Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Salvini na návšteve v Rusku, aby povedal sankciám „nie“ - chelemendik.sk

 

Salvini na návšteve v Rusku, aby povedal sankciám „nie“

2020-08-04  (01:35)

 - Salvini na návšteve v Rusku, aby povedal sankciám „nie“

15.10.2014

Povedať „nie“ sankciám a potvrdiť dôležitosť dialógu s Ruskom. Tak sú hlavné ciele oficiálnej návštevy do Moskvy lídra talianskej strany Liga Severu Mattea Salviniho.

Navštívil taktiež aj Krym. Priamo na Červenom námestí, potom ako urobil fotografie, poskytol exkluzívne interview pre Hlas Ruska.
- Načo ste prišli do Ruska?
Prišiel som povedať, že Európa - to sú nielen sankcie zavedené Bruselom, ktorý v postate obsluhuje NATO. Sú to takisto aj výrobné podniky oblastí Benátsko a Lombardsko, ktoré prijali výzvy proti ekonomickým sankciám, ktoré sú pre všetkých skutočným nešťastím. Existuje Európa, ktorá chce komunikovať a spolupracovať s Ruskom. A prvé kroky sa už urobili: sme prvou delegáciou, ktorá sa zišla s ministrom Ruska pre záležitosti Krymu, zišiel sa s nami predseda Výboru pre zahraničné otázky Dumy, plánujú sa schôdzky s vedúcimi ministerstiev a podnikateľmi. Dúfam, že to je začiatok novej etapy užitočných a vzájomne výhodných vzťahov.
- S akými náladami idete na Krym, veď výsledky krymského referenda prijali pomerne nejednoznačne? 
Nálady sú nasledovné: úcta, pozornosť a záujem. Úcta, pretože 95 % obyvateľov sa vyjadrilo jednoznačne a ich vôľu si musíme vážiť. Záujem, pretože ak pozerať len taliansku alebo európsku televíziu, tak sa môže zdať, že demokracia tam nie je. A zainteresovanosť sa vysvetľuje tým, že Krym môže mnohé dať a mnohé potrebuje. Treba medziiným rozvíjať stavebné odvetvie, infraštruktúru, poľnohospodárstvo. V tomto aspekte môžeme byť navzájom užitoční.
- Mnohí podnikatelia už vážne utrpeli v dôsledku sankcií. Čo urobíte v tomto smere?
Chcem im povedať, že netreba sa vzdávať, o niekoľko dní sa v Miláno uskutoční veľmi dôležité fórum Európa – Ázia a urobíme všetko možné a nemožné, aby talianska vláda nezaviedla nové sankcie. Kvôli sankciám stráca Taliansko asi 2 miliardy eur. V Rusku pôsobí 400 talianskych spoločností a to sú tisícky pracovných miest. Dúfame, že sa budeme môcť stať dosť vplyvnou silou, aby sa sankcie zastavili.
- Myslíte si, že napriek sankciám otázka o vzťahoch Talianska a Ruska ostáva dôležitá?
Medzi nami boli vždy dobré vzťahy. A dúfam, že znovu budú dobré nehladiac na ekonomické záujmy niekoho za oceánom. Taliansko a Rusko vždy viedli dialóg, nehladiac na politické farby tých, kto bol u moci. Dúfam, že Taliansko nakoniec prestane nerozumne nasledovať kurz USA.

Zdtroj:  http://slovak.ruvr.ru/2014_10_14/Salvini-na-navsteve-v-Rusku-aby-povedal-sankciam-nie-3727/


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |