Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Schengenský systém je ohrozený - chelemendik.sk

 

Schengenský systém je ohrozený

2020-01-16  (05:11)

 - Schengenský  systém je ohrozený

11.1.2016

Viktor Orbán predsa varoval: ak nebudú chránené vonkajšie hranice, povedie to k zrúteniu schengenského systému.  Nikto ho vtedy nepočúval.

Predsa upozorňoval: jedným z najatraktívnejších  výdobytkov EÚ je sloboda pohybu ľudí. V časoch komunizmu sme o takejto slobode mohli iba snívať, povedal.

Veľmi neradi by sme túto slobodu stratili, upozorňoval Orbán.

Zdá sa však, že predsa len o ňu prídeme. Proroctvo maďarského premiéra sa naplnilo. Prišla vlna obnovovania pohraničných kontrol na vnútorných hraniciach. Doklady sa už preverujú na  nemecko-rakúskych a dánsko-nemeckých hraniciach. Kontrola je zavedená aj medzi Dánskom a Švédskom, Švédskom a Fínskom. Kontrolu vraj chystá aj Nórsko. Taliansko plánuje obnoviť kontrolu na hraniciach so Slovinskom. Obzvlášť sú šokovaní Škandinávci. Ak uvážime ich vysokú vzájomnú  integráciu, voľný pohyb medzi týmito štátmi existuje od roku 1958 (t. j. na cestu do iného štátu stačí mať vnútorné povolenie – to väčšinou stačilo ukázať colníkovi, ktorý ho ani nepreveroval.)

Odborníci teraz skúmajú súčasnú situáciu. Mnohí sa snažia odbaviť  celú vec „upokojujúcimi“ vyhláseniami: to ešte nie je koniec Schengenu. Iní sú viac znepokojení: pád Schengenu môže totiž ukončiť voľný pohyb nielen ľudí, ale aj prevozu tovaru (čo upevňuje konkurencieschopnosť). A  práve to je priam  základ,  zmysel existencie EÚ.

Niektorým štátom to už začalo dochádzať. Napríklad na Balkáne. Srbsko a Chorvátsko sa spamätali a navrhli Macedónsku zosilnenú kontrolu. Macedónsko, kde pohraničná kontrola v lete padla a krajina následne upadla do absolútnej pasivity, pozbieralo sily. Polícia teraz dosť tvrdo a rozhodne stojí na hraniciach s Gréckom. Púšťa iba ľudí z tých štátov, kde naozaj prebieha vojna. Prílev nelegálnych migrantov sa takto výrazne znížil, napriek tomu však dosahuje 4 až 5-tisíc ľudí denne. Ostatní sú nasmerovaní naspäť do Grécka.

Aj Grécko  precitlo a začína preverovať, odkiaľ migranti prichádzajú. Ak ide o čisto ekonomického  migranta posielajú ho z macedónskych hraníc do Atén. Tam sa nachádzajú centrá na ich zadržanie, až do okamihu rozhodnutia migračných orgánov. Ak rozhodnutie migračných orgánov bude záporné, migrant bude vyhostený.

Polícia obidvoch krajín sa osmelila a tvrdo začala zasahovať  proti  pokusom o narušenie poriadku. Stačilo, aby sa trochu tvrdšie začali správať a agresivita „nelegálov“ sa znížila. Európa sa tak trochu prebrala. Na macedónsko-srbských hraniciach už pôsobia policajné hliadky a pracovníci migračných služieb z mnohých krajín. Prvolezcami boli Maďari a solidárni s nimi v tejto otázke boli štáty Vyšehradskej štvorky (Poľsko, Česko a Slovensko). Tieto krajiny najskôr posielali svojich policajtov. Neskôr Maďarsko pomohlo Slovinsku a Macedónsku (do obidvoch krajín bolo vyslaných po 50 policajtov). Maďarský príklad nasledovali iní členovia Vyšehradskej štvorky.

V tieto dni (až niekoľko dní po tom, ako sa to stalo) boli zverejnené informácie o vyčíňaní mužov pôvodom z Blízkeho východu a Severnej Afriky v Nemecku. V silvestrovskú noc, keď obyvatelia Kolína nad Rýnom oslavovali príchod nového roku, na námestí medzi gotickou katedrálou a hlavným železničným  nádražím, agresívna skupina mladých mužov (počtom približne  tisíc!) vtrhla na námestie a začala útočiť na mladé ženy a dievčatá. Prenasledovali ich, hromadne okrádali, chytali a zaťahovali do odľahlých miest, sexuálne ich obťažovali, (nezaobišlo sa to zrejme ani bez znásilňovania). Podľa očitých svedkov, 150 policajtov, ktorí mali dohliadať na verejný poriadok, nijako nezasahovali, dokonca, ani keď niektoré zo žien začali kričať o pomoc. Až o tretej nadránom sa dostavili posily - asi 200 členov špeciálnej jednotky, ktorí očistil námestie od tohto zverského vyčíňania.

Veľkú nespokojnosť vyvolal u verejnosti ten fakt, že médiá mali prikázané mlčať o tom, čo sa stalo v silvestrovskú noc v Kolíne. Udalosti vyplávali na povrch až po tom, keď správy o tom, čo sa stalo, začali zverejňovať miestne médiá. Policajti neskôr tiež priznali, že mali zakázané o tom hovoriť.

Podľa policajtov bol tento násilný  útok  v skutočnosti dôkladne pripravovaný, bola to dobre organizovaná akcia. Jej cieľom bolo podľa všetkého „pripomenúť“ európskej spoločnosti, že onedlho prídu nové časy a uvoľnenému európskemu spôsobu života bude koniec.

Zrejme sa staneme svedkami toho, k  čomu  to všetko – a medzi iným aj totálna rozumová a morálna  idiotizácia vládnych liberastov – povedie. V roku 2015 došlo v Nemecku k 800 prípadom útokov na miestach, kde žijú nelegálni utečenci. Nacistické Nemecko svojho času tiež čerpalo moc z úplného morálneho rozkladu Weimarskej republiky. Liberastom chýbajú intelektuálne sily a schopnosť poučiť sa z dejín. Práve oni môžu  stiahnuť celý svet, celé  ľudstvo do priepasti.

Autor: Sandor Csikos, Budapešť

Zdroj: http://www.nakanune.ru/articles/111281/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |