Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sergej Aksionov: „Vojna na Kryme nebude“ - chelemendik.sk

 

Sergej Aksionov: „Vojna na Kryme nebude“

2020-02-23  (12:04)

 - Sergej Aksionov: „Vojna na Kryme  nebude“

19.3.2014

Alexej Afonskij 


Sergej Aksionov je presvedčený, že k ozbrojenému konfliktu na polostrove nedôjde 

Premiér Krymu Sergej Aksionov je presvedčený, že vojnovým akciám  na území polostrova sa podarí vyhnúť a obidve strany konfliktu nebudú eskalovať napätie.

„Ani jeden ukrajinský vojak sa nedostane na územie Krymu,“ - uvádza slová politika agentúra RBC. Aksionov taktiež podotkol, že v súčasnosti sú všetky prístupové cesty na Krym blokované silami „domobrany“ republiky, čo znemožňuje prenikanie na jej územie ozbrojených ľudíz púohraničných oblastí Ukrajiny.


„Rozhodnutie bolo prijaté nezvratne. Nikto nás nezdolá  a nezastraší. Všetky rozhovory o mobilizácii v Kyjeve sú bluf.  Som si istý, že ani v samotnom Kyjeve nechcú bojovať s Krymčanmi,“ povedal krymský premiér, uistiac, že vláda republiky sa taktiež nechystá vyhlasovať dodatočný nábor vojakov.

Minister obrany Ukrajiny Igor Teňuch zase vyhlásil, že ukrajinská vláda nebude vyvádzať svoje vojská z Krymu: „Nie, zostaneme.“ Toto vyhlásenie sa nezhoduje s pozíciou vlády Ruskej federácie, ktorá bola prezentovaná včera tlačovým tajomníkom prezidenta Dmitrijem Peskovom. V súlade s ňou, Moskva sa chystá ponúknuť ukrajinským vojakom možnosť voľby: prejsť na stranu krymských vojenských formácií  s následným pripojením k ruskej armáde alebo bez prekážok opustiť územiu polostrova. 

Zároveň, Peskov označil za provokáciu smrť ukrajinského vojaka počas obsadenia „domobranou Krymu“ 13.  fotogrametrického riadiaceho centra  operatívnej podpory ozbrojených síl Ukrajiny v Simferopole. Podľa mienky Kyjeva,  obsadenie bolo uskutočnené s pomocou ruského specnazu.

Incident priviedol k oficiálnemu povoleniu ukrajinským vojakom na Kryme používať zbrane v prípade nevyhnutnosti. Podľa slov premiéra Ukrajiny Arsenija Jaceňuka, sa vláda takto  chystá uistiť svojich občanov, ktorí zložili prísahu, že štát na nich nezabudne.


Ešte jeden prípad ozbrojeného konfliktu sa konal v utorok na uliciach Simferopolu: prestrelka medzi zástupcami „domobrany Krymu“ a milicionármi mala za následok dvoch mŕtvych  a dvoch zranených po jednom na každej strane. Za možného vinníka je označovaný neznámy snajper.


Nakoniec, dnes ráno  prorusky naladení aktivisti sa pokúsili obsadiť štáb ukrajinskej vojenskej flotily v Sevastopole, narazili však na odmietnutie vojakov opustiť  územie základne.  Zbrane počas tejto akcie použité neboli.

V súvislosti so všetkými týmito prípadmi Jaceňuk poveril prvého vicepremiéra Vitalija Jaremu a ministra obrany Igora Teňucha odletieť na Krym za  účelom „odvrátenia eskalácie konfliktu a nepripustenia prechodu situácie dom vojnovej fázy.“


Zdroj: utro.ru


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |