Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Sarkozy: euro bolo zbytočné? - chelemendik.sk

 

Sarkozy: euro bolo zbytočné?

2020-05-25  (14:46)

 - Sarkozy:  euro bolo zbytočné?

Sarkozy: Ak Grécko padne, zavedenie eura bolo zbytočné

PARÍŽ. Francúzsko bude podporovať úsilie Grécka vyriešiť dlhovú krízu, pretože nemá záujem na zrútení tohto štátu. Povedal to dnes na stretnutí s francúzskymi farmármi prezident Nicolas Sarkozy. Inak by euro podľa neho nemalo žiadny zmysel.

"Ak sme pred rokmi vytvorili euro, nemôžme teraz nechať jednu z členských krajín padnúť. Ináč bolo zbytočné euro vôbec zavádzať," dodal Sarkozy. "Musíme Grékov podporiť, pretože sa snažia (so svojou situáciou) niečo urobiť a pretože v inakšom prípade už žiadne euro nebude," upozornil.

Grécky premiér George Papandreou pricestuje v nedeľu 7. marca do Paríža v rámci turné po viacerých západoeurópskych krajinách s cieľom získať podporu pre úsporný program Atén na zníženie vysokého rozpočtového deficitu.

Na piatkovej (5.3.) návšteve Nemecka získal síce morálnu podporu nemeckej kancelárky Angely Merkelovej, a potom aj šéfa Euroskupiny a luxemburského premiéra Jeana-Clauda Junckera, no žiadny prísľub konkrétnej finančnej pomoci.

Aj Francúzsko zatiaľ tvrdí, že na priamu pomoc momentálne nie je dôvod, ale Sarkozy dal najavo, že Paríž je pripravený Aténam pomôcť, ak by už hrozil kolaps gréckeho rozpočtu. "Euro nemá zmysel, ak nebudeme k sebe solidárni," povedal francúzsky prezident farmárom, ktorým zároveň pripomenul, že Grécko bolo najväčším dovozcom francúzskeho hovädzieho mäsa.

sobota 6. 3. 2010 20:12 | Copyright © TASR 2010


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |