Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Ruský veľvyslanec spomenul "Sovietsky zväz" - chelemendik.sk

 

Ruský veľvyslanec spomenul "Sovietsky zväz"

2020-05-25  (13:38)

 - Ruský veľvyslanec spomenul "Sovietsky zväz"

WikiLeaks zverejnila dokument zo Slovenska o rusko-gruzínskej vojne

3. decembra 2010
Dokument s názvom "Slovenské ministerstvo zahraničných vecí vyjadruje hlboké znepokojenie ohľadne krokov Ruska v Gruzínsku", týkajúci sa rusko-gruzínskej vojny v roku 2008, prináša medzi tisíckami dokumentov kontroverzná stránka WikiLeaks.

Zverejnená správa pochádza od vtedajšieho zástupcu veľvyslanca USA Keitha Eddinsa a hovorí okrem iného o stretnutí riaditeľa Odboru štátov SNŠ a štátov v oblasti Balkánskeho polostrova na MZV Štefana Rozkopála s ruským veľvyslancom v SR Alexandrom Udaľcovom.

Rozkopál charakterizoval kroky a rétoriku Ruska ako "neakceptovateľné, zatemnené a pripomínajúce komunistickú éru".

Poukázal na súhlas slovenskej strany s postojmi USA a hovoril o svojich dojmoch z nedávnych rozhovorov na ministerstve s ruskými diplomatmi. Poznamenal, že jazyk, ktorý používal na stretnutí s ním ruský veľvyslanec, naňho zapôsobil "mimoriadne negatívne". Tvrdil, že ruský veľvyslanec spomenul "Sovietsky zväz", pričom následne sa opravil, a urobil aj viacero podobných verbálnych "pošmyknutí", ktoré vytvorili veľmi anachronickú atmosféru, uvádza sa v dokumente, prístupnom na stránke rusrep.ru.

V odpovedi na otázku štátnej tajomníčky Oľgy Algayerovej, ako môže byť v súlade s deklarovanými cieľmi Ruska bombardovanie lokalít hlboko vnútri gruzínskeho územia, ruský veľvyslanec zopakoval vyjadrenia prezidenta Dmitrija Medvedeva a premiéra Vladimira Putina o "potrestaní agresorov".

Na následnom stretnutí s Rozkopálom bol však veľvyslanec priamejší. Na otázku, ako môže byť ničenie gruzínskych komunikačných zariadení v súlade s misiou "chrániť" civilistov a príslušníkov mierových síl, ruský diplomat poznamenal, že "toto je vojna, a vo vojne je jednou z prvých priorít zničiť komunikačné zariadenia nepriateľa", uvádza sa v dokumente na rusrep.ru.

Hovorca Ministerstva zahraničných vecí SR Ľuboš Schwarzbacher vo štvrtok v reakcii na zverejňovanie dokumentov zo SR na stránke WikiLeaks uviedol: "Nebudeme verejne hodnotiť konkrétne pasáže zverejňovaných dokumentov, ktoré sa týkajú zahraničnopolitických postojov bývalej vlády. Domnievame sa však, že neautorizovaná manipulácia s utajovanými skutočnosťami neprospieva diplomatickej práci, ktorá si často vyžaduje dôvernosť a diskrétnosť".


Zdroj: TASR

 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |