Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik: INÝ ŽIVOT – filozofická časť programu hnutia Dobrá sila - AK VÁS OSLOVIL TENTO TEXT, ŠÍRTE HO PROSÍM ĎALEJ - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik: INÝ ŽIVOT – filozofická časť programu hnutia Dobrá sila - AK VÁS OSLOVIL TENTO TEXT, ŠÍRTE HO PROSÍM ĎALEJ

2021-12-02  (16:54)

 - Sergej Chelemendik: INÝ ŽIVOT – filozofická časť programu hnutia Dobrá sila - AK VÁS OSLOVIL TENTO TEXT,  ŠÍRTE HO PROSÍM ĎALEJ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Revolúcia Dobra a  „povinnosť preťať zlo mečom“Immanuel Kant:


„Nikde na svete,  ani mimo neho, nie je možné myslieť na nič iné, čo by sa mohlo považovať za dobré bez obmedzenia,  okrem dobrej vôle...“


Nikolaj Iľjin:


 „...Fyzické zmarenie a prinútenie môžu byť priamou posvätnou a vlasteneckou povinnosťou človeka, a vtedy nemá právo vyhnúť sa im. Splnenie si tejto povinnosti ho ako účastníka začlení do veľkého historického  zápasu medzi  Božími sluhami a silami pekla, a v tomto boji bude musieť nielen tasiť meč, ale aj vziať na seba ťarchu  usmrtenia človeka...“


Z Manifestu hnutia Dobrá sila:


„Dobrí ľudia  neprijímajú zabíjanie ako hlavný a konečný zmysel ľudských vzťahov.

Zmysel života nespočíva v zabíjaní blížneho, ale v jeho záchrane, v súcite a v láske.

Dobrá sila je povstanie Dobrých ľudí proti zabíjaniu. Dobrí ľudia si musia nájsť cestu k sebe, musia uveriť v Dobrú silu, musia sa stať Dobrou silou. Pripraviť a uskutočniť  Revolúciu Dobra – len tak sa dá zachovať Život“.

Ako by sa čudovali Kant aj Iľjin, ktorí zasvätili svoj život hľadaniu Dobra, keby im ukázali súčasný svet, v ktorom sa ich tragické predtuchy stali obyčajnou realitou!

Existuje večná otázka, ktorá stojí pred každou živou bytosťou v tej či onej podobe: „Kedy nastáva jej osobná „posvätná povinnosť“ vytiahnuť meč?“

Táto otázka má veľa odpovedí a jedna z nich môže znieť takto:

„Dobrí Ľudia, vedení Dobrou vôľou, sú dnes nútení brať do rúk meč, nadobudnúť Dobrú silu a preťať zlo, žiť podľa zákonov Dobra. Náš meč to je hnutie Dobrá sila. Iba Dobrá sila môže zastaviť zlo. Zastaviť zlo je potrebné dnes, pretože zajtrajšok už nemusí byť“.

 
Pravda o zleDobrí ľudia, ktorí sa riadia Dobrou vôľou a ktorým je daná Dobrá vôľa, neprijmú zlo organicky, inštinktívne. Prevláda v nich inštinkt Dobra. Dobrí ľudia sú nádejou tohto sveta. Zatiaľ je ich ešte stále veľa, ešte ich nezničili,   sú  však roztrúsení.

Dobrá sila je hnutie, ktoré túto nejednotu prekonáva. Hnutie vzniká s cieľom zjednotiť Dobrých ľudí a sformovať ich na Silu.

Ľudí spája spoločné chápanie podstaty. Preto jedným z cieľov hnutia je uvedomiť si hlavné zlo našich dní, jeho podstatu, definovať  ho a vysvetliť. Povedať pravdu o zle. Zlo  musí byť označené presne a jednoznačne.

Navrhujem teda túto definíciu:

Hlavné zlo súčasného sveta je proces zničenia väčšiny ľudstva menšinou v mene bezhraničnej chamtivosti a patologického egocentrizmu tejto menšiny, beznádejne posadnutej diablom. Slovo „diabol“ v tomto texte vyjadruje všeobecne rozšírený a zrozumiteľný obraz koncentrovaného zla. Títo diablom posadnutí sú nositelia zla, „sily pekla“, jeho bojovníci a prisluhovači. Besy v ľudskej podobe. Týchto posadnutých je potrebné zastaviť za každú cenu, a teda aj za cenu ich likvidácie. Vo vzťahu k nim môže byť použitá posvätná povinnosť vytiahnuť meč.

Definícia, samozrejme, nenazýva všetko zlo sveta,   je to však jeho koreň, z ktorého rastú nespočetné výhonky.

Definícií zla treba viac, jasných a zrozumiteľných, zlo je nutné odhaľovať a pomenovať ho, pretože je skryté pred Dobrými ľuďmi.

 


Výroba Pravdy proti výrobe lži


 
Ozajstné ciele nositeľov zla sa dôkladne a úspešne taja, preto po definícii zla Hnutie kladie do popredia ešte jeden cieľ – odhaliť svetu Pravdu, a tak nadobudnúť silu.
Pretože v Pravde je sila, Dobrá sila.

Cieľom Hnutia je odobrať prisluhovačom zla, besom v ľudskej podobe, moc nad svetom, ktorú získali ustavičnou a nekonečnou výrobou lži rôznych foriem a druhov, počínajúc jedom presiaknutými médiami až po tlačenie súčasných peňazí, ktoré je samo osebe najveľkolepejšou lžou všetkých čias a národov. Lož hrozná, krvavá, ktorá si zobrala už príliš veľa životov a dnes ohrozuje celý svet, vrátane miliárd ľudských bytostí, ktoré peniaze nemajú a nikdy nemali. 

 Výroba lži je zbraňou „síl pekla“. Je silnejšia než všetky jadrové zbrane dovedna už len preto, že jadrové bomby sa nevyužívajú, kým výroba lži určuje takmer všetko v našom svete.

Lož však nestrpí stretnutie s Pravdou.

Dobrá sila je v Pravde.

Spory o tom, čo je to Pravda, sú nekonečné a veľakrát neplodné. Ešte častejšie ich zámerne rozdúchavajú sily pekla, aby odpútali pozornosť Dobrých ľudí od podstaty.
Všetci vieme, čo je Pravda, ale sluhovia zla nám stále kradnú toto jednoduché inštinktívne poznanie.

Pravda  je podstata javu, jeho ozajstný základ, pravda v odvekom filozofickom význame, takmer vždy prístupná chápaniu väčšiny,  ale zlomyseľne skrytá, skresľovaná, silami zla znetvorená na nepoznanie.
 
Napríklad pravdu o udalostiach 11. septembra 2001 v Amerike pozná veľa ľudí na svete, podstata udalostí je mnohým jasná – bola to zámienka pre nový stupeň na špirále vojny Ameriky proti celému ľudstvu, casus belli,   „zámienka pre vojnu“ v podobe neobyčajne bohato zrežírovaného krvavého predstavenia pre celý svet.
  
Poviem otvorene, práve takto som tieto udalosti okamžite pochopil, neoklamali ma, spočiatku ale nebolo takých ľudí veľa.  Bezočivo a suverénne bol oklamaný, bez zveličovania, celý svet.

Po tom, ako sa objavili štúdiovo vyrobené televízne klipy v amerických televíziách, som sa ako televízny autor, oboznámený s technológiou, spýtal: ako    urobili tieto hollywodske skvosty za päť minút? Prečo na Slovensku najznámejší  proamerický propagandista už desať minút po útoku prvého Boeingu bol prítomný v štúdiu Slovenského rozhlasu a presvedčivo tvrdil, že je to dielo Bin Ládina? Ako sa tam ocitol, na tomto mieste, v tomto čase? Veď pokým prejdete od vchodu exotickej budovy Slovenského rozhlasu k starému výťahu a vyveziete sa ním do štúdia, iba to zaberie približne desať minút. A to sa ešte treba k rozhlasu  dostať...

Koľko podobných propagandistov v tieto minúty na celom svete vopred zaujalo pozíciu pri mediálnych vysielačoch a čakali na okamih, aby súčasne v stovkách jazykov spustili cunami lži, ktorá na veľmi dlhý čas prevalcovala Pravdu?

Pravdu už na druhý deň po úspešnom svetovom predstavení s klipmi „Útok na Ameriku“ a „Amerika vstúpila do vojny“ som si v slovenskej dedine v krčme vypočul od istého dedka. Vypočul som si to, čo sa neskôr vehementne tajilo a bude tajiť a prikrášľovať – starec hovoril, že v budovách „dvojičiek“ v ten deň chýbali ich obyvatelia, armáda „obchodníkov so vzduchom“, finančných špekulantov, ktorí tam podľa všetkých pravidiel mali byť približne desaťtisíc. Mali tam byť, no neboli, zahynul iba obsluhujúci personál a požiarnici-záchranári.

Túto prostú pravdu, v ktorej je obsiahnutá podstata udalosti, vedel dokonca aj dedko v slovenskej dedine, takže akéže tajomstvo. Desiatky tisíc kancelárskych obyvateľov veží niekto varoval, obrovský tisíchlavý globálny mediálny drak striehol v pohotovosti a vstúpil do vojny so svetom na strane Ameriky od prvej sekundy po vzniku veľkéj informačnej zámienky  – státisíce ľudí boli zasvätení do podstaty udalostí a organizovane, zosúladene realizovali túto výrobu lži.


Potom   dvojičky akosi čudne padali, ako pri priemyselnom výbuchu budov, potom ešte „zároveň“ padla ďalšia tretia veža, potom prešli roky a väčšina Európanov, Rusov, Číňanov, Arabov a Indov zavrhla lživú verziu, no lož už vykonala svoje dielo – Yankeeovia vliezli do srdca strednej Ázie, upevnili si tam svoje postavenie, uzavreli cestu   energetickým tepnám medzi Ruskom, Čínou a Indiou a pripravovali sa zaútočiť na iné štáty a národy. Na ktoré potom aj zaútočili, mimochodom svet zavalili lacným afgánskym heroínom, ale to hlavné – Yankeeovia naďalej vyrábajú a valia na iné národy a civilizácie množstvo podobných lží, ktoré im pomáhajú bojovať s celým svetom.

Taliansky poslanec Európskeho parlamentu Giulietto Chiesa o pár rokov neskôr nakrútil odhaľujúci film o 11. septembri 2001. Ku cti Ruska slúži fakt, že film odvysielali ruské televízne stanice. Od kolegu zo slovenského parlamentu som sa dozvedel, že keď Chiesa premietal film v Europarlamente, odvážilo sa naňho prísť iba niekoľko poslancov...

Prečo by potom diablovi sluhovia neklamali, ak proti lži nič nenamietajú  najvyšší predstavitelia zákonodarnej moci v Európe?

Práve toto je globálna výroba lži, ktorú vidieť a možno pochopiť na tomto všeobecne známom príklade.

Jedným z hlavných cieľov hnutia Dobrá sila sa musí stať  globálna výroba Pravdy, ktorá môže byť silnejšia než výroba lži.

Termín trochu neobvyklý, ale potrebná je práve výroba Pravdy. Rovnako industriálne, globálne a svetovo sa musí vyrábať Pravda – inak človek nemá šance na prežitie.
Úvahy o tom, že Pravda si vždy nájde cestu, sú iluzórne a falošné – nenájde si, pretože ju ľuďom kradnú, vymývajú ich vedomie, programujú a menia ich na biologických robotov, pendlujúcich medzi fastfoodmi a nemocnicami, a robí sa to priemyselne a globálne.

Rovnako priemyselne a globálne treba ľudí  obracať tvárou k Pravde, iná cesta neexistuje.

Pravda si nájde cestu iba vtedy, ak sa ocitne v stredobode pozornosti.

Teda všetko je o stredobode pozornosti.

Slovenský dedko v dedinskej krčme hovoril pravdu o „dvojičkách“ hneď na druhý deň, pretože mu telefonoval brat z Ameriky a o všetkom mu porozprával. Aj keby bolo takýchto starcov státisíce, ale nebudú v centre pozornosti, lož zadusí všetko a všetkých...

 

Pravda o anglosaskej civilizácii konzumu a pôžitkárstva

  
Považujem za nevyhnutné začať s výrobou Pravdy okamžite, bezodkladne – už pri vzniku filozofickej časti programu hnutia. Budem to robiť svojimi silami a vyzývam čitateľov a členov hnutia, aby sa ku mne pripojili a robili to isté.

Žijeme vo svete mnohých národov a civilizácií, ale náš súčasný svet je do veľkej miery výsledkom dominancie jedinej civilizácie – pre absenciu presného označenia ju nazvime anglosaskou.

K tejto civilizácii priamo a bezprostredne patria aj Yankeeovia, nech by si čokoľvek o sebe namýšľali.

Iba dodám, že s týmto označením, nie som ako autor úplne spokojný, ale je výstižnejšie než také známe termíny, ako židovsko-kresťanská civilizácia, západná, či
liberálna civilizácia. Je to najpresnejšie a najzrozumiteľnejšie označenie zo všetkých, aké poznám.

Anglosaská civilizácia mocnela a rozpriahla svoje krídla v priebehu niekoľko  posledných stáročí a dnes reálne vládne svetu.

Aké sú jej hlavné vlastnosti?

Bezhraničná agresívnosť a chamtivosť.

K tomu by sa dalo dodať spektrum iných záporných vlastností a dospieť k záveru, že Anglosasi sú stelesnení diabli. No nie je to tak. Aj oni sú ľudia, i keď nás, teda
Neanglosasov, za ľudí nepovažujú.

Ľudia sú medzi nimi rôzni, nájdu sa dobrí, oni však nerozhodujú. Preto ich civilizácia nie je dobrá.

Anglosasi sa vyznačujú mnohými kladnými vlastnosťami – intelektom, vôľou, cieľavedomosťou, organizáciou. Tieto vlastnosti však, bohužiaľ, slúžia agresívnosti a chamtivosti a prinášajú utrpenie a smrť iným národom a civilizáciám.
    
Po tom, ako v 19. storočí získali nad svetom moc, dosť rýchlo začali degenerovať biologicky, aj sociálne a  začali viesť celý svet do záhuby, hoci z nejakých dôvodov dúfajú, že sami prežijú. Táto nádej je natoľko bláznivá, že spochybňuje aj ich všeobecne uznávanú intelektuálnu prevahu.

Prišiel čas povedať zopár prostých a pravdivých slov o týchto ľuďoch, ktorí riadia našu planétu.

Anglosaská civilizácia morálne a duchovne zaostáva za inými ľudskými civilizáciami. Napríklad za čínskou, ruskou alebo arabskou – nenástojím ani na týchto termínoch, ale myslím, že sú zrozumiteľné.

Anglosaská civilizácia po stáročia zabíja veľa ľudí na celom svete v mene hlúpeho ľahkého zárobku, čo iné civilizácie nerobili.

Dokázať túto tézu by mohli napríklad americkí indiáni alebo Afroameričania. Alebo celé dejiny Britského impéria – krvavý letopis zabíjania a lúpeží.

Anglosasi stoja kultúrne nižšie ako iné civilizácie, vnucujú svetu svoju kultúru lži ako absolútneho prostriedku na dosiahnutie akéhokoľvek cieľa. Hlavný, a podľa všetkého konečný výdobytok ich kultúry lži je svetová megalož, na ktorú sa výsledkom ich činnosti zmenili peniaze. Výdobytok kultúrny, ale amorálny.

Pritom tejto lži nielen veria: peniaze, znovu zopakujem – megalož – sa pre nich stali   reálnym pohanským kultom a zahnali západné kresťanstvo do slepej uličky.

Prostredníctvom tejto megalži vládnu svetu – zatiaľ.

Za guču papierikov a stádo núl v počítačoch skupujú krajiny a národy – zatiaľ.

V knihe My ich...! v roku 2003 som napísal, že sú to „egocentrickí netvori“ a na tomto označení trvám. Obludnosť je v ich primitívnosti; znásobená  bezhraničnou agresívnosťou a chamtivosťou a táto primitívnosť tvorí základnú súčasť ich života.

Sú jednoduchí ako baktéria vibrio cholareae.

Podľa anglosaskej civilizácii, dominantnej v tomto svete, spočíva zmysel života v konzume všetkého pre vlastné uspokojenie. V ľahko prístupnom uspokojení, ktoré je chápané a realizované veľmi primitívne – fast food namiesto dobrého jedla, seriál namiesto skutočného umenia, tupé sekty namiesto náboženstva, pornografia a zvrátenosť rôzneho druhu namiesto lásky.

Na to všetko existuje skvelý anglický výraz – enjoy yourself, ktorý sa dá preložiť aj ako uži si to (doslova uži si sám seba) - a vyvoláva isté smiešne asociácie.
Anglosasi si to teda užívajú a vychutnávajú niekoľko storočí, pričom pre tieto prosté potešenia zabíjajú čoraz viac ľudí – zomierajú celé národy a civilizácie.

Anglosaský konzum a pôžitkárstvo je ľudožrútsky, žiada si stále viac ľudských obetí. Na to, aby pohodlnejšie mohli hrať svoju globálnu hru s ropou, ktorá je vraj krvou svetovej ekonomiky, bola do krvavého chaosu zatiahnutá celá arabská civilizácia, stará a vyspelá,   dozrievajúca celé stáročia na rozdiel od nedonosenych históriou Yankeeov. Ľudské obete Arabov sa už merajú na státisíce, a to je iba úplný začiatok veľkej vojny o arabskú ropu.

Zmysel tejto vojny je primitívny, agresívny a ziskuchtivý – očistiť arabskú ropu od Arabov.

Teda zničiť ľudí, aby sa im mohol zobrať majetok.

Teda zabíjanie s cieľom lúpeže – zločinecký cieľ.

Je to civilizácia zlodejov, ktorí sú   chytrí, zákerní, krutí a  pomocou lži dokážu skrývať svoju lúpežnú podstatu. Istý čas  dokonca vedia vystupovať ako dobrodinci svojich obetí.

Vojnu o arabskú ropu, ktorá sa v súčasnosti rozdúchava, je správne chápať a skúmať ako model správania Anglosasov. To, čo  v súčasnosti robia s Arabmi, robili a budú robiť aj so všetkými ostatnými! Ak im to ostatní dovolia.

Rusko s jeho prírodnými zdrojmi chcú očistiť od Rusov, už dávno chcú, Afriku od Afričanov, Afganistan od Paštúnov a ďalej podľa zoznamu, pričom zoznam je dlhý.
Na tomto zozname sme my všetci.


Iba Dobrá sila zastaví zloAnglosasi, ktorí dnes riadia svet, ho vedú  do záhuby. Ako konkrétne bude táto záhuba vyzerať, nie je z hľadiska hnutia Dobrá sila  až také podstatné, hoci práve tento fakt najviac zaujíma prorokov slúžiacich zlu. Obrazmi konca sveta terorizujú všetkých, vrátane seba. Pritom celkom zbytočne, lebo nikto nevedel predpovedať výsledky svetových vojen.  Rôzne plány veľkých bojovníkov na seba vždy narážali, ale obraz vojny vyšiel úplne iný  aký maľovali. Tak to bude aj teraz.

Kto koho proti sebe poštve, či nastane jadrová zima alebo svetová potopa, kde a ako mučivo bude   dožívať  hŕstka tých, čo prežijú, to všetko sú predčasné otázky.

Pretože dnes sa ešte môže všetko vyvinúť inak, ak Dobrá sila zastaví zlo.

Pretože  existuje voľba medzi Dobrom a zlom, vždy existuje, ale nie všetci ju dokážu vidieť.

Ako konkrétne môže vyzerať zápas Dobrej sily so zlom a či je vôbec možný, ak zlo nabralo takú silu? Túto logickú otázku  určite zadajú čitatelia tohto textu a existuje na ňu odpoveď.

Vojna je v našich mysliach a dušiach, vážení priatelia, kolegovia rovnako zmýšľajúci a spolupracovníci. „Iďot vojna svjaščennaja!“, tak spievali naši predkovia.
Hríby vodíkových bômb, ktorými skôr či neskôr bude spútaná naša planéta, ak sa neurobí rázny koniec dominovaniu primitívnej, agresívnej a chamtivej anglosaskej civilizácii, je záverečný akord procesu, na začiatku ktorého stoja programujúce zombiovské detské hry na PC. S týmito programami sa však v súčasnosti dá a musí bojovať,  pokým na to ešte existujú všetky prostriedky a možnosti. Nedávajte ich deťom – a vaše deti nebudú iní programovať. Dnes ich stačí jednoducho  nedať, pretože   zajtra budú tieto hry do detí „hustiť“ už násilne, tak ako do nich  násilne hustia vakcíny.

Dobrá sila môže zvíťaziť vo vojne rozumov a duší – a na to  je potrebná Pravda, presnejšie globálna výroba Pravdy o záchrane ľudí.

Rád by som znovu skromne prispel do výroby Pravdy, a preto sa pokúsim  sformulovať hlavnú úlohu hnutia.

Potrebné je presvedčiť popredných predstaviteľov iných národov a civilizácií, aby sa zastavili a opustili cestu, po ktorej idú. Aby hľadali a nachádzali iné cesty, iný život. 

Teda neopakovali cestu Anglosasov, nežili ako oni, nesprávali sa ako oni.

Anglosaská civilizácia dosiahla veľké úspechy v primitívnych a dostupných pôžitkoch, oveľa väčšie než všetky iné civilizácie dohromady, preto je priam samovražedné snažiť sa ju dobehnúť, či nebodaj predbehnúť.

Každý vzdelaný človek prakticky vie, že ak priemerný Číňan bude mať rovnakú spotrebu ako priemerný Američan alebo Európan, svetové zdroje sa vyparia za pol hodinu.

Vedieť však nestačí, treba to chápať.

Na záchranu ľudí je potrebná spolupráca stále ešte zdravých, životaschopných, neagresívnych, nechamtivých a nie primitívnych národov a civilizácií. Táto spolupráca   však ale nie je možná, ak každý „elitný“ Číňan, Rus, Arab alebo Ind bude svojím správaním kopírovať  Anglosasov a snažiť sa dosiahnuť   svoj osobný primitívny raj na Zemi, hoci len na pol hodiny: drahé auto, honosnú vilu, jachtu  - to všetko za každú cenu,  systémom po mne hoc aj potopa ale na jachte sa popretŕčam pred kamerou, aby bolo na čo spomínať. Toto primitívne krédo Anglosasov treba odmietnuť a navrhnúť svoje vlastné.

Neagresívne vyspelé národy si musia najskôr  uvedomiť jednoduchú pravdu o jednoduchom správaní Anglosasov, odmietnuť toto správanie a vytvoriť vlastný civilizačný model prežitia. Svoje projekty. Tieto projekty však nebudú ľudožrútske, ale zlučiteľné s inými a umožnia, aby žili a prežili všetci. Vrátane Anglosasov.
Myslím, že sa tak nevyhnutne stane, dokonca sa tak deje, všetko je len otázkou času. Čas, ktorý ľudstvu zostal na riešenie otázky vlastného prežitia sa však scvrkáva ako šagrénová koža.

A teraz jedna veľmi  dôležitá filozofická otázka: treba Anglosasov označiť za nepriateľov ľudského rodu a zaoberať sa otázkou ich zničenia na základe toho, že oni reálne ničia ostatných?

Veľmi dôležitá filozofická odpoveď – treba si dávať reálne ciele. Zničiť Anglosasov v súčasnosti je nereálna úloha, hoci mnohým ľuďom sa bude zdať lákavá. Nikto však nevie, čo bude zajtra. Ak táto úloha bude reálna, vtedy ju  niekto začne  riešiť.

Sovietsky zväz sa tiež zdal nezničiteľný, a potom zrazu zvolili duchom a umom slabého Gorbiho za generálneho tajomníka a sovietsky kolos sa zosypal za zrátané roky. Anglosasi urobili všetko preto, aby  ruskú civilizáciu, ktorá utrpela porážku, zničili.

Na to, aby anglosaská civilizácia padla, netreba nikoho zabíjať. Postačí, aby iné civilizácie a národy odmietli ich „základné hodnoty“ a navrhli svoje.

Najviac sa k tomu priblížili Číňania, ktorých nikto nemôže obviňovať z agresívnosti a okrádania. Ich spôsob života po celé tisícročia  - je veľa pracovať za hrsť ryže a prežitie národa. Číňania svojou existenciou  a rozvojom pošliapavajú všetky základné hodnoty Západu naraz a bezvýhradne. No „elita“ tejto civilizácie sa snaží žiť západným štýlom života, teda hltá červíka, aj s háčikom. Takáto elita môže byť rýchlo a ľahko skorumpovaná, oslabená, zatiahnutá do vzájomného zápasu, podriadená, zmanipulovaná, ale nedokáže predložiť sebe a svojmu národu vlastný, nie konzumný, nie spotrebný projekt.

Prakticky to isté sa dá povedať o ruskej civilizácii. Ruská „elita“ je skorumpovaná neruskými „hodnotami“, a tieto hodnoty sa zatiaľ ani nespochybňujú.

Postačí ešte  desať-dvadsať rokov  takéhoto „enjoy jorself“ a Rusko bude zničené. Tento proces sa však ešte stále dá zvrátiť. Putinova éra sa stala érou obnovy a posilnenia Ruska. Chýba však ruský projekt a ak nebude projekt, nebude ani Rusko.

Aby sa zlo zastavilo ešte dnes, národy a civilizácie musia žiť podľa vlastného rozumu a odmietnuť cestu, ktorá sa rúti do priepasti, propagovanú Anglosasmi. Dnes sa to ešte dá urobiť. Ako?

Posilniť, urýchliť, zintenzívniť procesy sebareflexie, sebaanalýzy, sebaidentifikácie národov a civilizácií. Pokým si Číňania a Rusi sami pre seba nevysvetlia vlastnú podstatu tak, aby sa s týmto vysvetlením stotožnili, pokým sa sami nedohodnú  na tom, aký postoj zachovať ku gulagom a kultúrnym revolúciám, k čízburgrom a hŕstkam ryže, k vilám s jachtami a tankom s raketami, pokým nevedia, čo vlastne chcú a chcú všetko naraz, pokým to za nich vedia čo chcú chytrí a zákerní nepriatelia, pokým títo nepriatelia hovoria Rusom a Číňanom, čo majú robiť a ako majú žiť – dovtedy sa nič nezmení!

Iba v uvedomelom hľadaní sa otvára cesta k neľudožrútskym projektom života a prežitia ľudí. K inému životu, lepšiemu a spravodlivejšiemu.

Existuje aj ďalšia veľmi dôležitá Pravda. Mnohé silné národy a civilizácie neraz stáli na pokraji záhuby, zničenia. Teda povstávali z popola, týka sa to najmä Ruska. Anglosaskej civilizácie sa to týka vo veľmi malej miere. Presnejšie, ich „osudové minúty“ zostali v ďalekej minulosti. Sú pohodlní a zhýčkaní mnohoročnými skúsenosťami prakticky beztrestného okrádania sveta. Revolúcie a občianskej vojny v ďalekej minulosti, svetové vojny Anglosasi vyhrávali prevažne vďaka cudzej krvi.

V roku 1987 som si v Londýne na vlastné uši vypočul srdcervúci príbeh staršieho Angličana o tom, ako trpeli britskí vojnoví zajatci v nemeckých koncentračných táboroch. „Fašisti nám dávali tenučké bavlnenú bielizeň a my, Angličania sme boli zvyknutí nosiť vlnené, a tak sme stále  mrzli.“

Táto zhýčkanosť Angličanov je  nenapraviteľná, vôbec ma nedráždi a je najsilnejším argumentom v prospech toho, že ich diabolské pokusy spejú ku koncu. Ak im nedajbože vypnú elektrinu a zavrú fast foody, ich svet padne. Zomrú od strachu a od hladu.

Zmysel hnutia Dobrá sila je v tom, aby krach chorej a bezvýchodiskovej civilizácie Anglosasov neznamenal aj koniec pre ľudstvo. Aby život ľudí na našej planéte pokračoval.
Iný život.

 

 

 

Sergej Chelemendik – Manifest hnutia Dobrá Sila

 

Prízrak sa potuluje po svete.

Prízrak konca ľudstva.

Prízrak posledného celosvetového masakru, ktorý pripravujú práve tí, ktorí najhlasnejšie kričia o láske k ľuďom, o právach a  slobodách, о večných hodnotách.

Humanisti, liberasti, bankstri, bilderbergovci, ilumináti,  rosenkreuzerovсi, scientológovia, neoliberáli, globalisti...

Iba názvami  a prezývkami druhov a poddruhov týchto nepriateľov ľudského rodu sa dá zaplniť celá kniha.

A dá sa to povedať aj kratšie – všetko sú to démoni a démoniatka  a zavolať si za svedka Fiodora Michajloviča  Dostojevského,  ktorý ich uvidel a opísal vo svojom prorockom  románe Diablom posadnutí.

Je ich veľa, ich meno je légia a pripravujú celosvetový masaker.

Nie je dôležité, či chápu sami, čo robia alebo nie.

Dôležité je, že to robia.

Masakre  celosvetového rozsahu sa už diali, ale iba pred pol storočím  nastal tento podivný mier, na konci ktorého sa nám aj pošťastilo žiť.

Pravda, mier nie pre všetkých – mier pre ľudí bielych, jemnocitných, ktorých závistlivci pokrstili „zlatá miliarda“.

Blahobytný mier,  počas ktorého ostatní ľudia – nezlatí,  nebieli a nejemnocitní sú zabíjaní  vo vojnách, týraní hladom, biedou a chorobami – a sú to desiatky miliónov ľudí.

„Ale veď to nie je vojna, pretože to všetko sa nedeje u nás a nič o tom nevieme! My máme mier...“

Títo šťastlivci zo „zlatej miliardy“ patria do istého celku, ktorý zatiaľ je zvykom nazývať kresťanskou civilizáciou, ktorá vyhlásila lásku k Bohu a k svojim blízkym za hlavnú hodnotu života na Zemi.

„Civilizácia lásky“, ktorej za jej dobré úmysly  Boh daroval pol storočia separátneho mieru a prosperovania  –  a nádej na tichú  a dôstojnú smrť.
Rusko, pravda, ako vždy, sa do tohto zlatého štandardu tak celkom nevčlenilo, príliš veľká a mocná je naša matička Rus!
Aj ostatní Slovania tak celkom nezapadli, ukázali sa byť viac jemnocitní  ako zlatí.

Ale to všetko sú detaily – podstata spočíva v tom, že národy, ktoré stáročia vyznávali kresťanstvo, dedovia a pradedovia ktorých miliónmi hynuli v zákopoch svetových vojen, behom posledných desaťročí si zaslúžene vychutnávali mier a blahobyt, na tento pôžitok si zvykli, začali ho považovať za normu, a nie za dar zhora a zostali vo svojej väčšine nespokojní s tým, že blahobytu a pôžitku sa ukázalo byť nie tak veľa, ako by chceli.

Zároveň  iné národy a civilizácie, ktoré  sa nestali súčasťou „zlatej miliardy“, si dokázali vychutnať iba pekné obrázky, na ktorých si užívali mier a blahobyt  bieli a jemnocitní bratia v rozume.

Ukázali im obraz mierového  sýteho života, plného nekonečných pozemských radostí, ako ideál najvyššieho dobra, ako raj na zemi  – ukázali spoza trojitého plotu z ostnatého drôtu  pod vysokým napätím.

Ale ich svet zostal svetom vojen, hladu a biedy.

Tieto hody počas moru  bielo-zlatej „civilizácie lásky“ sa zvyknú chápať ako víťazstvo slobody a demokracie vo svete.

Spravodlivosť však existuje.

Šťastný život do takej miery uľahčil „bremä bieleho človeka“, že samotný tento človek prakticky vymizol behom nejakého pol storočia radostného blahobytu.

Zdanlivo ešte existuje  o počte až celá jedna miliarda, ale akoby už ani nebol.

Nežije, ale dožíva a zdá sa, že sám je zmierený so svojim dožívaním.

Biely človek zdegeneroval, skazil sa, morálne sa rozložil,  prakticky zmutoval,  stal sa bezduchým, šialeným a bezpohlavným .

Dokonca aj rozmnožovať sa odmieta – začalo to preňho byť príliš ťažké, príliš  namáhavé, je treba vynakladať úsilie,  odpútava ho to od nákupných centier a televíznych show.

Spravodlivosť je v tom, že tento neprekonateľný rozvrat  a blesková degradácia sa prihodili bielemu človeku práve teraz, práve dnes, keď prízrak vojny všetkých proti všetkým nadobúda obrysy nevyhnutnej blízkej budúcnosti. Vojna bude zajtra a  „kresťanskí bojovníci“ sú zaneprázdnení  pochodmi gayov a marihuanou.

Vojnu, ktorá ich zničí, rozpútavajú  zvrátení a zdegenerovaní bieli ľudia, ktorí si od vojen odvykli, sú plní lásky ku svojim blížnym, pacifisti a humanisti.

Vojna má aj celkom chvályhodnú  oficiálnu príčinu – surovinové zdroje sa míňajú, to znamená, že je treba sa o ne biť.

Adolf  Hitler tvrdil približne to isté o „životnom priestore“.

To znamená, že sa blíži celosvetová vojna o surovinové zdroje.

Obidva postuláty  oficiálnej príčiny vojny sú sporné –  aj ten o konci zdrojov, aj tým viac ten o bitke ako jedinom možnom riešení.

Ale nikto sa s nikým neháda  – ako sa nikto nehádal v roku 1914, ako všetci súhlasili s nevyhnutnosťou vojny v roku  1938.

Začína sa vojna o zdroje, ktorá bude pokračovať ako vojna o prežitie a skončí ako vojna kvôli vraždeniu ako takému.

Pretože vychutnať si vybojované zdroje alebo aspoň jednoducho prežiť bude nereálne pre príliš mnohých ľudí, pre väčšinu zástupcov ľudského rodu. 
Pretože čím ďalej, tým viac nejasné bude, načo  vôbec treba prežiť v tomto znetvorenom svete, kde sa život mení na utrpenie, čo v ňom majú robiť tí, čo prežijú?

Ale načo zabíjať, to práveže bude jasné, ako bolo jasné vždy –  zabíjame, lebo je vojna.

Drahí spoluobývatelia planéty Zem!

Čaká nás veľkolepá vojna vojen so skutočne veľkými cieľmi –  budeme zabíjať jeden druhého jednoducho len pre ten proces zabíjania. 

A ešte preto, aby hŕstka pozorovateľov – organizátorov mohla to so záujmom sledovať.

Cieľom tejto veľkej  vojny nebude bohatstvo a blahobyt – bude to jednoducho smrť kvôli smrti.

Ako nedávno v Rwande kmene  Tutsi a Hutu  zrazu prejavili jeden voči druhému „kmeňové násilie“  a holými rukami, pod dohľadom ozbrojených až po zuby bielych mierotvorcov, sa vzájomne usmrtili o počte jeden milión.

To je model našej budúcnosti.

Tak ale veď my nie sme Tutsiovia – povedia niektorí čitatelia a budú mať nesporne pravdu.

Áno, nie sme Tutsiovia, sme iní, rozvinutí  a mŕtvych u nás bude oveľa viac – nie milióny, ale miliardy.

Drahí spoluobývatelia planéty Zem!

Mnohým sa v súčasnosti zdá, že smrť  presvedčivo  víťazí nad Životom na našej planéte, že svetové zlo  vyhráva.

Je to hrôzostrašná  pravda.

Ľudstvo hynie v dôsledku ničím neobmedzenej chamtivosti, ktorá sa stáva jediným zmyslom existencie ľudí.

Nie Života  – existencie.

Chamtivosťou sú zlomyseľne  nakazované  celé národy a civilizácie.

Pretože tak je najľahšie ich likvidovať.

Takto posadnutí chamtivosťou  sami sa navzájom likvidujú  –  na potešenie svetovému zlu, nepriateľovi ľudského rodu.

Chamtivosť sa stala hlavnou ľudskou vlastnosťou, ktorá zastiera všetkým oči, mení ľudí na slepcov, ktorí sa kŕčovito chytajú všetkého, čo im príde pod ruky.

Chamtivosť svetu nanútila šialený slogan: „Chcem, aby to všetko bolo moje!“

Ale veď keď všetci a každý chcú práve toto, vystačí všetko pre všetkých?

Nevystačí.

A tu sa podsúva  záver: nadbytočných  je treba zlikvidovať.

A kto  sú teda tí nadbytoční?

Drahí spoluobývatelia planéty Zem, vyzerá to tak, že nadbytoční sme my všetci a týchto nadbytočných aj budeme likvidovať.

Ukazuje sa, že všetci sme posadnutí myšlienkou vesmírnej samovraždy, ktorá je len mierne prikrášlená večným krvavým lákadlom  – zabiješ svojho blížneho, aby si sa zmocnil jeho majetku  a všetko bude dobré  a budeš šťastný!

Ale bude ti dobre naozaj?

Je toto šťastie?

Dokážeme žiť, ak príjmeme chamtivosť ako vieru, odhodlajúc sa zabíjať jeden druhého kvôli zisku?

Nedokážeme.

Odpovede dávno poskytli náboženstvá a filozofi  – ale ľudia zabúdajú na ich existenciu.

Existuje jednoduchá otázka, na ktorú nikto v našom svete nechce odpovedať.

Kam vedie tento celosvetový hedonizmus, ktorý sa náhle stal ideálom ľudského šťastia?

Neodpovedajú, pretože odpoveď bude strašná a obludná: kult pôžitku a zábavy v podstate svojej je kultom vraždy – lebo nemá hranice, požaduje  zábavu a pôžitky za každú cenu, celosvetový hedonizmus  - to aj je nekonečná chamtivosť.

To aj je naša spoločná vražda,  drahí spoluobývatelia planéty Zem, ku  ktorej vedome vedie ľudstvo hŕstka posadnutých, napoly utajených lídrov smrti, tých, ktorí potajomky vyznávajú právo bezhraničnej chamtivosti pre seba, teda hŕstku vyvolených, а ostatných – nevyvolených, chápu ako ľudský dobytok, a chcú žiť a prosperovať systematicky a vedome zabíjajúc všetkých ostatných.

Kto sú títo ľudia, títo samozvaní pastieri, ktorí vedú ľudské stádo na bitúnok?

Príliš sa neschovávajú  a dokonca ani neskrývajú svoje plány.

Pretože sú presvedčení o svojej prevahe.

Iba Boh pozná osud  týchto šialencov posadnutých pýchou.

Budú musieť čeliť Spravodlivosti, ako jej musí čeliť každý človek, ktorý sa postaví na stranu zla.

Ale ide iba o nich?

Veď v skutočnosti je ich len hŕstka – ambicióznych egocentrických netvorov,  ktorí  si o sebe myslia, že sú žijúci bohovia a budú rozhodovať o osude všetkého živého.

Vari naozaj táto hŕstka má výsadné právo  donekonečna, bez prekážok a beztrestne  plánovať a realizovať svetové vojny?

Žiaľ, nejde len o nich.

Ide o nás, o ľudí.

Keby ľudia nemali zlé sklony, títo pastieri zla, lídri smrti, by nič nedokázali.

Žiaľ, zlo žije v ľuďoch, zakoreňuje sa v ich dušiach, stáva sa normou.

Zlo víťazí nad Dobrom – náš svet hynie pred našimi očami a za našej účasti.

Aby to človek uvidel, postačí ak podíde k novinovému stánku alebo zapne televízor, zapozerá sa do tohto zrkadla.

Zlo je okolo nás, zlo učia naše deti  a nachádza svoju odozvu  – inak kto by kupoval obrovské náklady novín o vraždách a podlostiach?

Kto by hodiny pozeral tieto televízne show s obludami a  netvormi, ktorí  sa lesknú od samoľúbosti?

Inak by ľudia nesúhlasili s tým, že svet  vedú do budúcnosti vrahovia, ideoví genocidivisti, ktorí konkrétne rozhodujú,  koho, kedy a ako je treba zabiť, aby ich  chamtivosť bola dočasne uspokojená.

Drahí spoluobývatelia planéty Zem!

Povedzme aspoň raz pravdu: hlavnou otázkou ľudského rodu dnes zostáva otázka, koho a ako je treba zabiť dnes, aby sa niekomu zajtra  príjemnejšie žilo.
Dnes začali zabíjať Arabov, aby zajtra mohli Yankeeovia zhltnúť o dva cheesburgery naviac  – pre nich to najpríjemnejšie v živote spočíva v požieraní  otráveného fast foodu.

Vojny boli vždy a ľudia sa vždy navzájom zabíjali – ale nie pre cheesburgery!

Zabíjali sa prevažne preto, aby prežili.

V súčasnosti ľudia začali zabíjať druhých ľudí zo sýtosti, akoby nevedeli čo od dobroty,  zabíjajú, aby si  vypestovali ešte väčšie brucho a  potom toto brucho  liečili.

Naši predkovia, s výnimkou dobyvateľov, ktorých nebolo veľa, vojnu  a vraždu vnímali ako zlo, ako extrémne opatrenie v záujme prežitia a záchrany.

Zatiaľ čo my  mlčíme ako ryby a  potichu súhlasíme s vraždou pre väčší komfort -  teraz je to hlavná forma vzťahov medzi ľuďmi a hlavná ich náplň.

Takto, nevediac, čo robíme, sa aj pozabíjame navzájom pod velením nástojčivých  a cieľavedomých pastierov zla.

Moslimov poštvú proti kresťanom, Rusov proti  Číňanom, černochov proti belochom...

Možných je aj množstvo ďalších variánt  –  nie je dôležité, koho poštvú proti komu.

Dôležité je, že štvú a budú štvať aj naďalej.

Svetové zlo pracuje podľa plánu, ktorého názov znie depopulácia, teda masová likvidácia ľudstva.

Svetové zlo sa snaží presvedčiť ľudí, že iná cesta neexistuje a ani  existovať nemôže  - a nielen sa snaží, darí sa mu to.

A ak spravíme to, na čo nás pripravujú, ak nenájdeme inú cestu okrem tej, po ktorej nás čoraz rýchlejšie ženú  vrahovia, ktorým od chamtivosti preskočilo, to znamená, že sme si to zaslúžili.

To znamená, že nás nezachráni nikto, dokonca ani Boh, pretože sme sa mohli zachrániť sami, ale nespravili sme to.

A Boh to vidí a chápe.

To znamená, že sme  neobjavili Dobro.

To znamená, že mal pravdu Angličan – mizantrop, ktorý raz napoly  vážne povedal, že nenávisť a strach sú vo svete ľudí vždy silnejšie ako láska, že civilizácia lásky je utópia, že iba nenávisťou sa dá držať ľudí na uzde.

Pravda, zatiaľ je ešte na svete veľa Dobrých Ľudí.

Ešte  nezahynuli vo vojnách, sú tu, medzi nami.

Sme to My.

Je nás ešte veľa,  drahí spoluobývatelia planéty Zem, ktorí dokážu milovať, veriť v Dobro, hľadať a nachádzať Spravodlivosť.

Generácie našich predkov priniesli až do súčasnosti Vieru v Dobrého Boha, na  ktorej bol založený Ich Život.

Tento Život nebol ľahký,  boli vojny, katastrofy, utrpenie.

Ale bol to Život –  Viera v Dobrého Boha prinášala spásu, zachraňovala a dávala Životu zmysel.

Bol to Život, ktorý pokračoval a žijúci ľudia sa usilovali o víťazstvo Dobra.

Ak sa pozabíjame navzájom, Život našich predkov bude zradený a pošliapaný nami,  šialenými potomkami.

Teraz nám  zoči-voči  stojí smrť  – svetovému zlu je ľahostajné, nakoľko strašnou a mučivou bude agónia ľudstva.

Svetové zlo chce jednoducho  prikryť tieto útrapy hollywoodskymi obrázkami  – vie to robiť.

Svetové zlo sa odtrhlo od ľudstva a pracuje iba pre svoj konečný výsledok, pre svoj pozemský „raj zla“.

Budeme zabití – pričom nie je dôležité akým spôsobom -  ale oni zostanú.

Načo zostanú – to nie je otázka pre Nás.

Možno, že oni vedia, načo.

Alebo si myslia, že vedia.

Napadlo vás pozabíjať susedov vo svojej  dedine, aby ste im vzali jedlo, oblečenie a peniaze z ich domov?

Nie?

A ich to napadlo, a zatiaľ sa im darí to skrývať pred Nami.

Čo sa dá spraviť dnes, keď program svetového zla naberá obrátky,  keď zlo už oslavuje víťazstvo?

Dá sa toho spraviť veľa.

Prvé a najdôležitejšie – dá sa uveriť v Dobrú Silu a spraviť tak Dobro silnejším.

Viera v Dobrú Silu môže byť daná Dobrým Ľuďom  – a môže zachrániť  ľudstvo.

Ak  sa ukáže byť silnejšou ako svetové zlo.

V Dobrú Silu sa dá veriť, pretože existuje v našom svete, vždy tu bola.

Dobrá Sila, to je Dobro v akcii, je súčasťou  každodenného života, je prirodzená natoľko, že My si Ju nevšímame.

Zatiaľ to tak ešte je.

Keď na ulici spadne s mozgovou porážkou chodec, My sa nevrháme z neho vyzliekať oblečenie a kradnúť mu peniaze –  My sa ho snažíme  zachrániť.

Zatiaľ to tak ešte je.

Keď sa v dave ľudí stratí dieťa, My ho netrháme na kusy,  nepredávame na orgány – zhromažďujeme sa okolo uplakaného ľudského mláďaťa  a pomáhame mu,  zachraňujeme ho.

Zatiaľ to tak ešte je.

Ešte vieme a chápeme, čo je to Dobro, Dobrých Ľudí  je ešte stále viac v našom svete, ale sú horšie zorganizovaní,  nie vždy dokážu uvidieť zlo, spoznať ho, často  sa nechajú oklamať a vodiť za nos.

Dobro má rovnakú podstatu  pre všetkých  – zlo ma milióny podôb.

Ale existuje príznak, ktorý  odlišuje Dobro od zla – je treba o ňom hovoriť na plné ústa, kým nie je neskoro.

Dobrí Ľudia  neprijímajú vraždenie  ako hlavný a konečný zmysel ľudských vzťahov.

Zmysel života nespočíva v zavraždení svojich blízkych  –  ale v ich záchrane, v súcite, v láske.

Dobrá Sila, to je povstanie Dobrých Ľudí proti vraždeniu.

Dobrí Ľudia si musia nájsť cestu  k sebe navzájom, musia uveriť v Dobrú Silu, musia sa stať Dobrou Silou.

Prichystať a uskutočniť Revolúciu Dobra  - iba tak sa dá zachovať Život.

Dobrí ľudia celého sveta – spojte sa!

Iné východisko nie je.

Otázkou zostáva, ako to spraviť. Odpoveďou na ňu budú slová a skutky Hnutia Dobrá Sila.Text manifestu Hnutia Dobrá Sila  bol uverejnený 2. januára 2012  na portáli  chelemendik.sk v ruštine približne o 23:00 Greenwichského času.
Hnutie Dobrá Sila začína svoj život od chvíle publikácie manifestu.

O autorovi textu:

Sergej Chelemendik  je ruský spisovateľ, filozof, vydavateľ, televízny autor, verejný činiteľ.


Autorské práva na tento text patria Sergejovi Chelemendikovi.
Text Manifestu je určený pre verejné šírenie, akékoľvek zmeny textu pri jeho publikovaní sú neprípustné, aktívny odkaz na originál: 
 
http://www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik_Manifest_hnutia_Dobra_Sila__79719771.html

 
je povinnou podmienkou akéhokoľvek jeho publikovania.

 

 

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |