Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik – Eurázijský zväz z hľadiska geopolitiky – budúcnosť Európy a sveta - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik – Eurázijský zväz z hľadiska geopolitiky – budúcnosť Európy a sveta

2019-11-25  (00:22)

 - Sergej Chelemendik – Eurázijský zväz z hľadiska geopolitiky – budúcnosť Európy a sveta


Tézy vystúpenia na druhom zjazde Eurázijského Národného frontu v Moskve 20. mája 2013

 
Drahí priatelia, kolegovia, spolubojovníci!

Okolnosti mi nedovolili, aby som sa zúčastnil na práci zjazdu, preto ponúkam do vašej pozornosti tézy svojho vystúpenia.

Eurázijský zväz z hľadiska geopolitiky – budúcnosť Európy a svetaPochopiť dejiny a život sa dajú iba v kategóriách dobra a zla.


Geopolitická myšlienka Eurázijského zväzu sa môže stať prelomovým bodom v dejinách a môže pomôcť vyhnúť sa ničivým vojnám, vrátane nebezpečenstva novej svetovej vojny, pretože ponúka zjednotenie neagresívnych, nedobyvačných národov a civilizácií do novej mocnej sily, dobrej sily, schopnej čeliť svetovému zlu.

Základom Eurázijského zväzu ako nového geopolitického zväzu sa môže stať zbližovanie Ruska a Číny, ku ktorému v posledných rokoch dochádza. Ak sa tento zväz stane realitou, jeho príťažlivosť bude hlavným faktorom svetovej politiky. Do zväzu môžu vstúpiť mnohé iné štáty a národy Ázie a Európy.

Súčasná Európa prežíva krízu civilizácie. Civilizácie, ktorá sa otriasa v základoch a ktorá dospela do štádia rozkladu. Práve v tom spočíva hlavný problém EÚ – Európska únia nielenže nerieši ani jeden z veľkých problémov Európy, ale prehlbuje ich. Táto kríza sa vyznačuje rastúcou dynamikou. Ešte donedávna bola Európa vzorom prosperity a stabilnosti pre celý svet. Dnes to už tak nie je.

Začatý pokus o supercentralizáciu EÚ a vznik akejsi európskej superfederácie bol od začiatku odsúdený na neúspech a sleduje celkom iné ciele, aké tie, ktoré boli deklarované.
Pre zjednotenie Európy na vyššej úrovni existujú  v súčasnej situácii  oveľa menšie predpoklady, než pre rozpad eurozóny a EÚ, čo mnohí vnímajú ako katastrofu. Mysliacim ľuďom v Európe je to jasné.

Európske krajiny a národy začínajú hľadať alternatívy svojej budúcnosti mimo EÚ a rodiaci sa Eurázijský zväz je možno jediný, ktorý sa môže touto alternatívou stať.

V tomto rozvoji osobité miesto patrí tzv. postkomunistickým európskym štátom, ktoré takmer všetky boli vtiahnuté do EÚ snom po prosperite dobrej starej Európy. Tento sen však umiera pred očami nových Európanov a namiesto neho vystupuje do popredia  nemilosrdná pravda – stará Európa ich prakticky dvadsať rokov ako metropola využívala podobne ako  kolónie, vyciciavala ich a odsúvala tým vlastnú krízu. Kríza však aj tak prišla, pretože, opäť zopakujem, je to kríza európskej civilizácie, kríza  spôsobu života.

Kolonizovaní noví Európania sú vycicaní, zruinovaní a rozkradnutí. Šikovne ich oklamali a výsledky tohto klamstva  vidieť tak v Lotyšsku, ako v Česku. Rôzny je rozsah strát, ale o tom, že EÚ sľubujúc rozvoj, zničila vyspelé a sebestačné ekonomiky štátov ako sú Česko, Slovensko, Slovinsko, nehovoriac už o bývalej Juhoslávii, už väčšina ich občanov  nepochybuje.


Záujem o Rusko ako  novú   alternatívu rastie v týchto  krajinách geometricky progresívne, pretože staršie generácie si pamätajú druhú formu integrácie  týchto krajín, keď im Sovietsky zväz dodával strategické zdroje za nízke ceny a súčasne kupoval veľkú časť ich výroby. Teda súčasne bol zdrojom surovín, aj odbytovým trhom, čo je unikátne spojenie.

EÚ priniesla zvláštny „blahobyt“, keď z krajín-nováčikov sa pumpujú všetky zdroje, vrátane vzácnych ľudských, národné ekonomiky sa nemilosrdne a plánovite likvidujú a to málo tovaru, ktorý sa   ešte darí vyrábať, sa nepúšťa na európske trhy, ale nepúšťa sa ani pre domácu spotrebu krajín- výrobcov, pretože tieto krajiny sa zmenili na odbytištia  odpadkov starej Európy.

Preto príťažlivosť Eurázijskej myšlienky rastie najmä medzi týmito štátmi-nováčikmi.

Dôležité je uvedomiť si, že európska politika a médiá úplne  blokujú akékoľvek informácie o Eurázijskom zväze. Táto téma je prakticky tabuizovaná. Preto prvú  a hlavnú úlohou vidím v šírení poznatkov o eurázijskom zväze. Ako autor, vydavateľ  sa tomu venujem na Slovensku a v Česku a zodpovedne môžem prehlásiť: po týchto informáciách  existuje ozajstný hlad.

Rovnako dôležité je podporovať politické a spoločenské organizácie, alternatívne médiá a konkrétnych politikov, ktorí začínajú vystupovať na podporu Eurázijského zväzu, ako možnej alternatívy pre tieto krajiny a národy.

 Na Slovensku bolo založené hnutie Dobrá sila, ktorého hlavné dokumenty boli uverejnené v novinách Russkije vesti, boli preložené do slovenčiny a celkom úspešne sa šíria prostredníctvom alternatívnych médií.

Hlavnou úlohou však je zaviesť myšlienky Eurázijského zväzu do politického programu týchto krajín. Na to je potrebné, aby si ich osvojovali a ozvučovali ich aktívni politici.

Existuje ešte jedna úloha -  postupné presadenie myšlienok Eurázijského zväzu v súčasnosti hlavných inštitúciách moci v EÚ – teda v národných parlamentoch  a Európskom parlamente.

Situácia pre takýto rozvoj je priaznivejšia, pretože o rok sa uskutočnia nové voľby do Europarlamentu, v dôsledku čoho sa jeho zostava dosť podstatne zmení. Dá sa predpokladať, že sa objaví veľa nových poslancov z nových strán, ktorí predstavujú záujmy zruinovaných, ponížených a politikou EÚ sklamaných občanov. Znamená to, že v Europarlamente sa objavia aj zoskupenia a skupiny, z ktorých  sa niektoré môžu  otvorene prihlásiť k myšlienkam eurázijskej integrácie ako alternatíve rozpadajúcej sa EÚ.


Na záver by som chcel obrátiť pozornosť účastníkov zjazdu na nevyhnutnosť účasti práve Ruska ako veľkého štátu, veľkej civilizácie pri presadzovaní novej geopolitickej myšlienky Eurázijského zväzu. Ani Čína, ani India nemá taký potenciál a rovnako aj samotnú myšlienku sformuloval ruský prezident.  Dôležité je vedieť, že táto myšlienka bude blokovaná zo všetkých síl, pretože jej úspech znamená koniec moci eurobyrokracie a revolučné zmeny. Teda za presadenie treba bojovať a možno Eurázijský národný front dokáže úspešne vstúpiť do tohto zápasu.
 

Sergej Chelemendik,

ruský spisovateľ, zakladateľ hnutia Dobrá sila


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |