Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in - Pápež si myslí, že Putin je anjel mierotvorca - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in - Pápež si myslí, že Putin je anjel mierotvorca

2020-05-31  (19:12)

 - Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in - Pápež si myslí, že Putin je anjel mierotvorca

16.6.2015

Ak by sa Putin zúčastnil vo voľbách, presvedčivo by vyhral vo väčšine európskych krajín. Jeho popularita v Európe je neuveriteľná, aj napriek masívnej zlostnej propagande a v poslednom čase už aj vďaka nej.

Mnohí Európania chápu Putina ako mesiáša, ako spasiteľa, záchrancu pred všetkými nešťastiami a donekonečna píšu o tom, ako závidia Rusom, pretože Rusi Putina majú, zatiaľ čo Európania Putina nemajú a nebudú mať. Len stále majú nejakých hollandov a merkelové a o pobaltských lídroch jednoducho pomlčíme.

V tomto prostoduchom detskom nadšení Európanov z fenoménu Putina je veľa sklamania z vlastných vodcov, veľa zúfalstva a bezvýchodiskovosti, ale je tu aj nádej. 

Európania v princípe chápu tomu, že Putin ich zachraňovať nebude, že má dosť vlastných starostí, ale aj tak dúfajú v zázrak.

А tí najvzdelanejší a najpredvídavejší z nich hovoria nahlas, že také zázraky sa diali, keď Rusko víťazilo vo vojnách.

Pravda, Európania by chceli, aby Rusko vyhrávalo vojny niekde ďalej od nich, napríklad na Ukrajine.

А oni by s kvetmi privítali bojovníkov-osloboditeľov, ktorí vyriešia všetky problémy naraz a, čo aké je to zvláštne, prinesú poriadok.

Ruskému čitateľovi, poznajúcemu nespornú pravdu, že v Rusku je vždy a všade bordel sa európske očakávania poriadku v súvislosti s Putinom budú zdať zvláštne a nezasluhujúce dôveru.

Ale to nie je ten poriadok v zmysle pestovaných trávnikov a čistučkých útulných domčekov – taký v Európe je, ešte zatiaľ je.

Pod poriadkom, ktorý má priniesť mesiáš Putin, Európania chápu obnovenú suverenitu svojich národov a štátov, o ktorú ich pripravili Brusel a Washington.

Byť pánmi vo svojom vlastnom dome – takéto zvláštne spomienky alebo sny ešte stále znepokojujú Európu, ktorá kľúče od svojho domu už dávno odovzdala do cudzích pevných rúk.

A Putina vidia ako hlavný nástroj obnovenia tejto suverenity, ako nástroj spravodlivosti.

Jeden môj moskovský priateľ a spolupracovník, vystupujúc pred slovenským auditóriom má zo žartu začal nazývať lídrom slovenského odporu.

Nenamietal som, hoci som podotkol, že lídrov síce byť môžem, ale odpor akosi príliš nevidieť.

Ale v skutočnosti to nie je celkom tak – odpor v Európe rastie a začína prerastať cez európske spoločenstvo zhora nadol. A to sa týka dokonca aj krotkého Slovenska.

A ako lídra odporu vidia práve Vladimira Vladimiroviča Putina – o čom aj hovoria stále hlasnejšie.

Čo ako vtipne to znie, Európania čakajú na Putina osloboditeľa, pretože vychádzajúc zo svojich veľkých poznatkov o vlastnom politickom prostredí chápu, že samostatne sa od nadvlády eurowashingtonskej špičky neoslobodia.

A to je celkom adekvátne chápanie.

To znamená, že nech ruský bohatier príde a oslobodí.

Predsa aj tak celý čas bojuje a všetkých oslobodzuje, je preňho hádam ťažké oslobodiť aj nás, slabých Európanov?

A my mu budeme tlieskať, budeme mu ďakovať.

Prejavíme svoje najvrúcnejšie city voči Rusku a jeho veľkému národu.

Slováci, napríklad, ma roky zahŕňajú dojímavými prosbami: „Sergej, povedz Putinovi, že sme bratia Slovania, že sme s Rusmi a ak nás poženú do vojny s Ruskom, pripojíme sa k svojim ruským bratom a obrátime zbrane proti nášmu spoločnému nepriateľovi, ako sme to robili v dvoch svetových vojnách.“

Určite mu to poviem, len čo bude vhodná príležitosť.

Slováci čestne a úprimne veria v to, čo hovoria a hoci to nie je ten najbojovnejší v Európe národ, slovo Putin je napísané na ich vlajke, Putin je pre nich symbol boja a budúceho víťazstva.

Vytvárajú sa desiatky skupín a stránok na podporu Putina v slovenčine a češtine – v iných jazykoch je ich zrejme ešte viac.

A to hlavné, čo vidia na Putinovi Slováci sa dá vystihnúť v niekoľkých vetách: je to patriot a bojuje za Rusko, je proti Washingtonu a Bruselu, bojuje za mier, proti vojne.

Teda to hlavné Slováci chápu správne, hoci aj veľmi zjednodušene, chápu lepšie než mnohí Rusi a za toto hlavné Putina milujú a obdivujú.

Ak máme pozerať hlbšie, vo veľkých, v minulosti mocných štátoch, takých ako Francúzsko alebo Nemecko, tam, kde ešte pretrvávajú zbytky vlastného politického myslenia, sa rozvíja logická myšlienka – ak Rusko a USA znovu sa stavajú proti sebe, nedá sa z tohto stretu vyťažiť pre seba úžitok, z protirečení týchto skutočne veľkých a silných.

Ale o tom nikto nehovorí a dokonca ani nepíše, myslia na to tí najvzdelanejší a najprefíkanejší.

A na povrchu vidíme masové v Európe vnímanie Putina ako možnej alternatívy anglosaskému diktátu.

Povedané so zodpovednosťou letopisca môžem vztiahnuť na základe svojej osobnej skúsenosti k mnohým európskym národom, so zástupcami ktorých som sa stretával behom posledných rokov, boli to predstavitelia špičky spoločnosti, politici, ľudia z médií. 

Tak vidia Putina Česi, Slováci, Gréci, Srbi, väčšia časť Talianov a Francúzov.

Rovnako vidia Putina Turci, čo ej dosť podstatný faktor európskeho života.

A dokonca Rakúšania, aj napriek tomu, že nevedia, či sú Nemci alebo nejaký iný národ, pociťujú v súvislosti s Putinom celkom konkrétne nádeje na nové väčšie výdobytky a výhody.

О náladách iných Európanov nemôžem súdiť na základe osobnej skúsenosti, ale myslím si, že sú približne rovnaké ako v Španielsku alebo Portugalsku.

Taktiež si myslím, že aj časť Nemecka uvažuje podobným spôsobom a očakáva od Putina dôležité rozhodnutia.

Nálady Angličanov alebo Škandinávcov sú iné, Angličania – to je jednoducho predĺžená páka USA v Európe, Škandinávci nie sú až tak dôležitý pre ďalší vývoj, ešte menej dôležité sú pocity a myšlienky Poliakov alebo pobaltských tigrov – nič závažne neovplyvnia.

A na pozadí lásky k ruskému prezidentovi rastie aj nenávisť voči západným lídrom, obzvlášť voči Obamovi, ktorý v podstate za nič nemôže.

Je to jednoducho úradník v službe, zvolený podľa princípu tmavej pleti, v rámci spestrenia, ako kedysi v ZSSR museli brať hore isté percento zástupcov národnostných menšín.

Je to len poslušný herec neznámych, pravda, svetu režisérov, komediant, ktorý pozerá smutne, ale stále sa nepekne usmieva.

Yankeeom sa Putinova popularita v Európe mimoriadne nepáči, vôbec nechápu, ako sa také niečo mohlo stať, ak všade všetky médiá kričia, že Putin je „bad guy“ a je dávno načase ho zvrhnúť.

Yankeeovia sú príšerne pobúrení, pred pár dňami napísali pápežovi inštrukciu, ako očierniť Putina počas stretnutia vo Vatikáne, ale ako odpoveď dostali od pápeža otcovskú facku.

Pápež daroval Putinovi medailu anjela spasiteľa mierotvorcu, čím otvorene podporil ruského prezidenta. Obamova Nobelová cena na pozadí takejto podpory vyzerá ako škrupiny od semiačok.

Pápež zrazu oznámil miliarde katolíkov, že Putin nie je zlý, ale dobrý, že má Putina rád a modlí sa zaňho. 

Dobrá historická udalosť, pápeži slová do vetra nehádžu.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |