Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Šéf Federálnej služby RF pre kontrolu obratu drog: Mnohomiliardové investície drogovej mafie umožnili vznik IS - chelemendik.sk

 

Šéf Federálnej služby RF pre kontrolu obratu drog: Mnohomiliardové investície drogovej mafie umožnili vznik IS

2020-07-31  (21:43)

 - Šéf  Federálnej služby RF pre kontrolu obratu drog: Mnohomiliardové investície drogovej mafie umožnili vznik IS

26.10.2015

Podľa Viktora Ivanova narkomafia ročne preperie cez bankový systém a  do sieťovej kriminálnej infraštruktúry naleje viac než 350 miliárd dolárov. Celková príjem nadnárodných štruktúr tvorí približne 100 miliárd dolárov.

Investície narkomafie do kriminálnej infraštruktúry, ktoré predstavujú viac než 350 miliárd dolárov, umožnili vznik Islamského štátu a iných extrémistických skupín. Vyhlásil to v pondelok riaditeľ Federálnej služby RF pre kontrolu obratu drog Viktor Ivanov.

„Tieto investície zapríčinili, že oblasti Eurázie boli zaplavené paramilitárnymi jednotkami a rôznymi kriminálnymi gangmi. Príkladom takýchto organizácií je Islamský štát (IS), smutne preslávené narkoextrémistické hnutia Dzhandulla a Oslobodenecká armáda Balúčistanu,“ povedal Ivanov na stretnutí Centrálneho ázijského protidrogového kvinteta. 

Podľa Ivanova, drogová mafia ročne preperie prostredníctvom bankového systému a kriminálnej infraštruktúry naleje viac než 350-tisíc miliárd dolárov, zameriavajúc sa na  výrobu kokaínu a iných druhov drog.

Ivanov súčasne uviedol hodnotenia vedenia OSN pre drogy a kriminalitu, podľa ktorých celkový príjem kriminálnych organizácií v Afganistane z obchodovania s drogami tvoria približne 4 miliardy dolárov a celkový príjem nadnárodných štruktúr z drogového obratu je 25-krát vyšší, teda približne 100 miliárd dolárov.

„Činnosť takýchto organizácií, ktoré boli vybudované a ktoré fungujú na základe príjmov z narkotík, je zameraná na oslabenie a rozpad suverénnych štátov a pri určitom organizačnom vplyve zo strany mimoregionálnych veľmocí ich deštruktívna aktívnosť prudko rastie. Práve oni vystupujú ako objednávatelia a navyše organizátori teroristických útokov, pirátstva, obchodovania so zbraňami a  ľuďmi,“ zdôraznil Ivanov.

Centrálne ázijské protidrogové kvarteto vzniklo v roku 2010 na základe dohôd, dosiahnutých počas rokovaní prezidentov Ruska, Afganistanu, Pakistanu a Tadžikistanu. V decembri 2014 po pripojení Iránu bolo kvarteto premenované na Centrálne ázijské protidrogové kvinteto.

Zdroj: http://ria.ru/world/20151026/1308265012.html#ixzz3pfH7sqYC


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |