Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusko a EÚ sa priblížili k zrušeniu vízového režimu - chelemendik.sk

 

Rusko a EÚ sa priblížili k zrušeniu vízového režimu

2020-02-23  (19:34)

 - Rusko a EÚ sa priblížili k zrušeniu vízového režimu

Rusko a Európska Únia odsúhlasili „Zoznam spoločných krokov“ potrebných na podpísanie dohody o zrušení vízového režimu. Ak strany splnia zafixované v dokumente podmienky, budú môcť vyhlásiť dátum zrušenia vízového režimu medzi Ruskou Federáciou a Schengenskou zónou.

„Zoznam spoločných krokov“ pozostáva zo 4 dielov. V prvom sa spresňuje stupeň ochrany pasov a iných dokumentov. Rozhodlo sa, že budúca dohoda o zrušení vízového režimu bude platiť len pre majiteľov biometrických pasov. A už na jeseň tohto roka sa v Petrohrade zaháji experiment o zavedení nových dokumentov zodpovedajúcich európskym normám. Karta pamäte bude obsahovať údaje o odtlačkoch prstov , o očnej rohovke a rad iných biologických údajov človeka.  

         V druhom a treťom diele ide o boj s nelegálnou migráciou a o spoluprácu v otázkach zaistenia bezpečnosti. Strany sa obávajú, že zjednodušená procedúra prekročenia hraníc priláka zločincov z tretích krajín. Preto sa treba hneď dohodnúť o tom, ako sa budú kontrolovať cudzinci nachádzajúci sa v zahraničí.

Najzložitejším dielom Zoznamu je 4. Volá sa Medzinárodné vzťahy a okrem všetkého predpokladá vytvoriť podmienky pre voľný pohyb občanov v krajine bývania. Európa sa tu snaží trvať na zjednodušení vnútorno-ruských procedúr, ktoré Európania v súčasnosti považujú za diskriminačné. EÚ kritizuje aj požiadavku vyplniť pri vstupe do Ruska migračnú kartu a zaregistrovať sa v migračnej službe. V EÚ nič podobné nie je. Ale Rusko je ochotné zrušiť tieto procedúry, len ak sa dohoda o bezvízovom režime podpíše.

Nehladiac na to, že strany musia úplne odsúhlasiť text „Zoznamu spoločných krokov“  na zasadaní Stálej rady partnerstva Rusko –EÚ 19. mája v Petrohrade, rad téz sa zmeniť už nedá. Moskva a Brusel sa dohodli, že bez vybavenia víz budú môcť Európania a Rusi prekročiť hranice len na krátku dobu -  nie viac ako 180 dní ročne. Okrem toho sa dohoda bude týkať len krajín Schengenskej zóny.

Podpísanie dokumentu je naplánované na 9.-10. júna, kedy sa v meste Nižný Novgorod uskutoční summit Rusko-EÚ. A vtedy bude zrušenie vízového režimu bližšie. Kontrolovať dodržiavanie záväzkov je veľmi jednoduché, pretože umelé zaťahovať otázku, alebo zapojiť do nej politiku, sa už nedá.


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...


strelec   |   2011-04-26  (08:16)
50%  
mínus plus
  Pokiaľ sa do toho Rusi poženú, bude to začiatok ich konca. Nad tak veľkou krajinou stratia úplne kontrolu a stane sa voľným eldorádom západnej demokracie - čítaj bordelu. Pre tých pár zbohatlíkov, ktorým by sa takéto čavargovanie hodilo to nestojí za to.

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |