Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
S. Chelemendik: Náhliť sa okolo Ukrajiny netreba – najdôležitejšie je neprijímať pozvania na veľkú ozajstnú vojnu proti Európe - chelemendik.sk

 

S. Chelemendik: Náhliť sa okolo Ukrajiny netreba – najdôležitejšie je neprijímať pozvania na veľkú ozajstnú vojnu proti Európe

2020-08-07  (06:16)

 - S. Chelemendik: Náhliť sa okolo Ukrajiny netreba – najdôležitejšie je neprijímať pozvania na veľkú ozajstnú vojnu proti Európe

4.12.2014


Čo má robiť Rusko s Ukrajinou? Najdôležitejšie je neprijímať pozvania na veľkú ozajstnú vojnu proti Európe.


Uplynul rok odvtedy, ako som uverejnil moje posledné články o Ukrajine a deje sa tam približne to, čo bolo napísané, ale otázka, čo robiť  s Ukrajinou, nabrala rozmery eposu Vojna a mier.

Tak teda čo robiť?


Pokúsim sa napísať na túto boľavú tému jednoduché, pokojné slová.

To najdôležitejšie je, neprijímať pozvania na veľkú ozajstnú vojnu s Európou, ktorá dostáva množstvo rovnakých protinávrhov návrhov na vojnu s Ruskom, pravda od Ukrajiny a USA.

Tak to robili pri rozpútavaní dvoch svetových vojen, tak to robia aj teraz, no zatiaľ im to veľmi nevychádza.


Neobjavovať sa na vojne, ani na Ukrajine, ani nikde inde.

Rusko má na to všetky možnosti, musí mať aj trpezlivosť.

Zatiaľ sa mu to darí, musí sa dariť aj ďalej.

Krym sa opätovne pripojil, Donbas treba brániť, podporiť ho, čo sa aj robí, a ostatnému ukrajinskému národu, ak taký existuje, treba ponúknuť úplnú slobodu urobiť svoj civilizačný výber – či chce ísť do Európy, do Ameriky, alebo do Afriky.


A potom niesť za tento výber úplnú a definitívnu zodpovednosť.

A tá nastúpi už skoro.

Okraje ruského sveta sa búrili  ustavične  po stáročia, netreba z toho robiť drámu, či tragédiu. Je to próza, na ktorú sme iba zabudli.

Prečítajte si veľké dielo na túto tému – Históriu pugačovovskej vzbury, ktoré tak veľmi zasiahlo Alexandra Puškina a zmenilo ho na štátnika.

Pochopíte, aké ľahké vždy bolo zburcovať ľudí v Rusku.

Rusko pred štvrťstoročím oslablo. Nepriatelia povstali a zburcovali Ukrajinu, ako to už bolo desiatky ráz za posledných päťsto rokov a desiatky ráz sa to končilo pacifikovaním buričov.

Taký je náš život, naše dejiny, ktoré spoločne všetci prežívame. A nielen my – okraje sa vždy a všade  búria, či už sú to Íri alebo Kurdi. Taká je povaha dejín.


Ako neprijať pozvania na vojnu, ktoré online generujú naši silní „partneri“ a ich prisluhovači, keď tečie krv a zdá sa, že vojna bude pokračovať a koniec je v nedohľadne?

Koniec existuje – Rusko sa môže jednoducho vyzbrojiť bodákmi na existujúcich hraniciach dnes už v bývalej Ukrajine a robiť iné veci.

A bude koniec terajšej súčasnej Ukrajiny. 


Rusko to aj robí, ale vyzbrojiť  sa treba oveľa hrozivejšie a vtedy koniec súčasnej Ukrajiny sa priblíži rýchlejšie.

Pozorne treba preskúmať, ako to robia v takýchto prípadoch naši „partneri“, poučiť sa od nich, keď sa už nás snažia tak horlivo učiť.

„Partneri“ najskôr bombardujú, až potom sa hovoria.

Alebo bombardujú bez zbytočných rečí.

Ak sa nenájde iné východisko, budeme ako „partneri“. 

To, čo sa deje teraz na Ukrajine, má hlboký zmysel, ktorý už dochádza mase ruského národa.


Rusku ukázali, aká budúcnosť sa preňho pripravuje, ukázali viac než názorne.

Je aj dobrá správa: Rusko víťazí v informačnej vojne a to je hlavné bitevné pole. Víťazí nielen doma, prebieha intelektuálny kvas v Európe a na celom svete. V agresívne, krvilačné Rusko veria v súčasnosti iba tí najprostoduchejší v Amerike. Ostatní stíchli, pochybujú, niektorí dokonca  začali rozmýšľať, čo sa z toho pre nich vykľuje. 


Či veria útoku Rusov na Ukrajine, nie je až také dôležité, ako sa o tom hovorí a píše. Pretože stačí Ukrajincom iba ukázať iný obraz a všetko hneď bude inak.

Občas sa vo vzťahu k Ukrajincom používa takáto metafora – ak sa brat pomiatol, netreba ho biť, ani zabíjať, treba ho ľutovať, liečiť a upokojovať.

Nuž dobre, ale čo ak brat nechce byť bratom?


Ak je on pre  nás pomäteným bratom a pre neho sú bratia bohatí Nemci, ktorých nikdy nevidel a ktorí, mimochodom, už dávno nie sú až takí bohatí?

Nech ho teda liečia Nemci, keď sa im natíska za brata. 

Situácia sa zmení, a už onedlho, treba sa len brániť a neliezť za týmto pomäteným s bratskými citmi. Treba len vyčkať, kým časť ukrajinského obyvateľstva po vytriezvení, príde a poprosí.A tých, ktorí sa rozhodli pre iný civilizačný výber, treba ponechať ich osudu. Rozumné by bolo utíšiť všetky tie hlasité moralizátorské spory o tom, či sú všetci Ukrajinci zradcovia, alebo nie. Tak ako sami od seba utíchli spory medzi tými, ktorí boli za vstup vojsk na Ukrajinu a ich odporcami, keď život ukázal, že Donbas sa drží, bojuje a bude bojovať aj ďalej. Aký je v tom rozdiel či doviedli alebo nedoviedli, keď na tej strane čo všetko už len nezaviedli. Dôležitý je výsledok, ktorý je už viditeľný a zrozumiteľný.


Nuž áno, časť Ukrajincov sú zradcovia, väčšina je však len zhlúpnutá, vymysleli im životný cieľ – nenávidieť Rusov a čo ďalej? Sú to, čo budú? Európsky sen?

Radšej menej hovoriť a viac robiť a uvedomiť si to hlavné – ani Yankeeovia, ani vykŕmení európski vojaci nikdy nevstúpia do ozajstnej vojny na tomto okraji. Sú príliš jemní a ustráchaní.

Budú kričať, robiť rozruch, ale bojovať tam pošlú rôznu bandu z miestnych, ktorí tiež nebudú bojovať, lebo nevedia a sú zbabelí a bojovať nebude ani hladná, studená ukrajinská armáda, ak sa veci   naozaj vyústia do vojny.


Veľká ozajstná vojna Ruska proti Európe je krištáľový sen Američanov, ale nemôžu ju viesť ozbrojení banditi, ale rakety a lietadlá, ale ako to celé môže reálne vyzerať, zatiaľ nikto nevie.

A daj Boh, aby ani nevedel, pretože na letiacej rakete nie je napísané, či je obyčajná alebo atómová.

Ak bude atómová, potom Amerika  utrpí ako prvá a okamžite. 

To je celá vojenská stratégia.


Ponáhľať  sa netreba, nie je to vlastnosť cárov.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |