Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusko zjednotilo Európu proti Napoleonovej tyranii - chelemendik.sk

 

Rusko zjednotilo Európu proti Napoleonovej tyranii

2020-02-14  (18:00)

 - Rusko zjednotilo Európu proti Napoleonovej tyranii
 
 
 

 

   

200. výročie vojny Ruska proti Napoleonovi povzbudilo záujem o túto udalosť nielen ruských, ale aj v zahraničných historikov.

  26. júna, sa vo Viedni uskutoční medzinárodná vedecká konferencia Rok 1812. Napoleonove vojny a ich následky pre Rusko a Rakúsko, vytvorenie novej Európy. Táto konferencia otvára cyklus jubilejných podujatí v 12 krajinách, medzi ktorými je Bielorusko, Bulharsko, Česko, Dánsko, Francúzsko, Litva, Moldavsko, Nemecko, Poľsko, Ukrajina a Španielsko.

V roku 1799 v dôsledku prevratu moc vo Francúzsku uchopil Napoleon – človek bezmedznej ctižiadosti a geniálnych schopností vojvodcu. Niekoľko rokov po rade rapídnych dobyvateľských vojen sa stal vladárom kontinentálnej Európy. Po neúspešných pokusoch uzavrieť spojenectvo s ruským cisárom Alexandrom 1. proti Anglicku Bonaparte v júni roka 1812 schválil osudové rozhodnutie o vojenskom ťažení do Ruska. Táto kampaň sa o polroka skončila úplným zdrvením šesťstotisícovej Napoleonovej armády. V januári roka 1813 prvé jednotky ruských vojsk prekročili hranicu a objavili sa v Prusku. Pre Európu výsledok vojny roku 1812 sa stal signálom pre povstanie proti Napoleonovmu vládnutiu. V tom istom roku došlo k niekoľkým bitkám s novou armádou francúzskeho cisára. V bitke pri Lipsku bola zdrvená silami spojencov – Ruska, Rakúska, Pruska a Švédska. V ďalšom roku sa ku koalícii pripojilo Anglicko, Španielsko, Portugalsko. V júni roku 1815 došlo ku známej bitke pri Waterloo – poslednej v dobe Napoleonových vojen.

Práve vo Viedni, kde sa uskutoční vedecká konferencia, v rokoch 1814 a 1815 prebiehali medzinárodné kongresy o povojnovom zriadení Európy. Riaditeľ Ústavu všeobecných dejín Ruskej akadémie vied, akademik Alexander Čubarjan povedal:

- Ruské veľvyslanectvo v Rakúsku bolo iniciátorom usporiadania tejto konferencie. Na tejto iniciatíve sa aktívne zúčastnil známy rakúsky historik Štefan Karner, riaditeľ Boltzmanovho ústavu, ktorý úzko spolupracuje s Ruskom. Chystám sa hovoriť o tom, s akými myšlienkami sa vrátili do vlasti ruskí dôstojníci, ktorí boli v Paríži. Je tu ešte jedna vec. Aj keď bol to veľmi tvrdý boj dvoch strán, neviedol ku konfrontácii spoločností. Napríklad, v Rusku veľmi radi hovorili francúzsky. Je to ukazovateľ toho, ako je možné dosiahnuť uzmierenie medzi národmi a spoločnosťami dokonca v ťažkých obdobiach.

S vedeckou konferenciou sa časovo zhoduje otvorenie vo Viedni výstavy ruského historického múzea a tiež archívu zahraničnej politiky Ruska. V expozíciách sa odzrkadľujú dejiny víťazstva ruskej zbrane vo Vlasteneckej vojne roku 1812.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |