Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Mäkká sila – to je naše všetko! Strategické poznámky. - Časť 2. - Yankeeovia už minuli v Arménsku 25 miliónov, a my sme na to reagovali sviatkom ruskej poézie - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Mäkká sila – to je naše všetko! Strategické poznámky. - Časť 2. - Yankeeovia už minuli v Arménsku 25 miliónov, a my sme na to reagovali sviatkom ruskej poézie

2020-05-29  (21:46)

 - Sergej Chelemendik: Mäkká sila – to je naše všetko! Strategické poznámky. - Časť 2. - Yankeeovia už minuli v Arménsku 25 miliónov, a my sme na to reagovali sviatkom ruskej poézie

7.7.2015


Najprv si pripomeňme tichým dobrým slovom krajiny, ktoré sú nám stáročia blízke a zaviazané.

 

Bulharsko: také bolo naše, pravoslávne, také rodné, desaťtisíce Rusov tam nakúpili chaty, tak pekne sme sa s ním dohodli na Južnom potoku, ale potom sa zrazu ozvalo lusknutie prstov starčeka Sorosa a všetko je zrazu inak.
Južný potok skrachoval, Bulharsko nám náhle sa vyhráža dobre že nie vojnou, chaty stratili hodnotu.

Čierna hora: prakticky ten istý scenár, všetci sa tam jedného dňa zrazu vrhli, mysleli si, že veď je to takmer zadarmo, investovali, zabývali sa.
Krajina je to pekná, pravoslávna, rodná – a znovu lusknutie prstov a teraz Čierna hora vstupuje do NATO a budú tam americkí vojaci, bude tam vojenská námorná základňa a na naših prisťahovalcov určite budú poľovať ako na ruských špiónov.
Ich mäkká sila nás v Čiernej hore rozpučila, existuje dokonca takýto celkom čerstvý citát:

“Väčšina Čiernohorcov je pripravená podporiť vstup do NATO. V každom prípade, takýto záver sa dá spraviť z uverejnených minulý týždeň sociologických prieskumov, ktoré čiernohorský premiér
Milo Đukanović predstavil na celosvetovom bezpečnostnom fóre GLOBSEC v Bratislave.“

Teda my sme si mysleli, že sú to bratia, mali veľké oči, а bratia sú za NATO.
Katolíci Slováci by nikdy za vstup do NATO nehlasovali, preto ani referendum o vstupe do NATO na Slovensku nebolo, а títo pravoslávni bojovníci-bohatieri...
Môžeme označiť Čiernohorcov za zradcov a určite to spravíme, ale zbohom naše peniaze, zaplačú naši presťahovalci a postavenie našej námornej flotily v Stredozemnom mori bude ešte problematickejšie.

Srbsko: sem sme sa vrhli zo všetkých síl, investovali ako nikde v Európe, Srbi sú bratia, milujú nás šialene.
A zatiaľ to tam nevyzerá až tak zle.
Premiér Vučič sa zatiaľ drží, lavíruje, ale majdany tam už boli, môžu byť v ľubovoľnej chvíli nové a drží sa Vučič iba preto, že Srbi sú národ hrdý, bojovný a Yankeeovia ich reálne bombardovali, a bolo to celkom nedávno. Na čo Srbi ešte nezabudli.
Áno, Srbi majú k nám skutočne najbližšie zo všetkých a tieto púta ešte nie sú pretrhnuté, hoci sa trhajú každý deň nitka po nitke.
Vznikajú však nové, ktoré by nahrádzali pretrhnuté?

Česko: prezident Miloš Zeman takmer každý deň prichádza s peknými, múdrymi „proruskými“ vyhláseniami, niekto si mädlí ruky a potí sa od dojatia.
Možnože tento niekto jednoducho nevie, že prezident v Česku o ničom nerozhoduje, je to len dekoratívna figúrka. Spomienka na monarchiu, ktorá ostatne v Česku tiež veľmi dávno neexistuje.
Zeman sa chce ešte raz stať prezidentom a možno sa ním aj stane. Je nám však kvôli tomu ľahšie?

Slovensko:  podobná situácia – proruskú rétoriku využíva kvôli svojim vnútorným politickým záujmom premiér Robert Fico, pretože Slováci sú historicky rusofili a Roberta Fica zato veľmi chvália.
Fico lavíruje medzi Moskvou, Bruselom a Washingtonom, ale počúva prevažne tetušku Merkelovú – tá je celkovo patrónkou územia bývalého Rakúsko-Uhorska a nikto proti tomu nič nenamieta.

Maďarsko: svoj majdan Orbán zatiaľ udusil, dohodol sa s Ruskom na nových blokoch jadrovej elektrárne, ale všetko môže byť odohrané naspäť. Orbán je vzdorovitý, označujú ho za diktátora, dávno je na muške a vie o tom.

Macedónsko: tam majdan tiež na čas stíchol, ale toto osudové lusknutie prstami amerických bábkovodičov tiež môže zaznieť každú chvíľu, poštvú Albánsko a kosovských Albáncov a zajtra bude všetko inak. Obzvlášť ak Turecký potok bude postavený.

Môžeme hovoriť o tom, že majdan sa skutočne zatiaľ neuskutočnil iba v Bielorusku, ale nemyslím si, že je to naša zásluha, je to politický talent tatka Lukašenka, ktorý chráni svoj národ.

A teraz Arménsko.
Žije ako krajina, iba ako kedysi prekvitalo Gruzínsko, „za plotom priateľských zbraní“, upresním - ruských zbraní.
Ak tento „plot“ zmizne, Arménsko zjedia.
Zdalo by sa, aký silný argument!
Silný, iba v neho dúfame, ale ktovie prečo nefunguje.
Prečo?
Pretože na arménsky majdan Yankeeovia, ak im máme veriť, už minuli 25 miliónov a možnože teraz míňajú dva-tri milióny denne.
А my sme reagovali na tieto pikle sviatkom ruskej poézie v dome kultúry a mimoriadne vhod ruská korporácia zdvihla Arménom ceny elektriny. Veď sú tam, „za plotom“, predsa ich bránime, tak prečo by sme nemali dvihnúť ceny, znesú to.
A teraz sa ktosi naháňa znovu s krhličkami okolo požiaru jerevanského majdanu, ktosi kričí, že veď majú takého silného prezidenta, nepripustí to predsa, odolá.
A USA nekričia, ale len jednoducho menia vektor pre Arménsko z ruského, euroázijskeho, na svoj.
Bez zhonu, systematicky, podľa plánu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |