Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Serial Rusko a budúcnosť Slovanov - 1 - chelemendik.sk

 

Serial Rusko a budúcnosť Slovanov - 1

2022-01-20  (03:33)

 -  Serial Rusko a budúcnosť Slovanov - 1


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


o.tarovsky   |   2010-09-07  (09:32)
55%  
mínus plus
  my už nie sme priamo slovania, sme potomkovia slovanov.... národy - etnosy sa rodia a zanikajú. Slovania sú naší predkovia.
V rusku som neraz počul tézu....Rusko je viac ako len slovania... naše vzťahy slovensko - ruské majú viac rozmerov, slovanstvo ako kultúrne dedičstvo je jeden z nich. Mám skúsenosť, že sa dobre vychádza aj s inými národmi ruska nie len s rusmi v úzkom slova zmysle.

Slovanstvo treba vidieť v kultúrnej rovine a ak si s rusmi rozumieme, a slováci si rusmi dokážu porozumieť, tak je to preto, že taká je príroda vnútri nás. Príroda slovenska je silne závislá od prírody eurázie... máme tiež kontinentálnu klímu. Ako vieme od Vernadského biosféra zeme kolíše, má rytmus , je to práve rytmus prírody , ktorý za všetko môže toto je prapríčinou všetkého, kdežto učenia Danilejvského a iných sú len pociťovaním a vnímaním tohto javu...

Slovensko - ruské vzťahy sú zložitejšie, nie sú len v rovine slovanstva. Silným faktorom, ktorý stále pôsobí je, že sme boli dlhé stáročia kolóniou nemcov Habsburgovcov a aj po rozpade ich ríše pretrváva ich dedičstvo jednak kultúrne... napr. zákony habsburgovská katolícka cirkev / podľa mňa skôr pseudokatolícka lebo katolíckej cirkvy tu nikdy nebolo, niekedy obsah biblie bol dokonca tajomstvom /.
V rovine prírody my máme bližšie k rusom, ale dnes stále na slovensku prevláda nemecká koloniálna kultúra...ktorú niektorí nazývajú "európanstvom" . Pojem európa - európsky nacionalizmus je ukradnutý a má celkom iný význam než mal pôvode za Herodota..

Slovanstvo dnes ešte existuje no treba povedať, čo sa pod slovanstvom myslí..
yogix   |   2011-09-30  (11:01)
58%  
mínus plus
  Velka skoda ze video nema titulky. Bohuzial zatial nerozumiem po Rusky :( Mohli by ste to nejako poriesit p. Chelemendik? Dakujem.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |