Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/web/chelemendik.sk/www/debug.php on line 10

Chelemendik.sk
Словацко-русский портал Сергея Хелемендика    
Словакия        Клуб ROSSIJA       Сергей Хелемендик       Dobrá sila       Kontaktujte nás       Prihláste sa    Zaregistrujte sa    
Rusko. Nemecko. Chlad - RUVR.RU - chelemendik.sk

 

Rusko. Nemecko. Chlad - RUVR.RU

2020-02-23  (04:23)

 - Rusko. Nemecko. Chlad - RUVR.RU
 
   

Prezident Vladimír Putin cestuje do Nemecka na pozadí očividného ochladenia vzťahov Moskvy a Berlína. Európska tlač premýšľa nad tým, v akom štýle sa návšteva uskutoční. Britské média zvažujú, či ruský líder nepredloží vláde Nemecka účet, za straty ruských investorov v cyperských bankách. Nemecké média si kladú otázku, ako teraz budovať vzťahy s Ruskom.

Na pozvanie kancelárky Angely Merkelovej sa Vladimír Putin zúčastní Medzinárodného priemyselného trhu v Hanoveri, kde je v tomto roku Rusko v roli hlavnej partnerskej krajiny. Podľa hodnotení väčšiny odborníkov sa atmosféra bilaterálneho stretnutia bude veľmi líšiť od obyčajného stretnutia. Príčin je veľa. Podmienky bankovej krízy na Cypre, kontroly neziskových organizácií v Rusku, problém zrušenia európskych víz pre Rusov.

Hovorí André Scholz, riadiaci partner nemeckej spoločnosti Rödl & Partner:

- Politické vzťahy v poslednom čase ochladli a obraz Ruska v nemeckých médiách dnes nie je najlepší. Rusko dostalo možnosť ukázať sa z lepšej a výhodnejšej strany v Hanoveri. Ukázať všetky svoje možnosti na medzinárodnej aréne. To je dôležite pre investorov a bude to mať pozitívny efekt pre zvýšenie nemeckých investícii do Ruska.

Ako informoval pomocník prezidenta Ruska Jurij Ušakov, Vladimir Putin a Angela Merkelová sa za zatvorenými dverami chystajú prerokovať všetky ostré a aktuálne otázky bilaterálnych vzťahov a svetové problémy, vrátane bankovej krízy na Cypre.

Medzi ostré otázky patrí aj zahájená v Rusku kontrola vnútornými orgánmi neziskových organizácii. Medzi nimi sa ocitli aj dva nemeckých fondy. V súvislosti s tým Vladimír Putin skôr vyhlásil, že kontroly neziskových organizácií sú plánované a vôbec nie sú akýmsi trestným opatrením.

Hlavný redaktor časopisu Rusko v globálnej politike Fjodor Lukjanov pripomína, že pozitívum nepridáva aj pozícia Berlína ohľadom problému zrušenia európskych víz pre Rusov:

- V otázke víz malo Nemecko stále konzervatívnu pozíciu. To znamená,že maximálne spomaľovalo tento proces. Približne pred mesiacom alebo mesiacom a pol sa podaril pokrok keď sa dohodli v drobnej, ale pre Rusko principiálnej otázke služobných biometrických pasov. A po opatreniach vo vzťahu k mimovládnym organizáciám sa Nemci jednoducho urazili. V súčasnosti sa hovorí o tom že to bude prekážkou.

Napokon Rusko a Nemecko sú natoľko pevne spojené, že sú jednoducho odsúdení na partnerstvo a priateľstvo. Fjodor Lukjanov pokračuje:

- Má Nemecko alternatívu takému bohatému trhu? V podstate áno, ale tá je oveľa zložitejšia. Tou alternatívou je Čína. Vyzerá to teda tak, že zvláštna alternatíva neexistuje, aj keď to neznamená, že sa môžeme uvoľniť a považovať to za zaručené.

Je zrejmé, že Rusko by si chcelo zachovať k Nemecku dôverné vzťahy, ktoré vôbec nevylučujú akékoľvek rozdiely. Dôležité je neodvracať sa od seba a pokračovať v dialógu. Ako hovorí nemecké príslovie Aus nichts wird nichts (Z ničoho nebude nič).


 

 

VIDEO seriál Moskva očami Sergeja Chelemendika


 - Pravda o 2. svetovej vojne

Seriál Pravda o 2. svetovej vojne -

úryvky zo životopisu Adolfa Hitlera


 - Seriál klimatická katastrofa

Analytický seriál Klimatická katastrofa
 - Sen žobrákov o dome za 500 tisíc Eur

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

Nešťastné a okradnuté deti 


Analytický seriál Michaila Leonťjeva:

Veľká americká diera

 

http://tmp.aktualne.centrum.sk/soumar/img/1041/76/10417632-peter-stanek.jpg Cyklus televíznych dialógov s Petrom Staněkom                      VIDEO seriál Poliny Chelemendikovej:
               Magický Nepál, Neuveriteľná India


 - VOĽBY 2010 - Ako to bolo naozaj?


VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:

VOĽBY 2010 - AKO TO BOLO NAOZAJ?


 - Rusko a budúcnosť Slovanov

VIDEO seriál Sergeja Chelemendika:
Rusko a budúcnosť Slovanov


 -  Serial Národná idea

 Seriál Sergeja Chelemendika:
 Národna idea

chelemendik.sk


  

Všetky články z tejto rubriky nájdete tu...

Do fóra môžu prispeivať iba členovia so zaplateným predplatným.


Сергей Хелемендик – книги, статьи, видео, дискуссииСловакия – страна, люди, бизнесСловацко-русский клуб предпринимателей ROSSIJASergej Chelemendik - knihy, články, videá, diskusieHnutie Dobrá sila – projektySlovensko-ruský klub podnikateľov ROSSIJAДеловые предложенияObchodné ponuky
 ZÁBAVAKNIŽNICA - TEXTY, VIDEÁNOVINKY PORTÁLUDiskusie
Blogy

| chelemendik.sk | chelemendik.tv | chelemendik.ru | ruské knihy, knihkupectvo, matriošky, filmy | handmade |