Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
S. Glazjev: „Ukrajina pácha kolektívnu samovraždu“ - chelemendik.sk

 

S. Glazjev: „Ukrajina pácha kolektívnu samovraždu“

2020-02-24  (23:05)

 - S. Glazjev: „Ukrajina pácha kolektívnu samovraždu“

1.10.02014


Ekonómovia radi robia prognózy (hoci nie všetky sa plnia – zamiešava sa do toho geopolitika), skúste teda naznačiť, kedy ukrajinská ekonomika definitívne padne?

-  Povedal by som, že ona už definitívna padla, pretože vidíme strmý pokles vývozu. Ukrajina sa nachádza v stave defaultu prakticky pol roka. Default sa začal od okamihu zastavenia platby plynu.

Ukrajina si nedokáže plniť svoje záväzky voči ruským partnerom. Snaží sa robiť dobrý dojem pred západnými partnermi, ale to sa dá iba preto, že neplatí za plyn aj niektoré úverové záväzky ruským investorom. Preto môžeme povedať, že ukrajinská ekonomika je už v deafulte, je už bankrot.

Katastrofálny stav platobnej bilancie v súčasnosti vedie k strmému pádu hrivny. Tento pád bude pokračovať aj ďalej. Takže ukrajinská ekonomika pod pevným vedením Jaceňuka sa blíži ku priepasti. Ale ako sa zdá, kyjevskú vládu to príliš neznepokojuje, dokonca sa snaží pred západnými partnermi umelo posilňovať pocit katastrofy, pretože vďaka tomu si vydobýja nové úvery. Už nie z ekonomických motívov, ale politických, pretože za tie netreba platiť. Čo prinesie obyčajnému človeku pád hrivny? Ekonómovia väčšinou vidia hĺbku priepasti, ale ľudia ju pociťujú vtedy, keď prídu do obchodov.

Ukrajinskí občania to už cítia. V lete ľudia na Ukrajine, ktorí vedia a chcú pracovať, sa venujú zberu úrody. Tento rok nebol najhorší a bolo sa čomu venovať. Prichádza však zima a komunálne služby zdraželi viac než dvojnásobne, plus zvýšenie cien za domáci tovar – tiež viac než dvojnásobne... Myslím, že bližšie k zime životná úroveň Ukrajincov klesne asi trojnásobne.

Ako liek na to Porošenkova a Jaceňukova vláda navrhuje fašizmus. Je zrejmé prečo -  ak sa spoločnosť pomätie z fašizmu, stráca citlivosť k akejkoľvek bolesti. Ľudia sú pripravení zomierať, majú v hlavách umelo pestovanú nenávisť k Rusku. Zo všetkých nešťastí nevinia ukrajinskú vládu, ale Rusko, ktoré nechce dodávať plyn, ktoré obviňujú zo všetkých vnútorných problémov. Je nutné povedať, že v stave fašistického zombie a psychózy občania môžu dosť dlho znášať  všetky utrpenia.

Spomeňme si na hitlerovské Nemecko. V čase, keď sovietske vojská už kráčali po nemeckom území, oslobodzujúc Nemcov od fašistov, fašistická propaganda ďalej hovorila o víťazstvách a vyzývala deti a starcov do vojny, bola vyhlásená totálna mobilizácia, a Nemci zapĺňali rady samovrahov, ktorí bojovali, keď už bolo o všetkom rozhodnuté.

Podobne je to aj s kyjevskou chuntou: Porošenkovi, Turčinovovi a Jaceňukovi nezáleží na tom, koľko Ukrajincov zahynie, musia si za každú cenu udržať moc,  preto vytvárajú pocit fašistickej psychózy, snažia sa zjednotiť národ pod vymyslenou hrozbou zo strany Ruska, vohnať všetkých do zápasu s ruským nepriateľom. „Smrť nepriateľom!“ – tak znie  súčasná hlavná téza. Chunta sa spolieha na to, že ukrajinskí občania, zmätení touto fašistickou propagandou, namiesto toho, aby šli pracovať a rozmýšľať o tom, ako si zachovať pracovné miesta, o ktoré začnú prichádzať, budú rozmýšľať a trpieť všetky strasti vojnového stavu. Ako sa hovorí, vojna všetko odpíše... Táto stratégia  – vojna všetko odpíše – je v súčasnosti stratégiou nacistickej ukrajinskej chunty.

Ale Rusko im nedáva dôvod oficiálne vyhlasovať vojnu s nami.
- Prirodzene, dôvod im nedávame. Ale povedzte, vari Poľsko dalo dôvod fašistickému  Nemecku vyhlasovať vojnu? Nemci jednoducho prezliekli svojich vlastných ľudí, do poľskej uniformy. Prepadnutie vysielača v Gliwiciach bola operácia pod falošnou vlajkou, ktorá mala doložiť poľskú agresiu voči Nemecku a ospravedlniť útok na Poľsko v Gliwiciach. Tým sa začala vojna s Poľskom.
Môže Ukrajina dospieť do niečoho takého?

- Ale veď to sa deje denne. Táto kyjevská chunta nepotrebuje nijaké dôvody. Ak ste si niekedy sledovali ukrajinskú televíziu, od rána do večera sa hovorí o vpáde ruských vojsk. Jaceňuk stále vyhlasuje, že Rusko začalo vojnu, v hlavách Ukrajincov vytvárajú vymyslený obraz sveta.

Každý, kto inak zmýšľa, akýkoľvek iný názor, akákoľvek pravdivá informácia sa zadržiava, novinárov, ktorí sa snažia povedať svoj objektívny alebo subjektívny názor, no ktorí nejdú s prúdom fašistickej propagandy, sa potláčajú, vyháňajú ich z práce,  alebo vyhlasujú za agentov Kremľa, atď.

Všetky televízne spoločnosti pracujú podľa rovnakej šablóny: Rusko vtrhlo na Ukrajinu, hoci nijaké fakty neexistujú. To im ale nebráni v tom, aby denne od rána do večera opakovali to isté. V bežnom Ukrajincovi tak vzniká dojem, že Ukrajina vedie vojnu s Ruskom, hoci v skutočnosti kyjevská chunta vedie vojnu s vlastným národom.  Ale, aby ľudí zaviedli, tento vlastný národ na Donbase úplne vymizol, ako by neexistoval, namiesto obyvateľov Donbasu tam žijú ruskí vojaci.

Je to totálny psychologický blud, psychologická paranoja,  žiaľ,   nákazlivá. Fašizmus je veľmi nákazlivý. A treba uznať, že Porošenkovi, Jaceňukovi a Turčinovovi sa podarilo ním nakaziť celú ukrajinskú spoločnosť.

Určite máte na Ukrajine veľa kolegov. Povedzte, stratili ste nejakých priateľov – tých, s  ktorými sa nemôžete stretávať ako predtým?
- Bohužiaľ, vplyv na ľudskú psychiku, aký sa vyrába v ukrajinských televíznych staniciach, naozaj priniesol svoje plody. Dokonca aj u ľudí zrelých, s dobrým vzdelaním, vzniká istý náznak k prijatiu situácie, začínajú veriť v to, že všetko nešťastie Ukrajiny pochádza z Ruska,  že chunta nebojuje s vlastným národom na Donbase, ale s ruskou armádou, ktorej tam niet.  Nie je tam fyzicky, ale existuje v chorom vedomí ľudí, pretože všetky neúspechy všetky porážky sa  pripisujú  tomu, že Rusko škodí. Žiaľ, mnohí tomu veria.

A čo viac, treba uznať, že pod osobitým tlakom kyjevskej chunty sa nachádza aj inteligencia. Zavedená je veľmi tvrdá cenzúra, používajú sa metódy, ktoré si pamätáme z vlastného minulého obdobia našej histórie. Je očividné,  že z fašistického Nemecka, kto mohol - z vedcov, básnikov, spisovateľov a umelcov -, ten utiekol. Útek nemeckej inteligencie od Hitlera sa stal základom amerického ekonomického zázraku – všetky najlepšie nemecké mozgy odišli za oceán, čo najďalej od hrôz fašizmu.

Nie všetci si však môžu dovoliť utiecť z Ukrajiny. Napríklad, dostal som list od svojich kolegov z ukrajinskej akadémie vied. List bol zjavne „nadiktovaný“, prinútili ich podpísať sa (neskôr mi povedali „chápeš, my tu žijeme, inak budeme prenasledovaní, nielen vyhodení z práce, máme deti, atď.“). Teda, napísali list, v ktorom ma obvinili z antiukrajinskej rétoriky a žiadali, aby som vystúpil z ukrajinskej akadémie vied. Na čo som odpovedal, že ich mám rád, rovnako ako mám rád Ukrajinu, preto nikdy nevystúpim (som člen-korešpondent ukrajinskej akadémie vied). V stanovách nie je predpísaný mechanizmus vylúčenia.

Títo ľudia by nikdy takýto potupný list nenapísali (všetkých ich poznám osobne) – je zjavné, že ich donútili. Takýto tlak sa vyvíja  na všetkých, kto vie písať, vystupovať. Ak chceš zostať v ukrajinskom intelektuálnom priestore, musíš prisahať fašistom, musíš povedať, že nenávidíš moskaľov, zakričať „smrť vrahom“, využiť všetky ostatné atribúty.

 Napriek tomu, dúfame, že skôr či neskôr sa Ukrajina vylieči.

- Viete, fašizmus, žiaľ, je nielen nákazlivý, ale dokáže zlomiť psychiku ľudí.  Problém fašistickej psychológie spočíva v tom, že sa nelieči, neexistuje naňho liek. Fašisti sa neboja smrti,  fašizmus je vlastne snaha o smrť, preto spoločnosť vedú k smrti, absolútne na to kašlú, sú pripravení trpieť všetky straty a utrpenie,  treba len dosiahnuť realizáciu svojich patologických ideí.

Patologická idea, ktorá sa v súčasnosti vkladá do vedomia Ukrajincov – je vojna s Ruskom a znamená totálnu samovraždu Ukrajiny. Pretože Malorusko, Novorusko a Karpatorusko – sú súčasťou Ruska. Tak to bolo vždy. Dnes sa pácha samovražda, ukrajinská spoločnosť pácha kolektívnu samovraždu.

Sergej Glazjev - ekonóm, politik a poradca ruského prezidenta pre otázky regionálnej ekonomickej integrácie.

Zdroj: KM.ru 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |