Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
S nepriateľmi nesmieme súcitiť - chelemendik.sk

 

S nepriateľmi nesmieme súcitiť

2021-12-03  (17:30)

 - S nepriateľmi nesmieme súcitiť

Treba učiť Americké deti, že súcitiť so smrteľným nepriateľom môže byť… smrteľné

American Thinker, autorka Bookworm

Vráťme sa do roku 1991. Počas prvej vojny v Zálive boli  média preplnené príspevkami o amerických jednotkách, demonštrujúcich súcit voči irackým vojakom, ktorých  Saddám Husajn postavil do púšte proti americkým tankom.  Správy celkom jednoznačne ukazovali americkú veľkodušnosť, ale moji rodičia boli zhrození. Vždy, keď sa objavil takýto príspevok, jeden z nich vykrikoval: „Musíte nenávidieť svojich nepriateľov, ak chcete zvíťaziť.“ Moji rodičia vedeli, o čom hovoria. Môj otec bol utečenec z Nemecka  a ako člen britských vojsk bojoval s Nemcami v celej Južnej Európe a v Severnej Afrike. Prežil evakuáciu na Kréte a zúčastnil sa bojov v  El Alameine. Moja matka strávila vojnové roky v japonskom koncentračnom tábore. Ak si odmyslíme silu ducha a šťastie vlastné mladým ľuďom, jediné, čo podnietilo mojich rodičov bojovať a prežiť bola nenávisť. Úprimne a hlboko nenávideli svojich  nepriateľov. Súcit nebol súčasťou tejto rovnice.

Poďme sa presunúť o 70 rokov do minulosti. Moja rodina a ja sama sme hrdí  členovia Námornej ligy – výbornej organizácie, podporujúcej  Námorné sily USA. Jedným z privilégií, ktoré vďaku tomu máme, je to, že počas Týždňa námorníctva sa nám dostáva kráľovského zaobchádzania zo strany námorníctva. Z dôvodu týchto privilégií, som sa spýtala svojho syna, čo očakáva od tohto týždňa. Prirodzene, jeho snom bolo vidieť bojové lode. Túžil uvidieť loď, ktorá sa zúčastnila ozajstnej námornej bitky.

Čakalo ho sklamanie, dozvedel sa, že naše americké námorné sily sa v nedávnom čase na bitkách nezúčastňovali. Súčasné vojny, vysvetlila som mu, sa vedú na zemi. Náhlivo som ho však uistila, že námorníctvo nesedí len tak zo založenými rukami. Namiesto toho  neprestajne trénuje pre každý prípad a je v nepretržitej pohotovosti. V skutočnosti, povedala som mu, námorníctvo sa môže stať terčom, a pre ilustráciu tohto tvrdenia som mu porozprávala o útoku na americkú loď Cole. Zhrozil sa. – „Kto to urobil? – Al-Káida, - odpovedala som. – Tá istá skupina, ktorá vyhodila do vzduchu Svetové obchodné centrum. Mal nato svoj názor: „Al-Káida je zlo, však? „Áno,  - súhlasila som, - je to zlo.

Ak by rozhovor v tomto bode skončil, bola by to maličkosť a nepísala by som o tom na stránke American Thinker. Ale rozhovor ešte neskončil, keďže môj syn absolvoval  niekoľko rokov štúdia  v americkej štátnej škole. „Mami, - povedal, - ale nemôžeš predsa naozaj obviňovať ľudí z Al-Káidy, však? Koniec koncov, majú svoje náboženstvo. Nevedia, že to, čo robia je zlé, pretože veria, že je to dobré, tak isto ako my veríme, že to, čo robíme je dobré.“ Nuž, lekcie o relativite morálky má naštudované, všakže?

Súhlasila som  so synom, že členovia Al-Káidy majú tu smolu, že im boli vštiepené  celkom nesprávne názory. To nás však nezbavuje povinnosti brániť sa pred nimi a bojovať s nimi. „Predstav si, - povedala som, - že na teba zaútočí lev. Keď lev útočí, na rozdiel od človeka, neuvažuje z pohľadu morálky o správnosti alebo nesprávnosti svojho rozhodnutia. Robí to, čo musí robiť lev. Ak by si videl ako sa rovno na teba rúti lev a mal by si zbraň, dovolil by si mu ťa zjesť, alebo doňho vystrelil, aby si sa ubránil?“ Môj syn si plne  uvedomil, že aj napriek neschopnosti leva pociťovať morálnu vinu, by bolo správne ho zabiť, aby sa zachránil.

„Tak teraz spravme ďalší krok, - navrhla som. - Ľudia, ktorí vyrástli v nacistickom Nemecku, boli presvedčení, že je správne zabíjať Židov, gayov, Rómov a mentálne zaostalých a zotročovať tých, ktorí sa im nepáčili. Kvôli tomu, že si mysleli, že konajú správne, znamená to, že my sme sa mýlili, keď sme s nimi bojovali počas Druhej svetovej vojny?“ To môj syn tiež pochopil. Hoci Japonci a Nemci (a Taliani) boli stúpencami nesprávnych  myšlienok, nedávalo im to právo slobodne zabíjať a zotročovať svet. Urobili sme dobre, keď sme s nimi bojovali do posledného muža a do úplného zničenia. A potom sme urobili dobre, keď sme ich vytĺkli z hláv mylnú ideológiu.

„Takže, - spýtala som sa, - máme ospravedlniť  členov Al-Kájdy a iných im podobných, ak mali tú smolu, že im boli vštiepené nesprávne myšlienky?“. S príkladom o levovi a nacistoch pred očami, môj syn konečne dospel k pochopeniu. Keď skutočné svetové zlo dvíha hlavu, národ sa musí zriecť takýchto názorov a ak je to nevyhnutné zlikvidovať ľudí, ktorí sa takých názorov pridržiavajú. Niet tu miesta pre pochybnosti. Môžeme sa pokúsiť pretransformovať  ideológiu, zameranú na naše úplné zničenie, ale musíme si byť istí, že máme k dispozícii  zbrane, ak sa to pokúsime urobiť.

Môjho syna, požehnaj Boh jeho srdcu, bolo ľahké presvedčiť. Je to nádejné dieťa, ktoré sa dosť dlho tmolí okolo mňa na to, aby pochytilo môj pohľad na svet. Pravdaže, tragédiu predstavuje tá skutočnosť, že tak veľa iných amerických deti sa chystá stáť a čakať, kým ich zožerie lev. A to všetko preto, že im je ľúto leva, ktorý  nie je schopný pochopiť, že sa mýli, keď sa ich snaží zjesť. 

Komentáre k článku zo stránky American Thinker

Grant from Comfort
Gratulujem Vám k tomu, že ste výborný rodič a ďakujem za článok.
Pošlite svoje dieťa do Annapolisu. Budeme ho potrebovať.  

Karl_in_Phoenix
Vo svete, v ktorom žijeme, je dôležité si ceniť to dobré, čo sme našli, robiť dobré skutky, ale dávať si pozor na „zlých ľudí“. Existujú zločinci, strelci, vyznávači Jihadu (dokonca aj tu v Amerike) a mnohí iní.
Trénujte sebaobranu s akýmikoľvek „nástrojmi“, ktoré máte po ruke (pištole, pušky, nože, palice, holé ruky) a trénujte aj svoj mozog reagovať, a nie skamenieť, keď príde nebezpečenstvo (a ono príde, jedného dňa). 
Bookworm, páčil sa mi Váš článok. Prajem Vám všetko najlepšie.
 
Antivenin
Rovnaké idiotské nastavenie mysle nás núti byť príliš súcitnými aj voči bežným zločincom. Pozrite sa na také zviera ako je napríklad  Phillip Garrido, ktorý si odsedel 10 rokov z 50. Keby strávil celý svoj trest vo väzení, Jaycee Dugard by sa nestal jeho ďalšou obeťou. Ako sa hovorí v prísloví: „Ten, kto sa stane príliš súcitným ku krutosti, začne byť nakoniec sám krutý voči súcitným.”

YERMOM
Môžeme iba dúfať, že  dosť veľa rodičov sa podelí o túto múdrosť so svojimi deťmi, aby ochránili svoje deti, ktoré inak zožerie lev.

Galen Hoover
Pravda je tá, že vojny sa vyhrávajú s pomocou rozdrtenia, úplného rozgniavenia nepriateľa. Pokusy nájsť koreň zla sú podobné pokusom dohodnúť sa s hadmi. Zlo a hady budú v dôsledku toho robiť to, čo zvyčajne robia. Zlo sa nemôže  stať civilizovaným a hady rozumejú iba hadej reči. Aj jedny, aj druhí sú dosť slizkí. 
Ľavičiari, dokonca po toľkých príučkách z nedávnej minulosti, sa ešte stále nič nenaučili. Nebudem nazývať všetkých ľavičiarov zlom, ale mnohí z nich sú slizkí.
Ostáva mi iba si povzdychnúť.  

Warrior
Je to jednoduché. Netreba brať zajatcov. 

richb313
Smutná pravda je v  tom, že naše deti nielenže učia byť súcitní  voči nepriateľom, ale v prípade s levom:  
1. nebudú mať zbraň, pretože liberáli chcú kontrolu zbraní,
2. nezastrelia leva, pretože patrí ku chráneným zvieratám.
3. dôkladne zvážia svoje rozhodnutie a nechajú žiť leva, pretože človek je príliš zlý a hotovo.

Mike Bailor
Vaše tvrdenia, sú výborne podložené a pravdivé. Ste nespravodliví voči levom, ale trocha  príliš spravodliví voči náboženským extrémistom. Je tak veľa mierumilovných ľudí, ako aj učiteľov a prekladateľov Koránu, ktorí vyzdvihujú toleranciu a spolunažívanie v ňom. Nie je dôležité, kde sa človek narodí, isté percento ľudí nájde pravdu v náboženských oportunistických zásadách a isté percento sa rodí, aby sa stalo nerozmýšľajúcimi bojovými psami. Tu je varovná veta z Koránu, ktorá sa objavuje v obmenách veľa krát, ale ktorú NIKDY nevidím citovanú: „Samozrejme, že Allah vie, čo je vo vašom  srdci“. Niektoré levy a niektorých psov je treba likvidovať.

parabellum
Súhlasím s článkom. Prečo by malo byť nesprávne „nenávidieť“ tých, ktorí nám robia zle? Prečo proti ním nemáme zakročiť? Celá internetová  verejnosť chce, aby sme bolí  „milí“, zatiaľ čo sami nás podpichujú svojim sarkazmom a dômyselne zamaskovanou „nenávisťou“. VOJNA sa volá vojna z nejakého dôvodu, nie je to predsa jarmok.
Uvedomte si prosím, že súcitní ľavičiari, ktorí sa dokonca nevedia odhodlať nazvať masívny ideologický zápas, do ktorého sme boli zatiahnutí Vojnou a Terorom, nás teraz nazývajú „pravicovými domácimi teroristami“.
Spoznaj svojho nepriateľa.

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |