojej ich všetci pochopili ako prímerie.

Po porážke v Debaľceve a minskom prímerí rozvoj udalostí na Ukrajine, z hľadiska účasti Ruska na tomto rozvoji, má dve hlavné línie.

Vojnová línia – bojové akcie armády Novorossije, ktoré môžeme analyzovať iba podľa ich výsledkov.

Analýza je jednoduchá: armáda Novorossije víťazí nad ATO (Antiteroristickou operáciou) a Vojnovými silami Ukrajiny dokopy a je pripravená víťaziť aj naďalej.

Politická línia – je ešte viac zamotaná a nejasná, než pred tromi mesiacmi, musí odpovedať na otázku, čo má Rusko robiť s Ukrajinou v situácii, keď chaos, ktorý Yankeeovia tak milujú, narastá na Ukrajine rýchlejšie, ako sa plánovalo. Teda odpovedať musí, ale odpovedať nemôže – pretože náhle najhlavnejší dozorca  na Ukrajine Beňa Kolomojskij, о ktorom divízia politológov povedala tony prorockých slov, utiekol do USA a nič také proroci nehovorili, a to najzábavnejšie je, že o ňom zrazu všetci potichu zmĺkli.

Pritom iba včera kričali, rozoberali, analyzovali, prognózovali, Beňa to, Beňa hento, strašne krvavý oligarcha, všemocný lupič, bandita vesmírneho merítka, polovicu Ukrajiny má pod palcom, a mimochodom  aj  batalióny vykŕmených, krvilačných  zabijakov.

А Beňa sa jednoducho porozprával s americkým veľvyslancom a hneď sa dozvedel všetko o svojej budúcnosti, otvorili sa mu oči, dostal americké víza, hoci je to zločinec. A v kúpeľniach amerických hotelov Beňa bude vrcholne opatrný a pozorný, hoci ani to vždy nepomáha.

Alebo druhá megahviezda Ukrajiny Jaceňuk zrazu je horlivo požieraný všetkými naraz a môže sa stať obetným králikom skôr, ako stihnem dopísať tieto poznámky.

Slováci majú nádherný výraz a adresu príliš flexibilných ľudí - „tvarovateľný ako hovno”. Slovo tvarovateľný sa prekladá ako flexibilný, plastický, mäkký, premenlivý. Druhé slovo sa prekladá celkom ľahko.

Ukrajinská politická situácia v súčasnosti sa dá výborne opísať týmto pekným výrazom – „tvarovateľná ako hovno“.

Teda formovať sa dá materiál akokoľvek, ale materiál je to veľmi nespoľahlivý.

Vojnovú líniu sa nebudem pokúšať prognózovať, len budem dúfať v to, že armáda Novorossije je pripravená na všetko, že “brnenie je pevné a naše tanky sú rýchle”, že splní ľubovoľné bojové úlohy v rámci svojej kompetencie, že tieto rámce sa môžu rýchlo rozširovať, ale zužovať sa nemôžu nijako.

Svoje nádeje podporím vyjadreniami ruského politika Viačeslava Nikonova, ktorý nástojčivo opakuje: neexistuje taká úloha na Ukrajine, ktorú by ruská armáda nemohla vyriešiť behom niekoľkých hodín.

Mohla by vyriešiť, ale nerieši, a to je správne - načo, ak úlohy rieši a bude riešiť armáda Novorossije?

Sústredím sa preto na politickú líniu.

Čo robí, čím má robiť, čím sa má zaoberať Rusko teraz v ukrajinskom chaose a marazme, ktorý čoraz viac silnie?

Predovšetkým sa uvoľniť a užívať si proces.

Chaos v krajine progresívnych zombíkov nastal rýchlejšie a energickejšie, než sa očakávalo, tak si poďme vychutnávať takú výraznú aktívnosť týchto predčasne vyspelých elít.  

Chcú očistiť vládu od korupcie – výborne! 

Najťažšie na tomto chaose je nájsť v ňom to hlavné.

Dá sa povedať, že to hlavné pre politickú líniu Ruska na Ukrajine dnes je definovať to hlavné a na tom sa sústrediť.

Ja to hlavné dnes, 7. apríla 2015, vidím takto.

Pomáhať ukrajinským zombíkom sústrediť sa na zápas s korupciou a ďalšie nesporne užitočné, ušľachtilé aktivity. Pomáhať seriózne, zmysluplne, programovo, približne tak ako Anglosasi stáročia pomáhali a pomáhajú elitám kolonizovaných národov gniaviť a likvidovať sa navzájom, ale bez anglosaských rasistických zváteností. 

Obludné krvavé experimenty na obrovskom slovanskom obyvateľstve Ukrajiny neorganizovalo a nerobilo Rusko, experimenty končia a od toho, nakoľko zanietene sa budú zombíci ukrajinskej politiky zaoberať sebou navzájom, závisí mnohé.

To znamená, že im treba pomáhať, aby boli sústredení, aby ich nerušili rozliční veľvyslanci, deoligarchizácia oligarchov rukami oligarchov - to je mimoriadne dôležité a užitočné.

Ďalšia hlavná úloha je rozhodnejšie likvidovať ukrajinský fašizmus a fašistov. Pravdaže, politicky a ideologicky. Ale možno, že nielen. V zápase s fašizmom sú všetky prostriedky dobré, tradície máme bohaté, na ne sa aj treba obracať. 

Tým viac, že zombíci po diktátom USA sa otvorene obrátili k praxi fašistov- banderovcov z čias Veľkej vlasteneckej vojny ako k vzoru svetlej budúcnosti pre celú Ukrajinu.

Ukrajinský fašizmus - to je geopolitický projekt USA, jeden z mnohých, banálny, klasický, v neho ako v realitu na úrovni nemeckého reichu nikto neveril a nikto ani nebude veriť, jeho zmysel je iba jeden - stať sa detonátorom európskej vojny. Je to nebezpečný zmysel, a preto ukrajinský fašizmus ako projekt je potrebné likvidovať celou silou ruského ducha a vôle. Likvidácia fašizmu na Ukrajine je celoruská úloha.

Tá najhlavnejšia úloha Ruska na Ukrajine je vôbec od Ukrajiny ďaleko. Je to úloha nemiešania sa Európy, a obzvlášť Nemecka, do vojny na Ukrajine, ktorá ešte neskončila a ktorú Yankeeovia môžu znovu rozpáliť v ľubovoľnej chvíli.

Minské prímerie sa stalo veľkým politickým víťazstvom Ruska práve preto, že zodpovednosť zaň si rozdelili s Ruskom Nemecko a Francúzsko. 

Preto prímerie zatiaľ platí. 

Preto USA lámu svojich európskych vazalov zo všetkých síl, žiadajú intervenciu na Ukrajine.

Európa dnes - to je naše všetko, ibaže intervencia Európy do vojny na Ukrajine na strane fašistickej chunty a USA, nech by sa Európa volala NATO, môže reálne zmeniť vývoj na Ukrajine smerom k ozajstnej katastrofe pre Rusko.

Ako vplývať na Európu? 

Zastrašovať, zastrašovať a ešte raz zastrašovať!

Európa sa musí báť vojny na Ukrajine viac ako nespokojnosti a nátlaku zo strany USA.

Musí, ale zatiaľ sa ešte nebojí, je v pomykove, v rozpakoch.

Preto európskym bratom z rovnakého kontinentu a z rovnakej civilizácie, ba dokonca bratom v rozume je potrebné podľa možnosti čo najrýchlejšie vysvetliť reálne perspektívy v prípade ich vojenskej intervencie na Ukrajine, a tak ich reálne kvalitne vystrašiť.

Pokúsim sa začať tento proces, pre spisovateľa je to ľahšie ako pre ministra alebo prezidenta.

Scenár účasti Európy v ukrajinskej vojne bol napísaný v USA a je dnes priezračný, očividný.

Ďalšia v poradí zrážka, jatky na Donbase, pod ich zámienkou na Ukrajinu už oficiálne pošlú najprv nie Nemcov, ale vojakov východoeurópskych vazalov ako mierotvorcov alebo ešte nejako, potom rýchlo spravia nové základne NATO tam, kde ešte nie sú – v Maďarsku, v Česku, na Slovensku a potom sa aj bude vytvárať casus belli – zámienka pre vojnu pre Nemecko, bez ktorého je vojna v Európe nemožná apriori.

Touto zámienkou sa môže stať vyprovokovaný útok ruských rakiet na základne NATO niekde v Česku, na Slovensku, v Poľsku – blízko nemeckých hraníc, podľa možnosti spojený s devastáciou nejakého jadrového bloku.

Ako vyprovokovať takýto úder – to nie je žiadny problém pre odborníkov z USA.

А po takomto údere Nemecku hodia do tváre vety ako: Rusi idú, Rusi už bombardujú, už vás ohrozujú, zbombardovali jadrovú elektráreň v Česku, zajtra zbombardujú vás – takže, spojenci-Nemci, vpred, do boja!

Nebudem opisovať, ako to konkrétne môže byť urobené, ale scenár pre Európu vyzerá približne nasledovne. 


Pokračovanie čoskoro 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |