Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: Jednotní Slovania v Európe sú sila – DOBRÁ SILA - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: Jednotní Slovania v Európe sú sila – DOBRÁ SILA

2019-12-05  (19:39)

 - Sergej Chelemendik: Jednotní  Slovania v Európe sú sila – DOBRÁ SILA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Slovania sú európska väčšina

 

Slovanov v Európe je viac než 300 miliónov. Predstavujú viac než polovicu európskeho obyvateľstva, Slovania sú európska väčšina.

S výnimkou Ruska a Bieloruska, kde sa sformovali silné suverénne štáty, Slovania  sa ako väčšina v Európe ocitli v ponižujúcom, kolonizovanom a zotročenom postavení, a skrývať sa to už nedarí.

Európa vstúpila do obdobia zmien, do obdobia sociálnych nepokojov a vojen. Práve v tomto čase zjednotenie  Slovanov môže zohrať rozhodujúcu úlohu  v prežití Európy ako hlavnej súčasti kresťanskej civilizácie. Duchovná a politická jednota slovanských národov v Európe sa tak stáva hlavným faktorom budúcnosti Európy.

Sily zla vynakladajú veľké úsilie na to, aby Slovanov  proti sebe opäť poštvali  v bratovražedných vojnách. Posledný raz to bolo  iba nedávno v bývalej Juhoslávii, teraz sa  tak deje na Ukrajine. Hlavná úloha Slovanov v Európe je nedať sa zničiť v samovražedných vojnách, a dať tak Európe nádej na mierovú budúcnosť. Európu čaká nová – slovanská éra.

Historickou misiou Slovanov je zachrániť Európu a svet pred ničivými vojnami a hlavná úloha v tom historicky patrí najpočetnejšiemu a najsilnejšiemu ruskému národu.

Slovania sa počas celej svojej histórie vyznačujú jasným duchovným základom,  vierou v dobro a spravodlivosť, schopnosťou obetovať sa v mene dobra.

Postaviť sa v súčasnosti na stranu Dobra v Európe znamená  zastaviť eskaláciu vojen a konfliktov v Európe, pokým sa táto eskalácia nevymkla spod kontroly. Urobiť to môžu iba Slovania, ak im bude opäť dané zjednotiť sa v mene Dobra.

 

Ciele hnutia Dobrá sila vo voľbách do Európskeho parlamentu

 

Hlavným cieľom našej kampane je šíriť myšlienky Hnutia, vysvetľovať pravdu o tom, čo sa deje v Európe a vo svete, a takto, počas volebnej kampane, formovať nové smerovanie politického myslenia na Slovensku a v iných slovanských krajinách. Presviedčať ľudí, aby sa postavili na stranu Dobra, chránili a bránili svoj dom, svoj národ, svoju krajinu, budúcnosť svojich detí a vnukov.

Ponúkajúc tieto myšlienky a zúčastňujúc sa volebnej kampane do Európskeho parlamentu, Hnutie vstúpi do  verejného života Slovenska a stane sa reálnou politickou silou.

Zakladajúci zjazd hnutia Dobrá sila sa uskutoční 15. mája 2014 v Bratislave.

Pretože Hnutie  nestihlo do termínu podania kandidátnej listiny právne usporiadať vznik nového politického subjektu hnutia Dobrá sila, bola dosiahnutá zmluva s existujúcou stranou Národ a Spravodlivosť – naša strana o spoločnej kandidátnej listine do eurovolieb.

Na čele  kandidátky je spisovateľ, slovanský politik a verejne vystupujúca osobnosť Sergej Chelemendik, ktorý je podľa dohody lídrom volebnej kampane. Po voľbách bude otvorená otázka o ďalšej spolupráci medzi hnutím Dobrá sila a stranou Národ a spravodlivosť – naša strana.

Účasť Hnutia vo voľbách do Európskeho parlamentu kandidátov dvoch myšlienkovo si blízkych vlasteneckých subjektov – je konkrétny príklad prejavu jednoty spoločenských síl a organizácií, vystupujúcich na strane dobra. Naša kampaň nemôže byť neúspešná, pretože jej hlavným cieľom je formovanie novej dôležitej agendy v slovenskej politike a verejnom živote a tento cieľ bude dosiahnutý.

V prípade, že sa kandidáti Hnutia a strany Národ a spravodlivosť dostanú do Európskeho parlamentu, otvorí sa možnosť účastí slovanských politikov v najvyššom orgáne politickej moci v Európe.

V Európskom parlamente sa tak objavia politici, ktorí spolu s inými zdravými patriotickými silami Európy sa zúčastnia na zmenách Európy v hlavných existenčných otázkach bytia či nebytia Európy ako základu kresťanskej civilizácie, ako spoločenstva suverénnych národov, ktoré spolupracujú v mene zachovania mieru.

 

Politický program hnutia Dobrá sila vo voľbách do Európskeho parlamentu


 

Nepripustiť účasť Slovenska v rozpútavaní bratovražedných vojen medzi slovanskými  krajinami a národmi. Slovensko sa nesmie zúčastňovať na eskalácii vojen a konfliktov v Európe – práve týmto smerom v súčasnosti kráča NATO.

Neutrálny status pre Slovensko  sa v súčasnosti stáva životne nevyhnutnou podmienkou prežitia slovenského štátu a národa. V prípade zavlečenia Slovenska do konfliktov a vojen bude spochybnená existencia nielen slovenského štátu, ale aj samotného národa. V takomto prípade bude Hnutie iniciovať prijatie ústavného zákona o neutrálnom statuse Slovenska, a to aj cestou celonárodného referenda za vystúpenie Slovenska z NATO a ústavného zakotvenia neutrality Slovenska.

Usilovať o spravodlivé, rovnoprávne postavenie Slovenska v existujúcich európskych inštitúciách, o zmenu koloniálneho postavenia krajiny prostredníctvom prijatia v Európskom parlamente príslušných zákonov.

Zúčastňovať sa na zmenách týchto  inštitúcií smerom k uznaniu hlavných hodnôt európskej civilizácie – suverénneho života národov a štátov, spravodlivých ekonomických vzťahov medzi európskymi národmi, zachovania základných hodnôt európskej civilizácie, kresťanského svetonázoru ako duchovného základu života Európanov, ochrany a zachovania rodiny ako základu spoločnosti.

Ak sa zmeny daného poriadku vecí v európskych inštitúciách ukážu ako nemožné, Hnutie otvorí otázku o vystúpení Slovenska z Európskej únie, ako ju otvárajú mnohé iné európske strany.

Usilovať o to, aby práve Slovensko, národ, ktorý po stáročia verí v slovanskú ideu, sa stalo miestom, kde sa objavia slovanskí politici európskeho formátu, ktorých Európa uzná za rovnocenných partnerov.

Podporovať očividnú ideu: slovanské štáty – Rusko, Ukrajina a Bielorusko sú neoddeliteľnou súčasťou Európy, popreplietane s európskymi dejinami tisícročnými  väzbami a bez mierovej a efektívnej spolupráce s nimi je Európa odsúdená na zánik. Slovensko môže byť krajinou, odkiaľ táto jasná idea nahlas zaznie.

Voľby na Slovensku a nielen tu, v posledných rokoch pripomínajú cirkusové predstavenie, po skončení ktorého všetci spoločne skonštatujú – cirkus odišiel, klauni zostali. V súčasnosti sú to  však už príliš nebezpeční klauni, ktorí vedome, alebo z hlúposti vedú svoje národy a krajiny na bitúnok. Ak klauni zostanú pri kormidle moci, štát, ani národ nemôže mať nijakú budúcnosť.

Cieľ hnutia je priviesť do politického a verejného života novú generáciu patriotov, ktorí majú radi svoju krajinu a ktorí sú pripravení bojovať za jej budúcnosť.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |