Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Chelemendik – Čerstvo zmrazený konflikt, hnijúci euromajdan a mäkká, dobrá ruská sila – Rozviedka budúcnosti - chelemendik.sk

 

Sergej Chelemendik – Čerstvo zmrazený konflikt, hnijúci euromajdan a mäkká, dobrá ruská sila – Rozviedka budúcnosti

2019-11-29  (18:41)

 - Sergej Chelemendik – Čerstvo zmrazený konflikt, hnijúci euromajdan a mäkká, dobrá ruská sila – Rozviedka budúcnosti

20.6.2015

V mocnom zbore analytickej tvorby na tému Ukrajina čoraz silnejšie znejú vyjadrenia o tom, že konflikt momentálne všetky strany chcú zmraziť.
Myslím, že to nie sú prázdne slová.
Minsk-2 sa prakticky stal takýmto zmrazením: streľba pokračuje, ale vojna sa na čas prerušila.
Teda Donbas akoby umiestnili do mrazničky a zapli prvý stupeň zmrazenia.
Budú ešte pridávať chlad?


Už dodávajú, hovoriac o variante Podnesterska, že väčšina obyvateľov Ukrajiny je vôbec pripravená na oddelenie Donbasu, len aby nebola vojna.
Debatujú o Osetsku a Abcházsku alebo o Kosove, vraj tam konflikt zamrazili a všetko je v poriadku, teda porovnávajú takmer neporovnateľné, čo je očividné pre každého, kto sa len jednoducho pozrie na mapu a aspoň trochu pozná dejiny. Čo je to Abcházsko a čo je to Ukrajina!
Ale zamrazovanie pokračuje – aká bude budúcnosť tejto iniciatívy?
Začnem od toho najhlavnejšieho a najočividnejšieho: na Ukrajine konflikt nemôže byť zamrazený nadlho.
To znamená, že dokonca ak zamrazenie bude úspešné, niekto čoskoro vytiahne tieto potraviny z mrazničky a dá ich zohriať do mikrovlnky.
A začne variť.
Kuchári budú prinajmenšom dvaja – Rusko a jeho ZaOceánski Partneri, alebo jednoducho ZOPA.
Kdesi blízko budú kuchtíci z Berlínu a Bruselu, ak ich pravdaže pustia do tejto kuchyne.
Čo môže uvariť Rusko?
Tie najrozličnejšie geopolitické jedlá, možnosti Ruska sa pripraviť, kým sú potraviny v mrazničke, a potom variť sú skutočne obrovské.
Nevymenúvajúc ich konkrétne, aby som nekŕmil zvedavých nepriateľov užitočnými poznatkami, poviem jednoducho – tu sme doma, je to naša zem, náš národ, naša vlasť, a tak to bude navždy, nech by tam čokoľvek zmrazovali alebo podpaľovali.
Rusko má ekonomické nástroje, armádu, námorníctvo, médiá a rodiacu sa, novú pre dejiny Ruska, ale už reálnu mäkkú silu – tieto nástroje sú pripravené na ľubovoľné praktické použitie na ukrajinskej kuchyni.
Možnosti Ruska stručne opisuje jedna historická veta, ktorú konečne povedal Vladimir Putin: sme jeden národ.
Čo môžu robiť ZOPA?
Môžu tlačiť na Rusko zvonku zo všetkých strán, čo aj robia, môžu hroziť, schvaľovať bojovné deklarácie, ale to všetko je len omáčka.
Môžu vypustiť bojovného starčeka McCaina, ktorý predsa len nezomrel, aby pobavil obecenstvo vyhlásením, že vraj, neozbrojujúc Ukrajinu Amerika pácha zločin. Je to smiešne, pretože akékoľvek dodané Amerikou zbrane, chudobní vojaci VSU okamžite predajú ruským bratom za pálenku a slaninu a nechápe to len namosúrený vietnamský väzeň, ktorému z hnusnej väzenskej ryže preskočilo už pred mnohými rokmi.
Reálne ZOPE ostáva už len jedno – vybudovanie marionetovej ukrajinskej vlády, ktorá bude ZOPAou riadená a bude plniť úlohy ZOPAy.
A to ZOPA spraviť nevie, je známa iba jedna epizóda dlhodobej marionetovej vlády v centre globálneho konfliktu – to je Južný Vietnam počas epochy vietnamskej vojny. Tam hneď vedľa, v Severnom Vietname, namosúrený starček práve aj sedel.
Ak sa ZOPAe nedarí nastoliť svoj poriadok dokonca ani vo Venezuele, teda hneď za rohom, nedarí sa dokonca ani v malom bezbrannom Grécku, o Iraku a Líbyii môžeme jednoducho pomlčať, ak dokonca aj taká bohatá marioneta ako Saudská Arábia prestáva poslúchať, ako sa im to môže podariť na Ukrajine, ak sme jeden národ a je to naša vlasť?
Sledujem prúd politického myslenia, ktorý prúdi z našich médií a celkom nechápem, prečo sa nehovorí práve o tomto, za to veľa sa hovorí o tom, ako nás znovu idú dostať, aké je to všetko zložité a nebezpečné
V Rusku to vždy bolo zložité a nebezpečné, taká krajina, taký národ.
Existuje aj druhá strana procesu, ktorá robí zamrazenie konfliktu stále výhodnejším pre Rusko – это to je bujné hnitie majdanu v Kyjeve.
Na jednej strane táto chunta celá pozostáva z amerických marionet, na strane druhej tieto marionety sa vrhli navzájom likvidovať, a hoci bábkovodiči ťahajú za nitky zo všetkých síl, rozohnať toto chaotické klbko sa ZOPAe darí čoraz menej.
A čo je pre ZOPAu to najmrzutejšie, na Ukrajine nemôže mávnuť rukou, oplotiť si ropné náleziská a nech sa len navzájom kynožia – ako sa to stalo v Iraku.
Nemôže, pretože nitky sa môžu pretrhnúť, môžu sa ich zmocniť silné, šľachovité ruské ruky a Ukrajinou môže pre ZOPAu začať celosvetová prehra.
Ktorá sa ostatne udeje v každom prípade – ZOPA nenechávajú svetu inú voľbu.
V prípade zmrazenie Donbasu, budúcnosť územia, ktoré sa ešte stále nazýva Ukrajina, ale už všetci chápu, že bude veľa nových názvov, vyzerá približne nasledovne.
Hnitie euromajdanu bude narastať, do tohto kompostu budú prihadzovať stále viac kvasníc a ZOPA budú skľúčene brať z vrchu vzorky a voziť ich do štátneho departmentu na rozbor.
Behom posledných dní som znovu otvoril knihy o našej občianskej vojne, konkrétne na území Ukrajiny, vrátane spomienok šľachetného rytiera idey anarchie tatka Machno. A zazrazila ma tá zrkadlová podoba.
Všetko vyzerá tak, ako pred takmer sto rokmi, tí istí ukrajinskí banditi v operetových národných krojoch, tá istá chunta a horúčkovité vytváranie nezmyselných zákonov.
Ale je tu rozdiel: ani Poliaci, ani Nemci tentokrát obsadzovať Kyjev nebudú, vôbec nikto ho nebude obsadzovať, on obsadí sám seba, keď mu bude naozaj zle.
A znovu sa stane tým, čím bol – matkou ruských miest, а nie brlohom zvrátencov, ktorí si dočasne uchmatli moc.
A znovu, ako kedysi za sovietskych čias, povieme od srdca: “Як тэбэ нэ любыты, Кыеве наш!” (Ako by sme mohli ťa nemilovať, Kyjev náš) A na slove „náš“ spravíme dôraz.
Hnijúci ukrajinský majdan čaká búrlivý chaos, getmanovšina a machnovšina, atamáni budú jazdiť na vozoch s guľometmi,   bude vojna všetkých proti všetkým, bude ten samý riadený chaos, ktorý ZOPA zatiaľ tak elegantne využívajú, ale riadiť ho je súdené Rusku a verím, že Rusko túto úlohu zvládne, predsa len to nie sú Nemci pri Moskve alebo Leningrade.
V tomto chaose Rusko musí byť silou, dobrou silou, mäkkou a múdrou silou, teda ozbrojiť sa zatiaľ pre Rusko novými zbraňami a použiť ich na ochranu vlasti.
A ak sa to stane, Rusko bude diktovať podmienky na budúcej konferencií veľmocí typu Versaillskej, o ktorej už rozprávajú nahlas a čoraz vášnivejšie snívajú práve na Ukrajine.
Takáto konferencia určite bude.
Zhrnutie je jednoduché: zmrazovať poriadne, kvasníc do hnijúceho euromajdanu sypať viacej, miešač správne a dôkladne – vytvárať, vychovávať a dvíhať na nohy ruskú mäkkú silu, mobilizovať ju na záchranu našej Ukrajiny.
Debaľcovské kotly a víťazné útoky armády Novorossije pravdepodobne budú tiež nevyhnutné, keď sa začne rozmrazovanie, ale tu je všetko jasné a nie sú to hlavné, sú prostriedok, a nie cieľ.
Cieľom je vyhrať konfrontáciu, ktorá prebieha už na našej zemi, s pomocou tých istých zbraní, ktoré boli proti nám použité, vyhrať vojnu bez vojny.
Prehrať – znamená potvrdiť zatiaľ fakeové prognózy Stratforu o tom, že Rusko o desať rokov nebude existovať vôbec, zostanú len nejaké regionálne kniežatstvá, ktoré ZOPA budú podľa nálady bombardovať.
Naša vec je spravodlivá  – je dôležité, aby sme sami v to verili a netrápili sa pochybnosťami.
Použitie hrubej, tvrdej sily na Ukrajine je nevyhnutné a neboli sme to my, kto s tým začal, ale tu máme veľké obmedzenia, pretože je to naša Ukrajina, sú tam naši ľudia a chceme podľa možnosti čo najrýchlejšie prestať tešiť protivníkov týmto strašným pohľadom – naši zabíjajú našich. Hoci aj oklamaných, ktorí zošaleli z tohto klamstva, ale aj tak našich.
Toto krvilačné víťazstvo ZOPAy na našej zemi musí skončiť predovšetkým.
Zatiaľ čo v mäkkej múdrej sile žiadne obmedzenia nemáme.
Hlavné je, aby táto sila existovala.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |