Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusko vrhlo do boja diaľkové lietadlá - chelemendik.sk

 

Rusko vrhlo do boja diaľkové lietadlá

2020-08-08  (16:35)

 - Rusko vrhlo do boja diaľkové lietadlá

17.11.2015

Rusko principiálne zmenilo úroveň svojej účasti na bojových akciách proti Islamskému štátu (organizácia, zakázaná v Rusku, - pozn. Red.). V utorok sa k operáciám proti teroristom pripojila taká sila ako  diaľkové letectvo. Po skončení porady u prezidenta o výsledkoch vyšetrovania katastrofy  А321  z letísk v  Engelse a Mozdoku štartovali strategické  raketové lietadlá Tu-160 a Tu-95ms, diaľkové bombardéry Tu-22m3, a celkový počet letov k cieľom v Sýrii stúpol dvojnásobne. Informoval o tom Vladimira Putina na porade v Národnom centre obrany minister Sergej Šojgu:

- Dnes od 5. ráno podľa moskovského času boli zasadené  údery  dvanástimi Tu-22m3 do objektov IŠ v provinciách Raqqa a Deir ez-Zor. Od rána Tu-160 a Tu-95ms vypúšťali riadené strely do cieľov v provinciách  Aleppo a Idlib. Celkovo počas prvých 24 hodín operácie je naplánovaných 127 bojových letov k 206 objektom teroristov. 

Porada o akciách Ozbrojených síl Ruska v Sýrii 

Podľa nariadenia prezidenta, na bojovníkov v Sýrii útočia riadenými strelami zo strategických raketových lietadiel. 


Ako porozprávali v ministerstve obrany, súčasný vzdušný úder takej intenzity, aký zasadili dnes ruské Vzdušno-kozmické  sily v dejinách ešte nebol. Strategické raketové lietadlá sa nachádzali vo vzduchu počas každého vzletu 9 hodín a 30 minút a diaľka trasy bola  6 500 kilometrov. Údermi 34 riadených striel bolo zlikvidovaných 14 dôležitých objektov teroristov. 

Na rozdiel od vzletov letectva, ktoré má základne v Sýrii, tieto údery teroristi absolútne nemohli predvídať. Teraz sa plánuje jednak zintenzívnenie bojových vzletov z leteckej základne Hmeymim, a jednak zapojenie do zasadzovania úderov z územia Ruska 25 lietadiel diaľkového letectva, 8 perspektívnych bombardérov Su-34 a 4 stíhačky  Su-27sm. 

Стратегические ракетоносцы находились в воздухе во время каждого из вылетов 9 часов 30 минут, а дальность маршрута составила 6 500 километров

Strategické raketové lietadlá sa nachádzali vo vzduchu počas každého vzletu 9 hodín a 30 minút a diaľka trasy bola  6 500 kilometrov. Foto: RIA Novosti 


- Lietadlá Su-34 zasiahli dve tankovacie kolóny, zlikvidovali cca 50 automobilov, čo podstatne znížilo možnosti bojovníkov IŠ nezákonne exportovať energetické suroviny, - informoval hlava Generálneho  štábu  Valerij Gerasimov.

Poďakujúc sa letcom za ich prácu, prezident poveril krížnik Moskva, ktorý  sa  nachádza v Stredozemnom mori aby nadviazal kontakt s vojnovo-námornou skupinou Francúzska, za účelom realizácie spoločných bojových akcií proti teroristom. Na tom sa Putin dohodol s prezidentom Francúzska Francoisom Hollandom počas telefonického rozhovoru rovno z budovy centra Národnej orbany. 

Foto: Dmitrij Poluchin 


- V najbližšom čase sa do oblasti vášho pôsobenia priblíži francúzska vojnovo-námorná skupina na čele s lietadlovou loďou. Je treba nadviazať s Francúzmi priamy kontakt a pracovať s nimi ako so spojencami, - nariadil prezident.  - Bude potrebné  spolu s nimi vypracovať plán  spoločných akcií  ako na mori, tak aj vo vzduchu. 

Na konci otvorenej časti porady sa Putin obrátil na vojakov, ktorí sa zúčastňujú operácie v Sýrii:

- Plniac bojové úlohy pre zápas s teroristami, chránite Rusko a jeho občanov. Chcem vám poďakovať za službu a prajem veľa šťastia. 

Masívny útok lietadlami diaľkového letectva na objekty infraštruktúry Islamského  štátu v Sýrii 17. novembra posádkami lietadiel diaľkového letectva Tu-160, Tu-95МS, Tu-22М3 boli zasadené masívne údery riadenými  strelami a bombami do objektov infraštruktúry Islamského štátu na území  Sýrie.

Zdroj: http://m.kp.ru/daily/26458/3329619/ 


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |