Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
STV má vážne problémy - chelemendik.sk

 

STV má vážne problémy

2020-05-28  (18:41)

 - STV má vážne problémy

 


STV kolaps nehrozí, presviedčal divákov riaditeľ televízie Nižňanský

4. októbra 2010  22:04
Generálny riaditeľ Slovenskej televízie (STV) Štefan Nižňanský odmieta informácie, podľa ktorých by Slovenskej televízii hrozil kolaps. Uviedol to v príhovore v závere Správ STV. "Nič také nehrozí," ubezpečil divákov Nižňanský, ktorý však zároveň priznal, že STV má vážne ekonomické problémy.

Nižňanský odmietol, že by STV pod jeho vedením podpísala nevypovedateľnú zmluvu so spoločnosťou Towercom, ktorá prevádzkuje sieť pre digitálne vysielanie. "STV podpísala zmluvu s poskytovateľom verejnoprávneho multiplexu v súlade s platnými zákonmi SR," povedal. Podľa neho bola spoločnosť Towercom vybraná na základe verejnej medzinárodnej súťaže, ktorú mala na starosti výberová komisia Telekomunikačného úradu.

"STV neurčovala podmienky výberového konania, ani nenominovala zástupcu do tejto komisie," tvrdí Nižňanský. Towercom bude verejnoprávny multiplex prevádzkovať na základe zmluvy až do roku 2029. Podľa Nižňanského STV nemohla uzavrieť zmluvu s nikým iným, lebo nik iný nemal na multiplex licenciu. Uviedol, že zmluva s Towercomom obsahuje podmienky, za akých ju možno vypovedať. "Chcem vás ubezpečiť, že podpísaním tejto zmluvy sa nijako výrazne nemenila štruktúra rozpočtu STV oproti predchádzajúcim rokom," povedal Nižňanský v súvislosti s tvrdeniami o nehospodárnom nakladaní s verejnými financiami.

Nižňanský ďalej tvrdil, že spor, ktorý STV prehrala s firmou Omega Plus, nezrazí verejnoprávnu televíziu na kolená. Šéf STV vysvetlil, že podľa zmluvy, ktorú s Omega Plus podpísal jeho predchodca v roku 1997 (Igor Kubiš - pozn. red.), mala firma vyrábať pre STV predpoveď počasia. "A ako odmenu jej STV vysielala sponzorské odkazy," povedal.

Dodal, že firma začala potom svoj priestor vo vysielaní predávať klientom. "Takže na každom sponzorskom odkaze zarábala 37-tisíc korún denne," povedal. Zmluvu vypovedal až ďalší riaditeľ STV (Milan Materák - pozn. red.) a firma sa s televíziou súdila. Súd firma po troch rokoch vyhrala a STV jej musí zaplatiť 3 mil. eur. "A tie tri milióny, získané v podstate špekuláciou, máme teraz zaplatiť my všetci," skonštatoval Nižňanský.

Ako dodal, STV v tejto kauze ešte nezložila zbrane a nepovedala posledné slovo. "Budeme bojovať ďalej. Takýchto časovaných bômb tu po predchádzajúcich vedeniach STV zostalo mnoho," povedal Nižňanský.

Zdroj: SITA


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


bodliak   |   2010-10-05  (10:43)
55%  
mínus plus
  Neuveriteľné.


protopartorg   |   2010-10-05  (17:47)
50%  
mínus plus
  "Nič také nehrozí," ubezpečil divákov Nižňanský, ktorý však zároveň priznal, že STV má vážne ekonomické problémy.

Čiže začína BZUČANIE ktoré spomína p. Chelemendik vo svojom videu, tentokrát bzučanie a nalietavanie ôs na štátoprávnu slovenskú televíziu, s cieľom vyvolať dojem neustálych problémov, a PRICIPIÁLNEJ NERENTABILNOSTI a neudržeteľnosti STV ako štátnej televízie, a pripraviť tým pôdu na jej privatizáciu.

Deje sa tak všade v Európe, všade sú zvyšky štátoprávnych médií terčami útokov, ako jediné médiá ktoré nie sú v priamom vlastníctve Kapitálu. Skrze svojho vlastníka - štát - predstavujú médiá patriace národným štátom DEMOKRATIZUJÚCI PRVOK, v protiklade k súkromným médiám s ich totálnou kontrolou neidentifikovateľnými zákulisnými vlastníkmi.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |