Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore - chelemendik.sk

 

Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore

2020-02-23  (04:22)

 - Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore
 
Foto: RIA Novosti

Rusko uistilo Srbsko o svojej podpore a to tak politickej, ako aj finančnej. Srbský premiér Ivica Dačič sa zišiel v Moskve s prezidentom Ruska Vladimírom Putinom a rokoval so svojim kolegom Dmitrijom Medvedevom. Po schôdzke bol podpísaný solídny balík bilaterálnych dohôd, vrátane o vydelení Srbsku úveru vo výške pol miliardy dolárov.

Prvá tranša ruského úveru vo výške 300 miliónov dolárov bola vydelená zrazu po rokovaniach s premiérom Ruska Dmitrijom Medvedevom. Čo sa týka podmienok úveru, ruský premiér ich nazval ako dobré a nižšie ako sú trhové. Vyplýva to z niekoľkých faktorov. Sú to predovšetkým priateľské vzťahy, ktoré historicky vznikli medzi ruským a srbským národom. Pri prijatí rozhodnutia sa zohľadnila taktiež ťažká hospodárska situácia v Srbsku a v Európe celkovo.

Strany sa taktiež dohovorili o tom, že Rusko preberá všetky výdaje na výstavbu srbského úseku plynovodu Južný prúd v hodnote 1,7 miliárd eur. Srbsko bude vracať pôžičku zľavami na tarify za tranzit plynu cez jeho územie. „V obdobie ekonomických kolízií sú vždy potrebné nové investičné projekty“, - zdôraznil Dmitrij Medvedev:

- Pokým nie je Srbsko a tým viac Rusko v Európskej únii, zatiaľ sa nás tento spád v takej miere nedotýka. Hoci pravdaže aj zaťažuje medzinárodné financie a celú svetovú ekonomiku. U našich priateľov v Srbsku je hospodársky rast vyšší ako dve percentá ročne, čo sa im nie veľmi páči. V Rusku počítame s niečo viac ako troma percentami, čo sa nám tiež nepáči. Ale je to predsa len rast a nie recesia, ako v Európskej únii. Preto je v takých podmienkach treba vytvárať nové investičné projekty a hľadať nové body rastu. Medzi také veľmi silné investičné a energetické projekty patrí Južný prúd.

Ivica Dačič poďakoval následne Rusku za pevnú pozíciu ohľadne Kosova. Informoval taktiež, že v budúcnosti sa bude radiť s Moskvou o priebehu rokovaní s Prištinou:

- Ak chceme, aby sa Rusko zúčastnilo aktívnejšie, mali by sme konzultovať každý náš krok v tejto otázke a nerobiť jednostranné kroky, ktoré je potom veľmi ťažko opraviť. Tak ako bolo napríklad podanie rezolúcie na Valné Zhromaždenie OSN o prenose rokovaní na pôdu EÚ. Srbsko teraz žiada Rusko pomôcť mu vrátiť tieto rokovania v rámce OSN.

Srbskí novinári sa priamo spýtali ruského premiéra, akú pomoc môže čakať od Moskvy v budúcnosti srbský národ v riešení kosovskej otázky. Dmitrij Medvedev zdôraznil, že Rusko podporovalo a podporí Srbsko ohľadne Kosova, no srbský národ by mal byť predovšetkým zainteresovaný sám na vyriešení tejto otázky.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |