Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in – Online kniha - Odkaz knihy: Putin - to je dobrá sila - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in – Online kniha - Odkaz knihy: Putin - to je dobrá sila

2019-11-24  (03:50)

 - Sergej Chelemendik – Jednoducho Putin - simply Рut in – Online kniha - Odkaz knihy: Putin - to je dobrá sila

14.6.2015

Pod slovom Putin v tejto knihe sa chápe celý obrovský súbor myšlienok, udalostí, víťazstiev a porážok, spojených s činnosťou živého človeka Vladimira Vladimiroviča Putina, dvojnásobného prezidenta Ruskej federácie a, ako tvrdia niektoré zdroje, najvplyvnejšieho človeka na našej planéte. Človeka, ktorý už vytvoril svojim pôsobením epochu.

Človek-fenomén, človek-historický vzorec, človek-líder – všetko to sa v tejto knihe za účelom šetrenia papiera bude nazývať jednoducho Putin.

Putinova epocha – to je začiatok globálneho odporu voči svetovému zlu na základe večných hodnôt dobra a spravodlivosti.

V tom je podstata Putinového historického vzorca.

Útok síl zla na svet je globálny, všeobjímajúci a všadeprítomný, takou sa musí stať aj odpoveď naň, efektívne odolávanie zlu tiež musí byť globálne. 

Vytváraniu takéhoto mechanizmu odporu sa aj venuje Vladimir Putin na praktickej úrovni, to sa dá ukázať a dokázať. 

Je potešujúce, že slovo spravodlivosť čoraz častejšie znie práve v Rusku.

Pretože Rusi v spravodlivosť veria viac ako mnohé iné národy a civilizácie, Rusi spravodlivosť hľadajú a nachádzajú, Rusi sú pripravení sa za ňu biť a zomierať.

Pre Rusov je spravodlivosť dôležitejšia ako sloboda a z hľadiska súčasného liberálneho diskurzu je to strašný hriech, vzbura, barbarstvo.

Ale práve títo „barbarskí“ Rusi nabúrajú, zmetú a pochovajú hnilý liberálny diskurz, kde je sloboda vystavená ako falošná ikona, ku ktorej sa raz pokrytecky modlia, inokedy s pôžitkom pľujú, hoci všetci rozumní chápu, že sloboda v liberálnom chápaní nikdy neexistovala a neexistuje.

Je to jednoducho systém klamstiev, manipulácií a fakeov, podstatou ktorých je základný princíp súčasnej demokracie: choď a slobodne zvoľ za poslanca práve tohto odporného uja, ktorého ti ukazujeme v televízore. Prečo práve tohto? - pretože iných ti neukážeme, a to znamená, že títo iní pre teba neexistujú.

Zatiaľ čo spravodlivosť, na rozdiel od slobody, existuje vo svete objektívne, tvorí chrbticu akejkoľvek ľudskej spoločnosti a je neodlučiteľne spätá s fenoménom moci. 

Ktorý tiež existuje objektívne, a nielen vo svete ľudí.

Akákoľvek moc, nech by sme chápali pod týmto slovom čokoľvek, sa opiera o spravodlivosť, ale moc zlá, zločinecká, diabolská spravodlivosť narušuje a deformuje, vytvára namiesto nej vlastnú „skrivodlivosť“ - v modernom slovenskom jazyku existuje takéto presné slovo.

Puberťáci Červení Kméri roztínali ľuďom hlavy motykami vychádzajúc z tejto skrivodlivosti, ktorú im vtĺkli do hláv dospelí zločinci. 12-13-roční Červení Kméri, prakticky deti, ale so samopalmi v rukách, to považovali za spravodlivé.  

V roku 2009 v článku Ruská spravodlivosť a svetové zlo som písal: 

„Spravodlivosť je základný sociálny inštinkt, ktorý zodpovedá za ľudskú existenciu a prežitie, pretože človek je tvor spoločenský.

Spravodlivosť je hlavná navigácia ľudí životom, umožňuje im rozlišovať Dobro a Zlo, a tak nachádzať Cestu.

Spravodlivosť objektívne existuje a vzťahuje sa nielen na svet ľudí.

Neriešiteľný paradox môže vyzerať takto: Spravodlivosť existuje, je jedna pre všetkých, pretože táto Spravodlivosť sa snaží o jednoznačnú odpoveď. Pritom však jediná a nedeliteľná Spravodlivosť, ktorá objektívne existuje, je u každého rôzna.

Všetci sa donekonečna hádajú o tom, čo je spravodlivé a čo nie, a tieto spory predstavujú dominantu života každého človeka, spoločnosti, národa a civilizácie. V týchto sporoch sa nerodí pravda, ale Dejiny – spory sa vedú preto, lebo Spravodlivosť jestvuje, a ľudia v ňu veria.

Možné vysvetlenie paradoxu: Spravodlivosť je viera, ktorá má blízko k náboženstvu, jej pôvod nie je racionálny, ale duchovný.

Viera býva daná rôznym ľuďom v rôznej forme a v rôznych dávkach.

Ale aj tí, čo naozaj veria v spravodlivosť iba na nebi, hľadajú a dožadujú sa jej na Zemi. A to je spravodlivé.“

http://www.chelemendik.sk/_Sergej_Chelemendik_Ruska_Spravodlivost_a_svetove_zlo_525533229.html


Ešte publikácie o spravodlivosti:

https://www.google.sk/#q=%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9+%D1%85%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D0%BA+%D1%81%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8C


Spravodlivosť – to je realizácia univerzálnych princípov rovnováhy a harmónie v živote ľudí v podobe sociálneho inštinktu.

Zlá sila ničí rovnováhu a harmóniu vo svete, prináša skazu a smrť.

Putinov fenomén predstavuje prejav sociálneho inštinktu spravodlivosti ľudstva, bol by nemožný bez moci a sily. 

Putin – to je motor praktickej politiky a geopolitiky, motor dejín, zameraný nie na vzájomnú likvidáciu ľudí, аle na pokračovanie ľudského rodu a sila tohto motoru neustále stúpa. 

Putin –  to je odolávanie zlu všetkými silami a nástrojmi, vytvorenými pre vedenie vojen všetkých druhov. 

Je to ozbrojený odpor, podporený existujúcimi vo všetkých náboženstvách morálnymi imperatívami brániť dobro pred zlom všetkými silami a prostriedkami.

Proti zlej sile sa musí postaviť dobrá.

Putin – to je dobrá sila, ľudia ak to aj nechápu, tak cítia a práve preto sa naňho obracajú obrovské masy s výzvou zachrániť svet. 

Putin – to je hľadanie pre svet novej cesty, novej celosvetovej myšlienky, ktoré umožnia ľuďom najprv prežiť a potom vytvoriť nové svetové zriadenie, nový svet na základe dobra a spravodlivosti –  nie v rámci hľadania a pokusov jednotlivých národov a civilizácií, ako sa to stalo so Sovietskym zväzom, ale globálne pre všetkých.

Ak nie navždy, tak nadlho. 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |